anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot za przesyłkę zwrotną, zakup u osoby fizycznej

amor_2004
#10 Popularyzator#

kupujacy rezygnuje z zakupu, odsyła  i żą @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ da zwrotu kosztów wysyłki. Zwrot oczywiście darmowy. Znam przepisy, ale art, 32 mówi o zwrocie do przedsiębiorcy, ja nie mam takiego statusu. Nic sobie nie odpisze, mam komuś zapłacic za przymiarkę8,99 zł, to chore....... 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

LEW433
#21 Demiurg#

Za przesyłkę zwrotną płaci kupujący. Mówimy o zwrocie a nie reklamacji!

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Autor wyraźnie napisał, że "kupujący rezygnuje z zakupu".
To znaczy, że nie jest to zwrot (odesłanie) w związku z reklamacją, ale w związku z chęcią odstąpienia od umowy.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście. Nie pytał także czy musi przyjmować czy nie.

oznacz moderatorów

amor_2004
#10 Popularyzator#

Dzień dobry Pani. Spodnie odebrałam . Są bardzo ładne , ale okazały się niestety za krótkie. Sugerowałam się podaną długością. Z uwagi na dość wysoki stan automatycznie podnoszą się u mnie o całe 2 cm i robią się do kostek.
jestem zmuszona je Pani odesłać z żalem niestety. Pozdrawiam serdecznie. Senamon9

oznacz moderatorów

amor_2004
#10 Popularyzator#

zwrot natychmiast, a na drugi dzień dyskusja 0 8,99 zł 😞

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@amor_2004 
kupujacy rezygnuje z zakupu, odsyła  i żąda zwrotu kosztów wysyłki. 

Nie będąc przedsiębiorcą nie musisz w ogóle przyjmować od Kupującego rezygnacji z zakupu wyrażonej oświadczeniem o odstąpieniu od Umowy z Art. 27 Ustawy o Prawach Konsumenta, ponieważ ... kupujący nabywając rzecz u sprzedawcy niebędącym przedsiębiorcą nie jest konsumentem .
Jeżeli jednak akceptujesz propozycję rozwiązania umowy (porozumienie stron) to oczywiście nie musisz zwracać żadnych kosztów wysyłki poniesionych przez Kupującego przy zakupie.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

amor_2004
#10 Popularyzator#

tak też sądzę, jednak allegro żąda abym oddała koszty przesyłki do klienta, co z tym zrobic, pracownicy allegro nie znają przepisów ? przecież do 28 maja osoby fizyczne nadal maja prawo sprzedawać na allegro, potem won na Lokalne dopiert

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@amor_2004 Allegro każe Ci zwrócić za odesłanie?

oznacz moderatorów

amor_2004
#10 Popularyzator#

amor_2004, zwrotu kosztu zamówienia oraz najniższego kosztu przesyłki dostępnego w ofercie wynika z praw konsumenta ogólnie stosowanych w Polsce. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani tutaj: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawo-odstapienia-od-umowy/ Proszę o zwrócenie brakujących pieniędzy najpóźniej do jutro do godziny 12:00. W przeciwnym razie na Pani konto mogą zostać nałożone ograniczenia. Jeśli zwrot nie odbędzie się przez Allegro Finanse, proszę o zamieszczenie w dyskusji potwierdzenia przelewu. senamon9, jeśli Sprzedająca nie spełni mojej prośby, proszę użyć opcji “Poproś o pomoc Allegro”.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czegoś nie wiemy? jak to możliwe: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Wydaje mi się, że musisz podkreślić w dyskusji, że jesteś osobą prywatną i nie obowiązuje cię ogólnie srosowane prawo konsumenckie.

Myślę że w dyskusji odpowiada automat, bo nie sądzę by pracownik tak się kompromitował.

oznacz moderatorów

amor_2004
#10 Popularyzator#

niestety , już to podkresliłam, a to co wkleiłam wyżej to właśnie odpowiedż, oni wcale nie czytaja co piszesz,

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczekaj do jutra, oznaczyłem moderatorów, to nie jest możliwe żeby Allegro tak odpowiadało.🤔

oznacz moderatorów

amor_2004
#10 Popularyzator#

dzieki, do 12 mam czas, a potem co moga mi zrobić ? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@amor_2004 Nic bo się ośmieszą.😁

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@amor_2004 
Osoby odpowiedzialne za to, że takie teksty trafiają do sprzedawcy niebędącym przedsiębiorcą dają w ten sposób świadectwo swojego braku należytych kompetencji do pracy na zajmowanych stanowiskach.
I nie ma większego znaczenia czy takie informacje wysyła człowiek czy algorytm.
Odpowiadają za ten stan rzeczy Ci, którzy dopuścili się rażących zaniedbań (a zwłaszcza w zakresie zarządzania i kontroli). 

W mojej opinii zachęcenie do zapoznania się z definicją konsumenta określoną w Ustawie (kodeks cywilny) powinna rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Poproś Allegro o podanie podstawy prawnej dla stawianych przez nich tez i żądań - wskazując, że do tej pory usiłują nieudolnie powoływać się na przepisy konsumenckie w sytuacji gdy Kupująca konsumentem nie jest.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Gratulacje..... to chore... 

Masz "miękkie serce", a na Allegro musisz mieć "twardą dupę", żeby nie być na stratach. Nie trzeba było przyjmować zwrotu od kupującego - jedynie reklamację. Czytaj regulamin Allegro zanim coś sprzedasz lub przyjmiesz zwrot lub reklamację.

 

 

 

oznacz moderatorów

amor_2004
#10 Popularyzator#

JAK BYM SIE NIE ZGODZIŁA I TAK BYŁABY AKCJA Z DYSKUSJA, WIEM PRZERABIAŁAM WIELOKROTNIE, ZAWSZE ALLEGRO , przyznaje racje kupujacemu, który naściemnia, przeciez wiesz, że jestesmy z góry na przegranej pozycji........... 😞

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@amor_2004  "przecież do 28 maja osoby fizyczne nadal maja prawo sprzedawać na allegro, potem won na Lokalne"

Skąd takie informacje?

oznacz moderatorów