anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę wystawić towaru?

best4cars_pl
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Mam pytanie odnośnie wystawiania towarów, bo męczę się od ponad godziny z wystawieniem produktu, na którego wystawienie powinienem poświęcić max. 10 minut...

BaseLinker nie znalazł na Allegro mojego towaru (Zestaw naprawczy do opon z uszczelniaczem i kompresorem), więc OK, biorę się za tworzenie nowej pozycji w katalogu. Próbuję wystawić, po czym okazuje się, że po parametrach taki produkt jednak istnieje już w katalogu i ma przypiętą inną kategorię. Super... Wklejam więc EAN w wyszukiwarkę Allegro. I co? Nie znajduje ani jednej oferty ani takiego produktu. Super po raz drugi... Dobra, olać BaseLinkera. Wystawię bezpośrednio z Allegro, a potem sobie zaimportuję aukcję do BL i powiążę, żeby dobrze ściągało towar ze stanu.

Żeby coś wystawić bezpośrednio z Allegro, muszę zacząć od wpisania EANu. No dobra, wpisuję więc poprawny EAN. Allegro nie znalazło takiego towaru w katalogu, więc przenosi mnie do pustego okna, żebym mógł ten towar stworzyć. Uzupełniłem tytuł, parametry, zdjęcia, opis i wszystko, co musiałem uzupełnić. Wystaw towar! I co??? Nie da się wystawić nowego, bo taki towar jednak istnieje!!! Ale oczywiście w innej kategorii!!! Dobra, wchodzę w okno "Zgłoś błąd w produkcie" - wniosę prośbę o dodanie dodatkowej kategorii. Co się okazuje? Wg katalogu ten towar - przypominam: zestaw naprawczy do opon z uszczelniaczem i kompresorem - mogę wystawić w ponad 40 kategoriach... Ale żadna z nich nie pasuje do charakteru tego towaru!!! Mogę wystawić jako Meble, jako środek do detailingu i w dziesiątkach innych kategorii, które nijak mają się do zestawu naprawczego... I nie ma tam nic, co w jakikolwiek sposób pasowałoby do naprawy opon!!!

Dobra, zgłaszam propozycję nowej (pasującej do produktu) kategorii, na razie wystawię z tym tymczasowym powiązaniem (czy jak to się tam poprawnie nazywa). Muszę oczywiście uzupełnić wszystko od zera... Zaciskam zęby, ale wystawiam na nowo... Dobra, pojawiło się okienko, że produkt wystawiony. Super!!!

Nie, jednak nie super... Aukcja ma status "Zakończony"... Znajduję ją na Allegro w Szkicach... Wg informacji przy produkcie nie ma konieczności połączenia tego produktu z katalogiem (chociaż od godziny system mi z tego powodu nie puszcza aukcji)... Może jakiś błąd systemu, więc klikam "Wznów"... I co? Nie da się wznowić, bo jednak musi być połączone z katalogiem...

Wklejam screen tego absurdu:

RP10001 - błąd.jpg

W trakcie pisania powyższego łaskawie mi tę aukcję wystawiło. Ale chciałbym uzyskać sensowne wyjaśnienie, dlaczego jest to tak skomplikowane i absurdalne? Rozumiem, że za BaseLinkera nie odpowiadacie i po prostu coś mogło się sypnąć w integracji. Ale dlaczego nie znajduje mi tego towaru w katalogu, choć jednak istnieje? Dlaczego - skoro nie ma wymogu połączenia z katalogiem - to nie chce wystawić oferty, bo jednak wymóg istnieje? I kiedy wreszcie zacznie to wszystko działać właściwie? I kiedy wreszcie odstąpicie od tego absurdalnego pomysłu z istnieniem katalogu?

PS. Chciałem jeszcze w okienku "Powiązane produkty" tutaj dodać produkt, którego konkretnie sprawa dotyczy, ale oczywiście to okienko też nie działa...

Więc zrobię sobie to okienko tutaj: SKU RP10001, EAN 8424332001023.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@best4cars_pl Cześć. Naprawdę bardzo mi przykro, że masz takie doświadczenia z Katalogiem produktów. Dobrze, że już udało Ci się wystawić ofertę.

Próbowałam powtórzyć problem z wyszukiwaniem produktu po EANie (przez formularz wystawiania Allegro), ale produkt Zestaw do naprawy opon, jest już do wyszukania po kodzie EAN (pewnie dlatego, że dodałeś już ten produkt do Katalogu). 

Zrzut ekranu 2022-11-9 o 09.06.15.png

Dodatkowo w kategorii numer 259627 (Allegro - Motoryzacja - Narzędzia i sprzęt warsztatowy - Obsługa kół i ogumienia - Zestawy naprawcze) połączenie z Katalogiem jest obowiązkowe (szczegółową listę kategorii znajdziesz w aktualnościach). 

W najbliższym czasie nie planujemy rezygnacji z Katalogu, ale zajmujemy się usunięciem problemów, które nam zgłaszacie. Specjalny zespół wdraża poprawki, rozpatruje sugestie. Dziękuję, że podzieliłeś się napotkanymi usterkami, to dla nas cenne informacje. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów