anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy koszt przesyłki zostanie również zwrócony?

Kamilsam
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Zakupiłem dziś przedmiot, ale po kilku godzinach zrezygnowałem, bo okazało się, że nie jest potrzebny. Zgłosiłem rezygnacje zakupu. Został nadany numer zwrotu. Sprzedający zdążył nadać numer przesyłki? 

Zapłaciłem tez koszty przesyłki. Czy one tez zostaną zwrócone?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Kamilsam, czy możesz wskazać numer zamówienia, o którym mówisz? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Kamilsam
#8 Zapaleniec#
b5c0c921-193e-11ec-84ed-352e850a2fb8
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający oddaje całość czyli zakup+koszty wysyłki. A czy nadał, masz to w "Moje zakupy" status przesyłki.

oznacz moderatorów

Kamilsam
#8 Zapaleniec#

W szczegółach zamówienia nie ma jeszcze numeru przesyłki. Jest ta oś przesyłki zwrotniej i opcja wyboru sposobu zwrotu. Tam jest kwota za sam przedmiot, bez kosztów wysyłki.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mr_oma 

kliknij w opcję "zwróć zakup" na dole strony - zostaniesz przekierowany do formularza zwrotu. Po wypełnieniu formularza i kliknięcia w "zwracam produktu", Sprzedający otrzymuje mejla z tą informacją.

Pozwól sobie na odrobinę refleksji:
W jaki sposób Kupujący miałby (zgodnie z istniejącym stanem prawnym i logiką) "zwrócić zakup" nie wchodząc w jego posiadanie ?

@Kamilsam 

 Zgłosiłem rezygnacje zakupu.

Postąpiłeś prawidłowo.
Należy ci się zwrot całej kwoty (w tym również zapłaconych kosztów wysyłki).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@A3dam, masz rację. 🙂 W tym wypadku zasadne byłoby (oprócz zgłoszenia rezygnacji z zakupu), anulowanie go według tej instrukcji,

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mr_oma 

W tym wypadku zasadne byłoby (oprócz zgłoszenia rezygnacji z zakupu), anulowanie go według tej instrukcji,

Bardzo dziękuję.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Kamilsam, z tego, co widzę, Sprzedający nie zdążył nadać przesyłki. Sprzedający powinien zwrócić Ci również koszt przesyłki.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów