anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot uszkodzonego towaru

kytorr
#13 Ambasador#

Witam, tym razem ja mam pytanie.. zakupiłem drogi przedmiot na allegro (oraz ma duży gabart 200x80x60)
przyszedł uszkodzony, allegro właśnie zwraca środki na bazie złożonego ticketa w POK. Teraz nagle sprzedający się uaktywnił i żąda, abym ten przedmiot odesłał na mój koszt. Dokładnie napisał, aby przesyłka była paletowa, dobrze zapakowana (domniemywam folia i gruby karton), tak aby przedmiot nie uległ dodatkowemu uszkodzeniu (bo już jest uszkodzony) przy zwrocie. Wg mojej wyceny na szybko koszt takiej imprezy to 400-500zł (więc znaczna część wartości tego przedmiotu) Pytanka do ekspertów.. czy :

  • muszę zwracać towar sprzedającemu?
  • jeśli tak to czy na mój koszt (nie było smarta itd a wysyłka od sprzedającego gratis)?
  • czy takie warunki odnośnie pakowania (paleta, bąbel, gruby karton) nie są próbą drążenia kosztów kupującego, który odzyskał tylko to co zapłacił sprzedającemu?

    Będę wdzięczny za merytoryczne odpowiedzi, oraz wszelkie wskazówki jak postąpić.

    Dzięki i pozdrawiam.
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

Nie musisz odsyłać na swój koszt. Jeśli towar był uszkodzony, koszt odesłania ponosi sprzedawca. Odpisz mu, aby sam sobie odebrał przedmiot własnym kurierem lub niech Ci zapłaci z góry za odesłanie, a wtedy Ty zamówisz kuriera i odeślesz.

Dopytaj jeszcze Allegro, co masz zrobić z tym towarem, ponieważ w momencie pozytywnego rozpatrzenia wniosku z POK, serwis przejmuje Twoje roszczenia i to w zasadzie Allegro jest teraz właścicielem tego przedmiotu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kytorr Jeśli przesyłka jest niestandardowa jak opisujesz duży gabaryt i opakowanie paletowe sprzedawca musi ją odebrać we własnym zakresie i nie daj się naciągnąć na jakiekolwiek koszty związane z transportem czy pakowaniem .Podaj mu adres oraz dni i godziny w jakich produkt może odebrać . Bardzo ważne , aby w podanej przez Ciebie porze wysłany kurier miał możliwość podjęcia przesyłki . Jeśli tego nie dopilnujesz i kurier będzie miał pusty przebieg sprzedawca będzie mógł obciążyć cię kosztami podjazdu firmy przewozowej .

Notka do xyz96 przeczytaj pomału pomyśl i dopiero odpisz .

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

Dzięki, właśnie im to zaproponowałem, że wydam tylko towar a oni niech pakują itd, że nie mam na "kupce" palet, folii, kartonów itd. Z tego co mi się wydaje oni po prostu chcą przysłać kuriera po odbiór i tyle a nie zapakowanego towaru wiadomo nikt nie weźmie. Z tego co się orientowałem to firmy kurierskie nie oferują usługi pakowania , więc na razie jesteśmy w martwym punkcie.

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

Dzięki, Allegro (dywizja z POK) odp że widzą dyskusję i że sprzedający próbuje się dogadać więc oni czekają na rezultat. - ogólnie ze sprzedającym przepycham się już 2 miesiące..

oznacz moderatorów

rozik2
#11 Animator#

Jeżeli dostałeś towar uszkodzony w transporcie czy tez został taki wysłany, to za transport zwrotny płaci sprzedający. Najlepiej jak zapakujesz ten towar w taki sposób, w jaki był zapakowany w momencie odbioru paczki. To, że jest już uszkodzony niczego nie zmienia i nie jest to podstawą do tego, by oddać to luzem kurierowi. Za samego kuriera musi zapłacić sprzedawca. Dlaczego nie otworzyłeś dyskusji ze sprzedającym? Czy otworzyłeś? Bo nie wspominałes o tym.

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

Dyskusja otwarta, trwa 2 miesiące prawie.. nie mam opakowania ani palety na której był ten z racji tego, że odbierała ja w moim imieniu inna firma i opakowania już dawno zutylizowali. A że to duży gabaryt to pakowanie (paleta, bąbel, folia, karton) to koszt pewnie z 200zł więc nie uśmiecha mi się dokładać do uszkodzonego towaru.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Paleta jednorazowa 10 zł, ( lub można poszukać czasem wystawiają ludzie do zabrania) rolka folii stretch ( mała max. 15 zł), kartony zbieram na targowisku lub pod sklepem lub sąsiedzi wyrzucają po meblach np. z ik.i Więc w czym problem, kręcisz palete + foto i informacja że czeka na odbiór.

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

Nie wiem, aż tak się nie znam, ale jeśli towar uległ uszkodzeniu w transporcie to teraz żądanie ode mnie super zapakowania uszkodzonego towaru jest dość cyniczne zwłaszcza, że przecież towar był pakowany przez profesjonalnego sprzedawcę (doświadczonego w wysyłkach i pakowaniu) więc takie warunki stawiane mi są dość nie na miejscu. Cytat co napisał sprzedający: " towar proszę spakować na palecie i zabezpieczyć w sposób uniemożliwiający uszkodzenie podczas transportu. Jak przesyłka będzie spakowana proszę o informację zlecę odbiór towaru."
Więc żądanie tak dokładnego i profesjonalnego spakowania uszkodzonej rzeczy (której wiem, że nie sprzedadzą - chyba że za pół darmo) taki ton wypowiedzi pachnie mi tym że nagle towar się jeszcze bardziej uszkodzi w transporcie i znów karuzela pism itd. Towar nie był tani bo prawie 2,5 tys zł

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

@xyz96
@mdrogeria

@rozik2

@krejzole

Dziękuję za pomysły, wsparcie i idee. Na razie allegro poprosiło by to faktycznie sprzedający jakoś inaczej rozwiązał temat pakowania. Bo zauważyli, że może to być kłopotliwe dla kupującego. Zobaczę co dalej sprzedający wymyśli, dam też heads up tutaj 🙂

oznacz moderatorów