anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katalog produktów - nowe forum na Allegro Gadane

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Od 1 sierpnia 2022 r. każda nowa oferta na Allegro musi być połączona z Katalogiem produktów. Nie jest to obowiązek łatwy, prosty i przyjemny, ale chcemy ułatwić Wam przygotowanie się do tej zmiany, dlatego od dziś stworzyliśmy dla Was na Allegro Gadane nowe, dedykowane temu tematowi miejsce. Możecie tutaj zadać pytanie, poradzić się innych sprzedających lub zgłosić nam problem, a my postaramy się wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Co zyskacie dzięki Katalogowi Allegro?

  • Łatwiej i szybciej wystawicie swoje oferty - jeśli podacie kod EAN, markę czy model, pobierzecie z Katalogu komplet danych o produkcie.
  • Zoptymalizujecie swoją sprzedaż i łatwiej będzie Wam nią zarządzać - oszczędzicie czas na przygotowaniu produktu do sprzedaży. Po połączeniu ofert z Katalogiem nie musicie robić zdjęć czy tworzyć nowych opisów. Będziecie za to mieli możliwość analizy danych na temat asortymentu oraz cen swoich produktów, które uzyskacie z Katalogu.
  • Kupujący łatwiej dotrą do Waszych ofert - bo są w nich dokładne parametry. Gdy zgrupujemy oferty z tym samym produktem, kupujący nie będą tracić czasu na przeglądanie wyników na dziesiątkach stron.

Informacje o Katalogu produktów znajdziecie również na stronie Dla sprzedających.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
98 ODPOWIEDZI 98

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Co zyskacie dzięki Katalogowi Allegro?

  • niezadowolonych klientów
  • dziesiątki godzin zmarnowanego czasu na walkę z błędami, których Allegro nie uznaje za błędy
  • kradzież własności intelektualnej przez sprzedawców podróbek i chińskie boty, a nawet oficjalny sklep Allegro

Same wspaniałości. 🙂

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

oryginalny wpis ma wpunkty jedynie od moderacji 😂🤣😂🤣

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@domkar04 to ma sens - przecież nikt inny się tu z tym nie zgadza, ale trzeba coś zrobić, by wyglądało tak, jakby ten śmieszny bajzel zwany katalogiem miał jakichśtam zwolenników XD

 

Cyrk na kółkach, przysięgam

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Methrylis Akurat tutaj powinno być zdecydowanie więcej działów pozwalających na lepszą kategoryzację wątków i zgłoszeń. Dziwi mnie, że nie pojawił się choć dział do zgłaszania błędów chociażby. Jest GitHub dla API ale dla portalu absolutnie nic, żadnego forum do śledzenia błędów. Może dlatego, że nie chcą aby ludzie je śledzili? W każdym razie, dla moderatora działy to jest spore ułatwienie i się nawet nie dziwię że lubią tą zmianę.

Ale zawsze może to wyglądać tak, jak opisałaś. 😄

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@Methrylis nie że ma sens, to po prostu da się sprawdzić, kliknij sobie w licznik wpunktów i tam wszystko jest

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@domkar04 to był sarkazm podzielający twoje rozbawienie tą sytuacją ;]

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Na dokładkę przyszedł jeszcze mail:

DarkStoorM_0-1659360238505.png

Oczywiście, że Kupujący korzystają o 32% rzadziej z pytania do sprzedającego, bo zaczęli otwierać dyskusje przez błędne tytuły produktów 🤣

Statystyki się zgadzają

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

No z tym to już pojechali na maxa .

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Methrylis Na forum poświęconym API jest takie zdanie:

"Ważne! Jeśli posiadasz aktywne oferty niepołączone z Katalogiem - możesz je edytować. "

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@Client:94057046 to się zgadza, faktycznie można je edytować. Bardziej chodzi o wystawianie nowych ofert, ale to dopiero za jakiś czas będę mogła sprawdzić. Bo jeśli dobrze rozumiem, to bezpośrednio przez API nie ma możliwości połączenia oferty z katalogiem - do tej pory ofertę musiałam najpierw w pełni wystawić i dopiero potem połączyć. Więc jeśli oni teraz 100% wymagają, to jestem ciekawa, bardzo ciekawa, jak to ma wyglądać.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Methrylis "Bo jeśli dobrze rozumiem, to bezpośrednio przez API nie ma możliwości połączenia oferty z katalogiem - do tej pory ofertę musiałam najpierw w pełni wystawić i dopiero potem połączyć"

Oczywiście, że można łączyć bezpośrednio. Przy wystawianiu się podaje identyfikator produktu i tyle. Mam nadzieję, że wasz informatyk wam tak nie wmawia - bo to by było zwyczajne kłamstwo. Możliwe, że ich system nie daje rady tego ogarnąć albo oni mają z tym jakiś problem. Ciężko mi takie coś ocenić no ale generalnie można to robić za jednym zamachem, nie ma problemu.

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@Client:94057046 dlatego mogę to sprawdzić dopiero za jakiś czas i wtedy zobaczymy, jak to działa i co jest do zrobienia. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Właśnie, to tylko kwestia implementacji, może Wasze oprogramowanie po prostu tego nie ma @Methrylis 

Wprowadzając zmiany w ofercie można również przesłać ID produktu, przez co mamy gotowe połączenie z produktem - oczywiście zakładając, że znamy ten identyfikator. 

DarkStoorM_0-1659362090534.png

Najprostszym rozwiązaniem (moim zdaniem) jest dodanie wyszukiwarki produktów.

Przykładowo w Waszym systemie informatyk doda do niepołączonych ofert nową opcję "połącz z katalogiem", co pokaże okienko z listą pasujących produktów według jakiegoś identyfikatora, EANu czy coś, potem Ty jako użytkownik tego systemu wybierasz z listy produkt i tworzysz sobie połączenie.

Tylko oczywiście wszystko komplikuje to, jak działa ten katalog. Produkt jest identyfikowany na podstawie zmiennych identyfikatorów w zależności od kategorii... do tego jeszcze błędnie stworzone produkty, brak możliwości zmiany kategorii oferty po 12 godzinach przypisując produkt z innej kategorii.

No nic, na coś wpadniecie 😄

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@Client:94057046  - nawet nie będę czytał wszystkich wypowiedzi. Dałem Ci łapkę w górę, gdyż wskazałeś trafnie 3 najważniejsze i ogólne problemy.

Więcej nie ma sensu dopisywać:

- Allegro nie zlikwiduje swojego katalogu,

- sprzedawcy cały czas będą obarczani wprowadzaniem zmian i aktualizacjami

- kupujący nadal będa otrzymywać błędne informacje

- Allegro nadal będzie błędnie łączyć wystawiany towar z katalogiem

- a jak się nie zgadzasz z katalogiem - nie wystawisz produktu

- jak wystawisz produkt z oferta z katalogu - jak wymaga Allegro (bo inaczej nie wystawisz) - to potem bez żadnych problemów mogą Ci tą ofertę usunąć

- i tak dalej...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Tragedia ? 

Bezsens ? 

Niszczenie kochanego Allegro i Allegrowiczów ?

Niszczenie klientów ? 

NIE !! To wszystko powyżej to prawda, ale to zdecydowanie za bardzo łagodne słowa ...

Nie potrafię zrozumieć osób które to wymyśliły, które to wprowadzają, które tego bronią ?

Jak one się przyznają innym, że tak niszczą tak wspaniałe miejsce, jakim kiedyś było Allegro ?

To doprowadzić może do tragedii setek, tysięcy osób !!

Płakać się chce 😥☹️

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ 

Czy oferty które nie zostaną połączone z katalogiem będą się nadal automatycznie aktualizowały przez BaseLinkera? Chodzi mi o stan magazynowy i ceny. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ares_ Tak, po 1 sierpnia edycja ofert bez połączenia z Katalogiem będzie działać, nie zmieniamy tutaj nic w tym zakresie.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

Cóż o katalogu produktów, produktyzacji jej wadach i zaletach juz chyba powiedziano wszystko na AG. Wymóg 100% zdejmie ostatnie mozliwości aby czegos nie psuć i wręcz wymusi podpinanie produktów do byle czego byle były podpiete, a to tego system dołozy swoje.

Jakoś mam wrażenie że to co bedzie poruszane w tej częsci forum to bedzie mniej wicej to samo co już możemy przeczytać w wielu wątkach na forum glównym

W każdym razie ja po ostatniej akcji systemu w niektórych moich ofertach zwątpilem w to przedsięwzięcie całkowicie

No ale pożyjemy- zobaczymy

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

 „Nie jest to obowiązek łatwy, prosty i przyjemny, ale chcemy ułatwić Wam przygotowanie się do tej zmiany….” oj @_HolaOla_ , może wy lepiej już nic nie ułatwiajcie

oznacz moderatorów