anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot użytej kosiarki

Client:101137786
#7 Wielbiciel#

Witam,

kupiłam kosiarkę akumulatorową. Po użyciu stwierdziłam, że nie spełnia moich oczekiwań. Mam nieduży trawnik, a musiałam dwa razy ładować akumulatory. Nie wysoką trawę kosiłam na dwa razy. Kilka godzin z kosiarką, uznałam, że to za dużo. 

Opis kosiarki:

  • Profesjonalizm
  • Moc, nowoczesność, dopracowane rozwiązania – to wszystko oferujemy w serii urządzeń 18 V, stworzonej z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach i profesjonalistach

Umyłam, zapakowałam i odesłałam do sprzedającego jako zwrot bez podania przyczyny.

Czytam posty na Gadane i dochodzę do wniosku, że chyba źle zrobiłam. Wygląda na to, że lepiej było ją zareklamować.

Sprzedawca nie chce mi zwrócić pieniędzy. Już raz kosiarkę odesłał ale nie odebrałam przesyłki.

Nie wiem co mogę jeszcze zrobić. Rozpoczęłam dyskusję i czekam co dalej.

Może ktoś miał podobną sytuację?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Client:101137786 

Czytam posty na Gadane i dochodzę do wniosku, że chyba źle zrobiłam. Wygląda na to, że lepiej było ją zareklamować.

No niestety, to już Ty musisz ocenić co dla Ciebie lepsze.

Sprzedawca nie może odesłać Ci kosiarki którą Ty odesłałaś w ramach zwrotu konsumenckiego. Może jedynie obniżyć wysokość zwrotu jeżeli uzna że Twoje jej używanie wpłynęło na stan sprzętu.

Jeżeli uważasz, że sprzęt jest wadliwy to reklamujesz. Jeżeli nie spełnia Twoich oczekiwań to lepiej odesłać w ramach zwrotu.

Jeżeli nie możesz się z nim dogadać otwórz dyskusję. To go zmobilizuje.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Client:101137786
#7 Wielbiciel#

 

Dziękuję

Otworzyłam dyskusję i sprzedawca napisał : Jeśli kosiarka posiadała ślady użytkowania i była używana to niestety ale nie ma możliwości odstąpienia od umowy.

 

I mam wrażenie, że sprzedawca gra na zwłokę. Teraz kosiarka jest w serwisie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:101137786 Nie ma racji, możesz zwrócić a sprzedawca może Ci obniżyć zwrot o "zużycie".

oznacz moderatorów

Client:101137786
#7 Wielbiciel#

Mam nadzieję, że tak będzie 🙂

Dziękuję

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jest dyskusja i zobaczysz jak się rozwinie, masz także POK, sprawdź poczytaj jak działa: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

oznacz moderatorów

Client:101137786
#7 Wielbiciel#

Zastanawiam się czy mogę skorzystać z POK na podstawie tego że:

Zwrot dostaniesz jeśli:

  • zwrócisz przedmiot i nie otrzymasz zwrotu pieniędzy od sprzedającego.

Nie wiem czy spełniam warunki

 

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Client:101137786 

Tak, ale na razie poczekaj co odpowie w dyskusji.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Client:101137786
#7 Wielbiciel#

Poczekam 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:101137786 Zobaczysz co się wydarzy w dyskusji, później podejmiesz decyzję.

oznacz moderatorów

Client:101137786
#7 Wielbiciel#
 
 
 
Allegro napisało:
4 sierpnia 2021 19:38
Przykro mi z powodu zaistniałej sytuacji. Sprzedający ma prawo odmówić przyjęcia odstąpienia od umowy, jeśli stwierdzi, że przedmiot był użytkowany. Sprzedający również ma prawo przyjąć ten przedmiot i odesłać pieniądze, pomniejszone o wartość ,,używania'' tego towaru. Kupujący musi zawsze poinformować sprzedającego o odstąpieniu od umowy. Nie ważne w jakiej formie, ważne jest to aby poinformować. Może być to rozmowa telefoniczna, może być to mail, pismo, a nawet rozmowa na ulicy. Najlepiej jednak, jest to zrobić poprzez formularz na stronie Allegro lub też pisemnie, aby mieć dowód, że zgłoszenie zostało faktycznie zrobione.
 
Poinformowałam sprzedającego przez formularz Allegro o odstąpieniu od umowy, a także dodatkowo dołączyłam, wysyłając paczkę Oświadczenie.
Sprzedający udaje, że nie otrzymał.
Mimo to dostałam informację:
Czas na odstąpienie od umowy
14 dni
Więc niestety czas minął.
Taka zabawa w kotka i myszkę.
 
Nie chcę tej kosiarki, bo to prawie 800 zł wyrzucone w błoto.
No i tak jestem w kropce.
oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@Client:101137786 

Sprzedający ma prawo odmówić przyjęcia odstąpienia od umowy, jeśli stwierdzi, że przedmiot był użytkowany.

Widać, że pracownik Allegro nie zna podstawowych zasad lub je zna, ale celowo wprowadza kupującego w błąd. Sprzedawca nie ma prawa odmówić przyjęcia odstąpienia od umowy towaru także wtedy, gdy był on przez kupującego użytkowany.

Poproś w Dyskusji o wypowiedź innego pracownika, bo ten wprowadza w błąd. Jeżeli po odstąpieniu od umowy nie otrzymasz zwrotu kosztów, złóż wniosek o ich zwrot z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Wniosek możesz złożyć 14 dni po zakupie.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ 

Kto tam u Was odpowiada w tych Dyskusjach?

oznacz moderatorów

Client:101137786
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za wsparcie. Pieniądze zostały mi zwrócone. Choć pomniejszono kwotę o 23% to i tak jestem zadowolona. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:101137786 Przy odstąpieniu od umowy sprzedawca może Ci potrącić część zwracanej ceny, jeżeli towar stracił na wartości w wyniku używania go przez Ciebie, ale absolutnie nie może odmówić przyjęcia zwrotu. Dobrze, że nie odebrałaś odesłanej przez sprzedawcę kosiarki.

W tej sytuacji, o ile kosiarka nosi ślady użytkowania, faktycznie lepiej byłoby ją reklamować, jeżeli jest niezgodna z opisem. Wystarczy jakakolwiek niezgodność. Przy reklamacji jednak sprzedawca nie musi od razu zwracać wpłaty, może na swój koszt towar wymienić na zgodny z opisem. W Dyskusji spróbuj powołać się na niezgodność, o ile taka występuje. Jeśli nie występuje, domagaj się zwrotu wpłaty po konsumenckim odstąpieniu od umowy. Jeżeli sprzedawca będzie Ci chciał obniżyć kwotę zwrotu, przedstaw jakiś dowód na to, że sprzęt odesłałaś bez pomniejszenia jego wartości, albo wymagaj od sprzedawcy dowodu na to, że ma mniejszą wartość. W Dyskusji poproś o pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

trawnik skoszony 🙂 kosiarka zbędna na jakis czas 😉

 

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Do trawnika potrzebny mocny spalinowy demon a nie elektryczna popierdółka. Tak samo jest z samochodami elektrycznymi.

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@majster_man 

Zależy co kosisz i jak często. Jak nie duży i często koszony to elektryk sobie poradzi. Jak trawa wysoka, że kosiarki nie widać to trudno oczekiwać cudów.

A co do samochodów elektrycznych to akurat moc jest ich najmniejszą bolączką:)

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@Client:101137786  "konsument odstępujący od umowy może korzystać z towaru tylko tak, jak robiłby to w sklepie stacjonarnym."

"UOKiK oraz Komisja Europejska: masz prawo korzystać tylko tak, jak robiłbyś to w sklepie stacjonarnym"

Sama nie przestrzegasz prawa a  sprzedawca powinien według cię to robić?

 

https://prokonsumencki.pl/klauzule-niedozwolone-2/odstapienie-od-umowy-konsument-ma-prawo-korzystac-...

oznacz moderatorów