anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

CHIŃSKIE BRELOKI DO KLUCZY. Zajęto kody niewykorzystane jeszcze z mojej puli EAN. Zmieniono towary.

ctuner
#9 Pomysłodawca#

witam, Zaatakowano chyba z chińskich stron większość moich produktów. Zajęto i pozmieniano produkty od lat używane pod danym kodem EAN na chińskie breloki do kluczy przy zezwoleniu Allegro. Przerobiono mnóstwo towarów z naszej prywatnej puli kodów na chińskie breloki które nawet nie są oferowane na Allegro. DODATKOWO ZAJĘTO KODY KTÓRYCH JESZCZE NIE NADAWAŁEM (RÓWNIEŻ NA CHIŃSKIE BRELOKI). CO SIĘ DZIEJE? NIE JESTEM W STANIE TWORZYĆ TU NOWYCH AUKCJI Z PRODUKTAMI . NIE POZWALACIE RÓWNIEŻ ZMIENIĆ ZNISZCZONYCH AUKCJI NA PIERWOTNE PRAWIDŁOWE. Sprawę przekazałem również GS1. Co się tu dzieje? Jak mamy teraz pracować?
Wczoraj sprawdzałem moje niewykorzystane kody EAN. Wszystkie są już zajęte przez CHIŃSKIE BRELOKI. Czy to jakiś atak? Kody nigdy nie były w użyciu , nie są również zapisane w katalogu GS1. Wykorzystano kilka tysięcy kodów i zabrano mi możliwość wystawiania towaru na Allegro. Podobne sytuacje z CHIŃSKIMI BRELOKAMI zauważyłem przy towarach od innych firm które przerobiono na inny towar z EANEM działającym od lat. Czy to jakiś atak na portal? Jeżeli tak to kto przyzwolił na tak drastycznie błędne zmiany towarów, które już były tu przypisane prawidłowo i sprzedawane w tysiącach? Proszę o pomoc , jak to wszystko odkręcić?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ctuner Cześć. 🙂 Rozumiem, że jest dla Ciebie trudna sytuacja. Podaj proszę przykładowe numery ofert, w których wykorzystano Twój EAN. Poczekaj również na odpowiedź GS1 - należałoby wyjaśnić, dlaczego ktoś miał dostęp do Twojej puli kodów. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ko_alka A fe ! łapki z nożyczkami świerzbią ???

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ctuner
#9 Pomysłodawca#

Podaję przykładowe kody których nie mogę już nadać, a nigdy nie były w użyciu: 5903938919671, 5903938919681, 5903938919695, 5903938919701, 5903938919718, 5903938919725, 5903938919732, 5903938919749, 5903938919756 ... i tak dalej. Wykorzystano kilka tysięcy kodów i zabrano mi możliwość wystawiania towaru na Allegro. Podobne sytuacje z CHIŃSKIMI BRELOKAMI zauważyłem przy towarach od innych firm które przerobiono na inny towar z EANEM działającym od lat np. 5903938919367 - osłona termiczna simota przerobiona na brelok. jakim sposobem pracownik Allegro przyjął zmianę tego towaru na brelok jeżeli sprzedał się on minimum kilkaset razy jako osłona termiczna. Jest to najprawdopodobniej atak jakimś botem. Co mamy robić?

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro potrafi zapewnić bezpieczne zakupy ,gorzej z ochroną bezpiecznej sprzedaży.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Pod tymi numerami EAN nic niema

oznacz moderatorów

ctuner
#9 Pomysłodawca#

Formularz wystawiania -> Wybierz produkt z Katalogu Allegro> 5903938919671 -jest to wykupiony przeze mnie EAN , którego nigdy jeszcze nie użyłem - natomiast na portalu wyświetla się on już jako "Boho tczowy brelok makrama breloki uchwyt na" Marka: Inny (guoyunC) Numer katalogowy producenta: Gnvshiqicheyaoshikou1580 . Jest to produkt którego nie ma na portalu Allegro fizycznie do kupienia , jednak portal przejął moje nie użyte kody i powiązał z chińskimi produktami. 8000 nie użytych kodów EAN zostało przypisane do innych towarów, których nie ma na portalu.  Kilkadziesiąt / kilkaset towarów (nie sprawdziłem jeszcze wszystkiego), które używane były przez kilka lak / miesięcy na portalu zmieniono za przyzwoleniem portalu Allegro na CHIŃSKIE BRELOKI , których fizycznie nie ma do kupienia w ofercie portalu.

https://allegro.pl/oferta/simota-oslona-termiczna-filtr-stozkowy-310x140mm-13147426808

ten towar za przyzwoleniem stał się :"Brelok Aparat Kreskówkowy Czerwona Panda BreloktOz"

Próbowałem zgłaszać błąd powiązania allegro jednak odrzucono go nawet po odwołaniu się.

Dlaczego portal Allegro nie jest powiązany z systemem kodów EAN GS1 ? Dlaczego dowolny użytkownik na Allegro może zmienić towar po zgłoszeniu błędu, nie będąc właścicielem EAN? Dlaczego nikt z pracowników nawet nie próbuje weryfikować czym jest faktycznie dany towar na platformie GS1?

oznacz moderatorów

ctuner
#9 Pomysłodawca#

Formularz wystawiania -> Wybierz produkt z Katalogu Allegro> 5903938919671 -jest to wykupiony przeze mnie EAN , którego nigdy jeszcze nie użyłem - natomiast na portalu wyświetla się on już jako "Boho tczowy brelok makrama breloki uchwyt na" Marka: Inny (guoyunC) Numer katalogowy producenta: Gnvshiqicheyaoshikou1580 . Jest to produkt którego nie ma na portalu Allegro fizycznie do kupienia , jednak portal przejął moje nie użyte kody i powiązał z chińskimi produktami.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ctuner Konsultuję Twoją sprawę i wrócę tutaj z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ctuner
#9 Pomysłodawca#

brelok_odrzucony.jpgbrelok_prawidlowy_towar.jpg

 

Podaję co się dzieje na moim koncie. Przykład jednego ze wspomnianych towarów. Sprzedaję kilka lat powiązane z katalogiem np. kołki samochodowe. Posiadam do nich własny EAN. Zauważam ostatnio że kołki rozłączono z właściwym towarem i stały się chińskimi brelokami do kluczy . Zmieniono temu produktowi nazwę oraz kategorię. Pracownik Allegro odrzucił zgłoszenie błędu. Odrzucono również odwołanie mimo że portal Allegro widzi że ten towar był od początku sprzedawany jako kołki tapicerskie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka spinki są akurat w bazie wiec to wina allegro że zmieniła, oj zaczyna się bajzel 😞

gtgtt.png

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@k_owczarek1 do tablicy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 Uważaj ! rano za wezwanie @k_owczarek1 , @ko_alka usunęła mi post 😁

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash myślę że nikt tu się nie pojawi żeby wyjaśnić takiego babola, bo to ewidentny błąd pracownika 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ctuner
#9 Pomysłodawca#

witam, Zaatakowano chyba z chińskich stron większość moich produktów. Zajęto i pozmieniano produkty od lat używane pod danym kodem EAN na chińskie breloki do kluczy przy zezwoleniu Allegro. Przerobiono mnóstwo towarów z naszej prywatnej puli kodów na chińskie breloki które nawet nie są oferowane na Allegro. DODATKOWO ZAJĘTO KODY KTÓRYCH JESZCZE NIE NADAWAŁEM (RÓWNIEŻ NA CHIŃSKIE BRELOKI). CO SIĘ DZIEJE? NIE JESTEM W STANIE TWORZYĆ TU NOWYCH AUKCJI Z PRODUKTAMI . NIE POZWALACIE RÓWNIEŻ ZMIENIĆ ZNISZCZONYCH AUKCJI NA PIERWOTNE PRAWIDŁOWE. Sprawę przekazałem również GS1. Co się tu dzieje? Jak mamy teraz pracować?
Wczoraj sprawdzałem moje niewykorzystane kody EAN. Wszystkie są już zajęte przez CHIŃSKIE BRELOKI. Czy to jakiś atak? Kody nigdy nie były w użyciu , nie są również zapisane w katalogu GS1. Wykorzystano kilka tysięcy kodów i zabrano mi możliwość wystawiania towaru na Allegro. Podobne sytuacje z CHIŃSKIMI BRELOKAMI zauważyłem przy towarach od innych firm które przerobiono na inny towar z EANEM działającym od lat. Czy to jakiś atak na portal? Jeżeli tak to kto przyzwolił na tak drastycznie błędne zmiany towarów, które już były tu przypisane prawidłowo i sprzedawane w tysiącach? Proszę o pomoc , jak to wszystko odkręcić?

Podaję przykładowe kody których nie mogę już nadać, a nigdy nie były w użyciu: 5903938919671, 5903938919681, 5903938919695, 5903938919701, 5903938919718, 5903938919725, 5903938919732, 5903938919749, 5903938919756 ... i tak dalej. Wykorzystano kilka tysięcy kodów i zabrano mi możliwość wystawiania towaru na Allegro. Podobne sytuacje z CHIŃSKIMI BRELOKAMI zauważyłem przy towarach od innych firm które przerobiono na inny towar z EANEM działającym od lat np. 5903938919367 - osłona termiczna simota przerobiona na brelok. jakim sposobem pracownik Allegro przyjął zmianę tego towaru na brelok jeżeli sprzedał się on minimum kilkaset razy jako osłona termiczna. Jest to najprawdopodobniej atak jakimś botem. Co mamy robić?
 
 

Formularz wystawiania -> Wybierz produkt z Katalogu Allegro> 5903938919671 -jest to wykupiony przeze mnie EAN , którego nigdy jeszcze nie użyłem - natomiast na portalu wyświetla się on już jako "Boho tczowy brelok makrama breloki uchwyt na" Marka: Inny (guoyunC) Numer katalogowy producenta: Gnvshiqicheyaoshikou1580 . Jest to produkt którego nie ma na portalu Allegro fizycznie do kupienia , jednak portal przejął moje nie użyte kody i powiązał z chińskimi produktami. 8000 nie użytych kodów EAN zostało przypisane do innych towarów, których nie ma na portalu.  Kilkadziesiąt / kilkaset towarów (nie sprawdziłem jeszcze wszystkiego), które używane były przez kilka lak / miesięcy na portalu zmieniono za przyzwoleniem portalu Allegro na CHIŃSKIE BRELOKI , których fizycznie nie ma do kupienia w ofercie portalu.

https://allegro.pl/oferta/simota-oslona-termiczna-filtr-stozkowy-310x140mm-13147426808

ten towar za przyzwoleniem stał się :"Brelok Aparat Kreskówkowy Czerwona Panda BreloktOz"

Próbowałem zgłaszać błąd powiązania allegro jednak odrzucono go nawet po odwołaniu się.

Dlaczego portal Allegro nie jest powiązany z systemem kodów EAN GS1 ? Dlaczego dowolny użytkownik na Allegro może zmienić towar po zgłoszeniu błędu, nie będąc właścicielem EAN? Dlaczego nikt z pracowników nawet nie próbuje weryfikować czym jest faktycznie dany towar na platformie GS1?

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ctuner a opłaciłeś te kody na kolejny rok ? Gdzie przechowujesz listę kodów ?

@ko_alka może to działanie jakiegoś bota, pobrał lub posprawdzał kody w GS1 które nie są przypisane do produktów ( żaden problem taki program napisać ) i teraz nadają te kody swoim chińskim produktom 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ctuner
#9 Pomysłodawca#

Opłaciłem oczywiście kody.

Mam wgląd tylko do 10 kolejnych kodów bezpośrednio na platformie GS1.

Wszystkie kody , które opłaciłem na platformie GS1 do jakich mam wgląd są już zajęte przez chińskie breloki , których nie ma fizycznie na Allegro.

Najbardziej boli , że Allegro pozwoliło na totalne zmiany w produktach jakie miałem już sprzedaży (przykładów podam więcej). Pracownik nie patrząc się że jestem jedynym użytkownikiem kodu, jedynym sprzedawcą towaru przeprowadza zmianę kategorii, nazwy, symbolu oraz zdjęć. Pracownik nie patrzy że w systemie GS1 produkt jest zupełnie inny niż dokonana zmiana. Pracownicy Allegro dodatkowo odrzucają moje prośby o przywrócenie mojego towaru do pierwotnej formy nawet po odwołaniu. Pracownicy Allegro nie patrzą nawet na to że towar ma kilka / kilkadziesiąt ocen "gwiazdek" jako kołki do tapicerki tylko zmieniają towar na brelok do kluczy od chińczyka. 

Tak oto:

EAN 5903938919367 - osłona termiczna - Sportowe filtry powietrzanr kategorii: 255616

- staje się " Brelok Aparat Kreskówkowy Czerwona Panda BreloktOz" Z KATEGORIĄ Breloczkinr kategorii: 253799

Tak oto:

EAN 5903938901881 -kołki stają się "

ctuner_0-1674421924176.jpeg

 

1 Pc Lovely Cactus Keychain Woman SucculentaBreloc"

Ponawiam zapytanie dlaczego tak rozwinięty portal jak Allegro nie pobiera przynajmniej nazw towarów z systemu GS1? Dlaczego sprzedający nie ma prawa zmienić kategorii sprzedanego już towaru , a portal może zmienić nie tylko tą kategorię , ale również nazwę zdjęcia i resztę?

brelok2.pngbrelok3.jpgbrelok4.jpg

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

złóż oficjalną reklamację do allegro

i idź do prawnika by sprawdził: czy takie działanie jest zgodne z prawem

i czy nie jest np: czynem nieuczciwej konkurencji

sugerowanie przez serwis,  że dany produkt jest czymś innym narusza

wiele przepisów np: z  ustawy konsumenckiej, poprzez kodeks cywilny i karny

 

problemem nie jest tutaj nawet zmiana allegrowej nazwy produktu

tylko kategorii towaru

był na tym forum opisywane już przypadki gdzie serwis usuwał z produktyzacji nazwę producenta , wprowadzającego na rynek

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED oj zaczyna się bajzel z kodami, myślę że oni nie panują już nad tym katalogiem 😞 

Zerknij wyżej spinki są w bazie GS1 a i tak allegro zmieniło to na brelok i odrzuciło zgłoszenie właściciela kodu 😞 a z drugiej strony współczuje sprzedawcom sprawdzania i poprawiania, jak by mi coś takiego zrobili od razu zgłosił by się do UOKiK za grzebanie w mojej ofercie za którą ja odpowiadam oraz do prawnika jak radzisz 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ctuner
#9 Pomysłodawca#

Tak zrozumiałbym atak botów , ale tak jak mówisz przyzwolenie portalu Allegro na zmianę wszystkich parametrów wielokrotnie sprzedawanego towaru na produkt, którego nawet nie ma na portalu od dowolnego użytkownika jest tematem dla UOKiK. Jeżeli wszystko nie wróci u mnie do normy będę musiał prosić o pomoc prawną.

oznacz moderatorów