anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Już są! Przyjazne środowisku automaty paczkowe Allegro

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Automaty paczkowe Allegro zasilane zieloną energią stanęły w Poznaniu i Warszawie. W najbliższych dniach kolejne pojawią się w Łodzi, Toruniu i Wrocławiu. Do końca roku planujemy rozbudować sieć do 1500 takich punktów odbioru i nadawania przesyłek. Z czasem postawimy ich jeszcze więcej.

allegro_prace_czerwiec-wizka-informacja-prasowa_v01-min.jpg

Chcemy zaprojektować sieć, która będzie odpowiedzią na lokalne potrzeby. Dlatego przeprowadzamy konsultacje z ruchami miejskimi, ekspertami oraz przedstawicielami samorządu terytorialnego. Nasze automaty dzięki zastosowanym rozwiązaniom są przyjazne środowisku, wtapiają się w otoczenie i odpowiadają na potrzeby różnych grup klientów, również osób z niepełnosprawnościami. 

W miesiącach wakacyjnych zadbamy o to, by rozstawić odpowiednią liczbę automatów w wielu lokalizacjach. Dzięki temu jesienią będziemy mogli dodać automaty paczkowe do metod dostawy dostępnych w Allegro. Jeśli chcielibyście natomiast zaproponować własną lokalizację dla naszego automatu paczkowego, na Wasze zgłoszenia czekamy tutaj.

Dlaczego to robimy

Obecnie aż 80% przesyłek zamawianych w Serwisie trafia do klientów w ciągu 1-2 dni. To znakomity wynik, ale wierzymy, że może być jeszcze lepiej, dlatego widzimy sens w rozwijaniu własnych usług logistycznych.

Nasza sieć automatów paczkowych skróci czas dostawy, zwiększy wygodę oraz poprawi doświadczenie zakupowe na Allegro. 

Już teraz możecie korzystać z Allegro Punktów, dzięki którym paczki zamówione w Serwisie można odbierać w 600 salonikach Kolportera. W drugiej połowie roku planujemy także uruchomienie usługi logistycznej, która obejmie kompleksową obsługę zamówień - m.in. przechowywanie towarów oraz pakowanie i nadawanie przesyłek, a także obsługę zwrotów.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not wprowadzacie kolejne zamieszanie, kolejny przewoźnik ( z tego co kojarzę to UPS to obsługuje )  i mam nadzieję że nie zmusicie sprzedawców do obowiązkowego udostępniania tej metody, bo jak dla mnie i wielu innych to się robi stos przewoźników podjeżdżających pod firmę po kilka paczek i ma to się nijak do Waszej ekologii 😞  

Ja do 8 czerwca miałem tylko inposta paczkomat i kurier i to był jeden podjazd i wszystko grało 😞 teraz zmusiliście do dodatkowego kuriera i mam kolejny podjazd Poczta Polska 😞 a jak dojdzie Wasz paczkomat to już będzie trzeci przewoźnik pod firmą czy to jest Wasza ekologia  😞

Jeśli minie zmusicie do kolejnego przewoźnika sam osobiście napiszę pismo do UOKiK 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

 

Trzeba przyznać, że ten model robi wrażenie:

60c099dfa45ed_o,size,933x0,q,70,h,38d634

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

zasilane zieloną energią

Absorbują ją z powietrza? 🙂 Czy z tych kwiatków? (Bo  w sumie zielone są) 🙂

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

Obok stanął automat konkurencji. Widać, że tamci tną koszty i szykują się do ostrej walki cenowej:

 

Screenshot 2021-06-09 at 14-26-29 Allegro postawiło pierwsze automaty paczkowe, odbiory zakupów od jesieni.png

 

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

pojemników na zużyte opakowania nie widzę

podnośnika dla niepełnosprawnych także

 

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

@nat_not  - zapewne macie swoje kryteria, którymi kierujecie sie przy wyborze miejsca, ale zapytac nie zaszkodzi 🙂
czy istnieje - a jesli tak to w jaki sposob - opcja zgloszenia lokalizacji na automat paczkowy? 🙂

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@accadia  w pierwszym wpisie nat_not masz podany link do zgłaszania

"Jeśli chcielibyście natomiast zaproponować własną lokalizację dla naszego automatu paczkowego, na Wasze zgłoszenia czekamy tutaj."

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

accadia W lesie, w lesie, głębokiej puszczy. Będzie ekologiczniej.😂🤣

Brawo Allegro! Brawo! 🤣🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

U mnie jest ustawiony przed marketem przy betonowym murze na posadzce i tylko jego kolor wyróżnia go od szarości tego terenu.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@kolekcjoner608 

Też tylko takowe widziałem. Liście są namalowane ;]

Chętnie sprawdzę i porównam jego menu z paczkomatem inpostowym jak będzie okazja coś nadać. To nie tylko sztuka mieć go u mnie, ale ktoś też go musi mieć u siebie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przyjazny środowisku z jakiego powodu? innej blachy, plastiku, koloru itd. to jakiś nowy typ przyjaźni.😁

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

A moim zdaniem każdy chcący coś sprzedawać na allegro powinien mieć z automatu w każdej aukcji namazaną opcję ALLEGRO PUNKTY i ALLEGRO AUTOMATY a samo Allegro powinno rozszerzyć biznes na całą EU, minimum 30 automatów w dużych miastach w całej Unii Europejskiej. Byłby to strzał w dychę i to w sam środek. Kilka dużych miast w każdym kraju i życie byłoby na plus. Wtedy kupujący coś na Allegro wybiera usługę AUTOMAT-EU i płaci odpowiednią stawkę za dostawę a obsługą paczek powinny zająć się wtedy najlpepsze firmy kurierskie działające na terenie całej Unii. Automat taki (za granicą) nie powinien mieć jednak opcji ZWROTU DO NADAWCY aby nie generować "chorego ruchu" paczek za darmochę. Produkt nie pasuje to odeślij go na własną rękę. Automaty Allegro powinny pojawić się w takich krajach jak Niemcy (Berlin, Hamburg, Koln, Frankfurt, Monachium, Stuttgart, Dresden, Norymberga), Francja (Paryż, Nantes, Genewa, Lyon, Bordeaux, Tuluza, Marsylia), Włochy (Mediolan, Mestre, Turyn, Genua, Florencja, Rzym, Neapol, Bari, Palermo), Hiszpania (Sewilla, Malaga, Madryt, Bilbao, Saragossa, Walencja, Barcelona), Anglia (Londyn, Manchester, Liverpool, Leeds). Do tego na początek jeszcze Belgia (choćby Antwerpia i Bruksela) oraz Holandia (Amsterdam). Wiecie co by sie stało gdyby taka opcja istniała? Już nie byłoby laptopów, tabletów, smartfonów we Wrockach i Warszaffkach w cenach z kosmosu.  A dlaczego? Bo takie automaty za granicą powinny umożliwiać tanie nadawanie paczek z całej EU także do Polski!  Szukamy OKAZJI, znajdujemy ją, wystawiamy zza granicy na Allegro, ktoś kupuje, płaci online na konto a my śmigamy do Allegro-Automatu i po prostu nadajemy paczkę za pomocą automatu do ... dowolnego automatu na terenie EU lub punktu Allegro lub automatu na terenie PL.  Allegro właśnie teraz powinno "wstrzelić się" z taką usługą w rynek, doskonała alternatywka w EU dla Alli, ponieważ Unii cła za produkty nie płacimy (nie za wszystko) i nareszcie można byłoby łatwo kupować od tych, którzy sprzedają na **piiip** ale boją się "puścić paczkę" do takiej Polski a boją się, boją, wiele razy znalazłam fajny sprzęt w UK czy DE i ... nikt nie myślał aby to wysłać do PL, nawet po prośbach bo mentalność nasza jest DZIKA, my ... psujemy, niszczymy a potem odsyłamy udając że nie działa.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@piimaa Świetny pomysł, pytanie czy Allegro zdąży postawić przed PolExitem, może na Węgrzech.😣

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@piimaa "bo mentalność nasza jest DZIKA, my ... psujemy, niszczymy a potem odsyłamy udając że nie działa" - no, w końcu ktoś miał odwagę i trafnie podsumował pewną grupę "kupujących"😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@piimaa napisała: "wiele razy znalazłam fajny sprzęt w UK czy DE i ... nikt nie myślał aby to wysłać do PL, nawet po prośbach bo mentalność nasza jest DZIKA..."

Kupuję regularnie towary z UE, UK, USA i Izraela przez еВау. Jeszcze  żaden sprzedawca mi nie odmówił wysyłki do Polski. Może prosisz za mało uprzejmie?

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nat_not 

Porozmawiajmy o liczbach.

Ile dwutlenku węgla nie trafi miesięcznie do atmosfery dzięki temu, że paczkomat Allegro (sorry, Rafał, mam gdzieś twoje R w kółeczku) jest zasilany energią odnawialną?

A ile CO2 trafi miesięcznie do atmosfery z racji tego, że kurier podjeżdża trzy razy dziennie zamiast trzy razy w tygodniu - bo klienci chcą szybko szybko szybko?

Bilans będzie na minus. Ty o tym wiesz i ja o tym wiem. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 No bo wiesz, bycie "eco" dobrze w dzisiejszych czasach się sprzedaje, gdyż temat jest nośny.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Tia... "eco" - poziom mentalny społeczeństwa jest jaki jest. Edukacja poległa już dawno temu. Nie na darmo ktoś kiedyś powiedział że ogół inteligencji w społeczeństwie jest stały, zwiększa się tylko liczebność populacji... To co nazywają dzisiaj ekologią (gr. οἶκος (oíkos) 'dom' + λόγος (logos) 'słowo, nauka') to po prostu ochrona środowiska, ale masz rację @Knowhere ECO jest cool w korpogadce i ZAWSZE kiedy biorę temat "eco" na tapetę to idą za tym gigantyczne ilości monet - jednak przeciętny kowalski się łapie na to, no bo przecież to jest dobre - z polskiego na nasze: dobrze sprzedane. Ekologiczne są również szparagi w tym czasie (przyp. lipiec) 🤣🤣🤣 @nat_not. Mógł bym więcej w tym temacie, ale po co. Sortujemy papierki i słono za to płacimy a śmieci od naszych zachodnich sąsiadów płyną szerokim strumieniem i jeszcze się cieszymy że na tym zarabiamy - wróć - cieszą się, że na tym zarabiają nieliczni...

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Ekoloogia... a paczki jeżdzą tam i z powrotem  w tę i nazad bo przecież dostawy i zwroty za darmo to trzeba korzystać. Ludzie tak zapracowani że nawet odebrać nie ma czasu. Ciekawe kiedy to pęknie? Nikt nie zapłacze nad matką ziemią bo przecież wszystko jeździ za daaarmoooo.

oznacz moderatorów