anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak możliwości wpisania kodu EAN - firma ich nie używa

piramida_rsl
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry

proszę o pomoc, sprzedaję pieczątki różnych firm. Jeśli chodzi o kategorie to głównie:

Firma i usługi - Biuro i Reklama - Akcesoria biurowe - Pieczątki i akcesoria

gdzie wymagany jest teraz kod EAN aby cokolwiek tu wystawić. Firma Modico, Nomo oraz część produktów z firmy Wagraf nie stosuje kodów EAN (GTIN). Co mam zrobić aby wystawić aukcję albo ją zaktualizować, bo nawet nie mogę zmienić opisu?

Mogę wkleić maile poszczególnych producentów.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

posłuchaj allegro

 

po co? za co? ta opłata

o żesz tego! tam do kata!

kto podwyżki te wytrzyma

czy nas tutaj kto nie dyma?

 

nic z tych rzeczy, to nie kant

to jest taki nowy grant

i nie trzelaj tutaj focha

przecie nas Allegro kocha

 

taki ean to se można kupić w każdym sklepie z eanami

 

oznacz moderatorów

izbkp
#9 Pomysłodawca#

Co do "podanie kodu EAN jest obowiązkowe". Nie ma podstaw prawnych dla obowiązku oznaczania produktów numerem EAN. Ograniczenia wprowadzone przez Allegro, które w praktyce uniemożliwiają sprzedaż na platformie produktów bez numerów EAN, mogą zostać uznane za czyn nieuczciwej konkurencji (narusza interes innego przedsiębiorcy).

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zgadza się, tego typu działania noszą znamiona nieuczciwej konkurencji. Uniemożliwianie sprzedaży produktu poprzez stwarzanie fikcyjnych ograniczeń i dzielenie sprzedawców na lepszych (posiadających kody) oraz gorszych (bez kodów)

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

izbkp
#9 Pomysłodawca#

Poszkodowani przedsiębiorcy (np producenci produktów bez EAN) mogą powołać się na utrudnianie dostępu do rynku, poprzez rzeczowo nieuzasadnione zróżnicowane traktowanie produktów (z EAN i bez EAN) co może być uznane za czyn nieuczciwej konkurencji. Niestety, powinni to robić na drodze sądowej w postępowaniu cywilnym. Każdy osobno.
ps. Czy można to podciągnąć pod naruszenia praw antymonopolowych i wciągnąć w to UOKIK - nie wiem, niech się ktoś mądrzejszy wypowie 🙂  

oznacz moderatorów

A-Audio
#1 Nowicjusz#

Temat kodów EAN i powiązań allegro z GS1 zgłosiłem już od UOKiK i proponuję poświęcić kilka minut i zrobić to samo bo allegro posuwa się już stanowczo za daleko, im więcej zgłoszeń tym szybciej będzie jakaś reakcja

oznacz moderatorów