anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katalog produktów - największy błąd Allegro!

sport3u
#8 Zapaleniec#

Witam, wiadomość tą kieruję do Allegro. Wielokrotnie już o tym informowałem, ale jak widać, nie przynosi to efektów, a nam sprzedającym same problemy, dodatkową pracę  a także spadek widoczności produktów.

A więc do rzeczy, wymagacie połączenia oferty z produktem z Waszego katalogu co miałoby sens, gdyby produkt był przypisany do EAN ale nie zaciągałyby się parametry produktu. W tym momencie to nie ma najmniejszego sensu!

Przykład sprzed chwili, wystawiam ponownie 300 ofert produktów sezonowych, zakończyły się one powiedzmy pół roku temu. Wszystkie były połączone w wielowariantowość.

Po wznowieniu masakra, buty - 2 rozmiary razem połączone + 2 oddzielnie + 2 oddzielnie. Okazuje się, że ktoś zmienił parametry, które my przypisaliśmy. Np. materiał wkładki ustawiliśmy inny, a później jak nasza oferta była nieaktywna ktoś zmienił na tkanina. Materiał podeszwy - nie podawaliśmy, ale ktoś zmienił na guma itd. Parametry nie są już te same, więc algorytm traktuje te produkty jako inne. Ponadto, co najbardziej wkurza - mierzymy każdą parę obuwia, odzieży, wkładki itd. Nie po to mamy zatrudnionego człowieka do pomiarów, by później ktoś inny zmienił w tym produkcie długość wkładki z 24,2 cm na 23,5. W efekcie dostajemy negatyw a w najlepszym wypadku % zwrotów wzrasta, wymiany itp.

Niech produkt w Waszym katalogu będzie - owszem, ale parametry niech zostaną takie jak każdy użytkownik sobie ustawił!

Szanowni Państwo z Allegro - buty różowe z serduszkiem, oznaczyliśmy płeć jako dziewczynka. Po ponownym wystawieniu nie łączą się z pozostałymi. Znowu sprawdzanie i co? A to, że zmieniono na dziewczynka/chłopiec. Więc co najszybciej zrobić? Odłączamy. Ale Wy wymagacie coraz więcej produktów połączonych, a sami nam to utrudniacie... 😞

Jak wspomniałem wyżej, niech produkt to będzie EAN, a cała reszta niech zostanie tak, jak każdy sprzedawca sobie to oznaczy. Dla jednego to będzie kolor szary, dla innego srebrny. Jedni ustawią płeć dziewczynka inni unisex itd.

 

 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Naprawde myślisz  że tu to wytłumaczysz i ktos z Allegro to zrozumie albo coś z tym zrobi ? Szkoda złudzeń. Oni nie za to wypłaty biorą. Co najwyżej , dla polepszenia wizerunku Allegro jakies moderatorki sie po raz kolejny  głupio zapytają o podanie numeru konkretnej oferty i przekazą to do odpowiedniego działu . A potem wrócą z odpowiedzią 😉 Albo i nie 😉  A potem wejdzie pan Śnieżek i sie jeszcze bardziej pomądruje 😉

 

oznacz moderatorów

sport3u
#8 Zapaleniec#

Piszę już gdzie mogę 🙂 - kilka dni temu kilkanaście minut rozmawiałem na czacie, pokazywałem screeny, że np. klikając w r. 36 klinetowi pojawiają się tylko 36 i 37, klikając w 38, pojawiają się 38 - 40, a r. 41 był osobno. W żaden sposób nie można było tego połączyć, nawet jak pozmieniałem parametry to i tak Allegro łączyło z podobnym produktem, podejrzewam że na podstawie EAN a nie innych parametrów jak tutaj napisano. Napisałem, że mamy 15 000 ofert i w co 3 takie klocki, poproszono mnie, abym to pozgłaszał... no tak kilka tysięcy produktów...

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Ale dodatkowo narzucacie konieczność umieszczenia produktu w kategorii, która moim zdaniem nie do końca odpowiada cechom produktu albo jest np pobierana z niej WYŻSZA PROWIZJA. Jeśli przy wystawianiu widzę kategorię , której parametry odpowiadają parametrom wystawianego przez mnie produktu to czemu nie mogę w tej kategorii wystawić?? No, nie mogę, bo allegro wie le[piej, do której kategorii powinnam przypisać dany produkt. Doprowadza mnie to do szewskiej pasji.

Np suplement diety Fertilman Plus zmuszacie do wystawienia w kategorii suplementy diety > sprawność seksualna, ale nie można ich już pokazać w kategorii preparaty witaminowo-mineralne. Nie przeczę, że mogą też tam być, ale zrozumcie, że one poprawiają jakość nasienia a nie sprawności seksualnej wiążącej się z samym seksem. Na problemy jakości nasienia mężczyźni szukają odpowiednich preparatów witaminowo-mineralnych a nie suplementów na kuśki stanie. To dwa różne problemy a wrzucone w allegro do jednego worka.

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

sport3u - współczuję.

Każdy opis aukcji musisz tworzyć od nowa (chyba, że jakieś zewnętrzne źródło wystawiania). Korzystając z Allegro - nie ma takiej możliwości. Po kilku mies. braku towaru - muszę od nowa robić opisy, to jest chore. 

Allegro zmusza więc wtedy sprzedawców do ''irracjonalnych" działań, typu: wznów ofertę i natychmiast ją zakończ, wtedy jej opis nie zniknie przez kolejny jakiś czas. Tworzenie nowego opisu - to przecież kolejna strata czasu i koszty.

Katalog produktów - hmmm.... różnie z tym bywa. Allegro łączy ofertę z produktem, potem ją odłącza. Nawet po EAN - patrzysz z czym masz połączoną swoją ofertę i po prostu chcesz ją odłączyć od tego produktu z katalogu - tam są bzdury. I wtedy jest problem - nie możesz stworzyć nowego produktu w katalogu z tym EAN, bo już istnieje. Nawet bez EAN - też są z tym problemy. Nie chcesz połączyć oferty z produktem z katalogu - bo tam są bzdety wpisane, zostanie nie połączony. Gorzej, jak masz obowiązek wpisać EAN - to musisz połączyć, nawet z błędnym produktem, bo inaczej nie wystawisz. I tak "błędne" koło się zamyka. Co innego na aukcji, co innego w katalogu, Ty nie masz na to wpływu. 

Oczywiście można - zgłaszać błędy w katalogu, to "syzyfowa praca". Zrobiłem to 2 razy - na dobra sprawę - nadal nie wiem jak to poprawnie wykonać - brak jakiejkolwiek dokładnej informacji w tym zakresie. 2 interwencje - i po kilku tygodniach opis produktu został poprawiony. To jest zniechęcające. Nie otrzymałem żadnego zadośćuczynienia, dosłownie nic za to, że poświęciłem ponad 1 godzinę czasu na usiłowanie zmiany opisu na właściwy dwóch produktów w katalogu. Kto umiejący liczyć na poziomie podstawówki zdecyduje się na zgłaszanie poprawy większej liczby produktów w katalogu? 

Jak mam zgłosić poprawę np. 30 towarów w katalogu? Kto mi za to zapłaci?

oznacz moderatorów

Frikolino_pl
#8 Zapaleniec#

Dramat co zrobili z tym katalogiem. Cały czas błędnie podpięte oferty, z dziwnymi nagłówkami, które nijak się mają do owego produktu. I najlepsze - pozwolenie na kopiowanie zdjęć i opisów. i oczywiście konsultanci, zasłaniający się regulaminem. 

oznacz moderatorów

e-robocze_pl
#8 Zapaleniec#

Moim zdaniem najlepsze jest to że sprzedający ponosi za to wszelkie konsekwencje, myślę o negatywnych komentarzach. Allegro nie usunie negatywa jak klient będzie obwiniał sprzedającego za błędne dane w aukcji. Najgorszy pomysł allegro z katalogowaniem ofert, handluje 10 lat przez allegro więc trochę zmian już widziałem, nawet nie chcę myśleć o walce cenowej za tym idącą.

oznacz moderatorów