anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego w katalogu produktów oferty oryginalne są połączone z zamiennikami?

kacper68-39
#9 Pomysłodawca#

Wczoraj wystawiłem na sprzedaż nową i oryginalną osłonę pod silnik do VW T6 oczywiście musiałem ją połączyć z katalogiem. Dzisiaj z ciekawości obejrzałem ten katalog. Katalog zawierał 12 produktów z czego dwa produkty to podróbki, pomyślałem, że ktoś omyłkowo zaznaczył, że to oryginały i dlatego są w jednym katalogu z moim oryginalnym przedmiotem. No i zdziwko produkt wystawiony prawidłowo jako zamiennik. Wniosek : oryginał i zamiennik to ten sam produkt. Kolejne osiem produktów to produkty używane, wniosek produkt nowy i używany to ten sam produkt. Ostatni produkt w katalogu nowy i oryginalny jednak w servisie te osłony występują w dwóch wersjach: droższej z filcowym wygłuszeniem (taka jak moja) i tańsze bez wygłuszenia (ta druga oferta). Żeby było śmiesznie przy drugiej ofercie, która jest dużo droższa od mojej jest napis supercena. Na dodatek zmieniono tytuł oferty na dużo gorszy  z punktu widzenia potencjalnego nabywcy.  W dużym skrócie tak wyglądają moje doświadczenia z katalogami allegro.

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

Client:65300220
#10 Popularyzator#

@_owczarek1 zdanie, że się nie znasz jest stwierdzeniem faktu i nie ma co się unosić z tego powodu. Dlaczego zakładasz, że sprzedawcy za darmo będą wam opisywać problemy z tysiącami produktów, proponować rozwiązania i odwalać za pracowników allegro całą pracę? Czy w zamian przyślecie kogoś z waszej ekipy do charytatywnej pracy przy pakowaniu paczek dla klientów?

oznacz moderatorów

kacper68-39
#9 Pomysłodawca#

Witam Pani Ekspert Allegro. Po tygodniu postanowiłem sprawdzić co się zmieniło i wystawiłem przedmiot, który wcześniej zgłaszałem, żeby go nie wiązać w jeden katalog. No i co? Mój oryginalny produkt powiązany w jeden katalog z Chińską podróbą. Dwie recenzje od kupujących, że nie pasuje do tego modelu Volvo. Chyba jeszcze gorsze jest to, że jeśli potencjalny kupujący nie zaznaczy żeby rozłączyć te same oferty to w ogóle nie zobaczy mojej oferty. Czyli w dużym skrócie szanse na sprzedaż mam bliską 0%. https://allegro.pl/oferta/volvo-xc60-08-17-nadkole-lewe-przod-12563129445

Skoro motoryzacja Pani nie pasuje to spróbuję inaczej. Niech sobie Pani wyobrazi, że sprzedaje Pani na allegro oryginale perfumy różnych znanych marek. W pewnym momencie jakiś geniusz wpada na pomysł żeby Pani oryginalne perfumy połączyć w jeden katalog z podróbkami, które są tańsze, ale jakościowo znacznie odbiegają od Pani produktów. Co się dzieje dalej? Pani produktu w ogóle nie idzie znaleźć na aukcjach (chyba że ktoś wpadnie na pomysł żeby rozdzielić te same produkty), a na dodatek w recenzji przy swoim produkcie może Pani przeczytać, że jest wyjątkowo kiepskiej jakości. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kacper68-39 działamy w temacie razem z Ekspertką. Dam znać, gdy otrzymam odpowiedź w tej sprawie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kacper68-39 wracam z potwierdzeniem, że problem został rozwiązany. Dodaliśmy regułę, która będzie rozróżniała produkty po uzupełnieniu parametru "Jakość części (zgodnie z GVO)", dlatego przy wystawianiu ofert zwróć proszę uwagę, aby go uzupełnić.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@la_nika 

Monika, a ja zapytam z ciekawości. Czy gdy wprowadzacie coś jak dokładnie ten przykład to odbywa się to od razu w wersji i webowej i API?

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

@serwis-texas Tak. Zmianę opisaną przez @la_nika wdrożyliśmy po naszej stronie, w tzw. bebechach, więc niezależnie od kanału wystawiania/ edycji- formularz, API, plik, będziemy brali nową regułę pod uwagę. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@k_owczarek1 

Podziękował.

oznacz moderatorów

kacper68-39
#9 Pomysłodawca#

Ok. Zobaczymy jak się sprawdzi to nowe rozwiązanie. Jednak ja patrzę na moje ogłoszenie, o którym pisałem wcześniej https://allegro.pl/oferta/volvo-xc60-08-17-nadkole-lewe-przod-12563129445 i widzę, że nadal jest w katalogu z podróbką. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Hej @kacper68-39 daję znać, że ostatecznie, na podstawie wprowadzonej reguły, oferty z wartością P - zamiennik o jakości porównywalnej do oryginału w parametrze Jakość części (zgodnie z GVO) odpięły się od produktu, który jest oznaczony jako oryginalny. Tym samym z twojej oferty zniknęły opinie o  niedopasowaniu do wskazanego modelu i zostały przy ofertach z zamiennikami 🙂 

oznacz moderatorów

kacper68-39
#9 Pomysłodawca#

Witam, cieszy mnie, że udało się to zmienić ponieważ jest to rozwiązanie dużo lepsze nie tylko ze względu na sprzedawców, ale i kupujących na allegro. Miałem sporo telefonów od klientów, którzy nie byli pewni czy kupować przedmiot z tak słabymi opiniami. Dzwonili i pytali jak to możliwe, że oryginał nie pasuje, a ja musiałem tłumaczyć, że to allegro ulepszyło w taki sposób swoją ofertę. Może to śmieszne, ale cieszy mnie również to, że pracownik allegro pochylił się nad tematem, a nie odpisał mi "bo tak ma być i już". Pozdrawiam

PS Mam jeszcze dwa albo trzy tematy do allegro. Czy mogę w razie czego zwrócić się z nimi bezpośrednio do Pani? Oczywiście przez allegro gadanie. Jeśli tak, to jak najłatwiej to zrobić?

oznacz moderatorów

kacper68-39
#9 Pomysłodawca#

Witam, jak to jest możliwe, że do jednej aukcji można zaznaczyć, że towar jest oryginalny OE i jednocześnie zamiennik P? Jeśli ktoś kupi i oceni taki produkt to ocenia oryginał czy zamiennik? Dla przykładu link do takiej aukcji. Pozdrawiam. https://allegro.pl/oferta/mercedes-w176-w117-w246-plyta-pod-zderzak-amg-11264232967

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@kacper68-39 po prostu oznaczaj @k_owczarek1 w postach 🙂

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Tak, możecie mnie śmiało oznaczać. Chociaż nie daję gwarancji, że przybędę od razu, ponieważ gadane to taka moja praca dodatkowa. @kacper68-39 jeśli nie chcesz podawać detali na temat swojego biznesu w wątkach, myślę, że @la_nika pomoże 🙂 

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Patrzę na tę ofertę i widzę, że w parametrze Jakość części (zgodnie z GVO) ma wartość P - zamiennik o jakości porównywalnej do oryginału.

Zrzut ekranu 2022-09-12 o 10.43.17.png

Każdy klient ma wgląd w to info, więc na jego podstawie oraz swoich doświadczeń z produktem wystawia swoją ocenę.

oznacz moderatorów

kacper68-39
#9 Pomysłodawca#

Wydaje mi się, że to nie jest trudne żeby sprzedawca po zaznaczeniu P (zamiennik) nie mógł jako producenta zaznaczyć OE (oryginał). Jak dla mnie te dwie informacje się wykluczają. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Hmmm, słuszna uwaga, jednak z tego co się orientuję nie mamy takiej zależności między tymi dwoma parametrami, więc na ten moment to wszystko zależy od uczciwości sprzedającego, który wystawia taką ofertę. Jest to jednak temat wart zaadresowania, bo sam mechanizm zależności między wartościami wybranych parametrów mamy już wypracowany. Pójdę z tym dalej i zobaczymy co da się zrobić 🙂 

oznacz moderatorów

kacper68-39
#9 Pomysłodawca#

OK.

Powodzenia.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@k_owczarek1 Nie macie takiej zaleznosci pomiedzy tymi dwoma parametrami ? One sie wzajemnie wykluczają

Jak cos moze byc zamiennikiem do mercedesa i byc  wyprodukowane przez mercedesa ?

 

Jesli ten katalog ma miec kiedykolwiek jakis sens to wlasnie wszystko musi byc zalezne i nie mozna mieszac uzywanych z nowymi, uszkodzonych ze sprawny i zamiennikow z oryginalami.

uzywany zamiennik jest calkowicie czyms innym od nowego oryginału a jednak potrafi być łączony razem i potem mamy kwiatki w ocenie produktu, że "nie pasuje, porysowane i do tego podróbka" a sprzedawca ma nowy oryginał

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Ta wypowiedź świadczy jedynie o braku kompetencji pracowników serwisu Allegro.

"Teraz, nie jestem biegła w motoryzacji," - więc sprawa jest bardzo prosta , po prostu trzeba zatrudnić osobę, która jest "biegła" w temacie motoryzacji. I to rozwiąże problem.

Jak można się wypowiadać w temacie, w którym nie ma się żadnego, nawet "zielonego" pojęcia?

Allegro stworzyło "KATALOG PRODUKTÓW" -  nie ma żadnej innej takiej bazy danych w Polsce. 

Normalny człowiek tak rozumuje - Allegro dysponuje setkami specjalistów obeznanych szczegółowo w poszczególnych tematach, mających specjalistyczną wiedzę, żeby edytować ten katalog lub weryfikować zgłoszenia sprzedawców.

A tutaj mamy odpowiedź typu:  "nie jestem biegła w motoryzacji".

I te pytania: "czym różni się oryginał od zamiennika? producentem? numerem seryjnym? czy może czymś jeszcze? "

Świadczą one o kompletnym braku "znajomości " tematu. Taka osoba nie powinna się w ogóle wypowiadać w takim wątku. Jakakolwiek dyskusja z tą osobą jest bez sensu.

Ja też sprzedaję części i akcesoria do sprzętu AGD- brak jest w tym temacie jakichkolwiek specjalistów ze strony serwisu Allegro.

Ale - skąd ich wziąć - ja mam 25 lat praktyki, stażu i sprzedaży tego towaru. Czy w serwisie Allegro znajdzie się jakiś "specjalista" w zakresie części i akcesoriów do sprzętu AGD z min. 20-letnim stażem i odpowiednią wiedzą - z tego co widzę, to nie znajdzie się. Nie ma takiego. Co ważniejsze - nawet żaden pracownik Allegro, podejmujący decyzję odnośnie zmian produktu w katalogu - nie skonsultuje się z Tobą, jeśli zgłaszasz zmiany. Decyzję podejmuje jedynie według własnego "widzimisię". Bo on wie lepiej...

 - patrząc na Twój ostatni wpis, a faktycznie nie wiem, po co się wypowiadasz w tym wątku, skoro nic w tym temacie nie wiesz - świadczy to jedynie o braku jakichkolwiek kompetencji ze strony serwisu Allegro.

Nie jesteś "w temacie" - po prostu nie odpowiadaj w nim. Przekaż temat do np. "kolegi", który jest bardziej "rozeznany" w motoryzacji. Na 100% nie znajdziecie u siebie "mechanika/serwisanta" (ci pracują w warsztatach i więcej zarabiają), więc odpowiedź nadal nie będzie wiarygodna.

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Ehh, wiedziałam, że jak tak napiszę podniesie się oburzenie i widzę, że na pewno jedna kwestia wymaga doprecyzowania - nie jestem jedyną osobą, która pracuje przy tym projekcie i nie tworzę samodzielnie Katalogu oraz nie wprowadzam w nim zmian. Jest nas sporo osób zaangażowanych w tę zmianę , a ja tu przychodzę jako przedstawiciel, ponieważ chcę z się dowiedzieć na czym dokładnie polega problem i przekazać to z czym się mierzycie do osób odpowiedzialnych za dany temat. A jak mam moc sprawczą doraźnie rozwiązać zgłaszany problem.

Skoro już sobie to wyjaśniliśmy, to brakuje mi konkretów, bo to, że mi trochę pociśniecie, oprócz chwilowej poprawy samopoczucia nie zmieni konfiguracji kategorii i nie zmieni sposobu w jaki identyfikujemy i łączymy produkty w danej kategorii, w której wystawiacie. 

Aha @ELMIXAGD_pl jeśli ze swoich doświadczeń masz problemy z Katalogiem produktów w kategoriach, w których wystawiasz załóż proszę osobny wątek i opisz je najlepiej podając konkretne przykłady. Przyjrzymy się im i spróbujemy poprawić co się da.

oznacz moderatorów