anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katalog produktów - nowe forum na Allegro Gadane

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Od 1 sierpnia 2022 r. każda nowa oferta na Allegro musi być połączona z Katalogiem produktów. Nie jest to obowiązek łatwy, prosty i przyjemny, ale chcemy ułatwić Wam przygotowanie się do tej zmiany, dlatego od dziś stworzyliśmy dla Was na Allegro Gadane nowe, dedykowane temu tematowi miejsce. Możecie tutaj zadać pytanie, poradzić się innych sprzedających lub zgłosić nam problem, a my postaramy się wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Co zyskacie dzięki Katalogowi Allegro?

  • Łatwiej i szybciej wystawicie swoje oferty - jeśli podacie kod EAN, markę czy model, pobierzecie z Katalogu komplet danych o produkcie.
  • Zoptymalizujecie swoją sprzedaż i łatwiej będzie Wam nią zarządzać - oszczędzicie czas na przygotowaniu produktu do sprzedaży. Po połączeniu ofert z Katalogiem nie musicie robić zdjęć czy tworzyć nowych opisów. Będziecie za to mieli możliwość analizy danych na temat asortymentu oraz cen swoich produktów, które uzyskacie z Katalogu.
  • Kupujący łatwiej dotrą do Waszych ofert - bo są w nich dokładne parametry. Gdy zgrupujemy oferty z tym samym produktem, kupujący nie będą tracić czasu na przeglądanie wyników na dziesiątkach stron.

Informacje o Katalogu produktów znajdziecie również na stronie Dla sprzedających.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
98 ODPOWIEDZI 98

Methrylis
#13 Ambasador#

@mdrogeria ale chodzi o to, że niektóre eany są nieprawidłowe, mam tak z jednym całym producentem i choćby nie wiem co, to nie połączę. Poza tym akurat w mojej branży jest dużo malutkich parametrów, gdzie wiele rzeczy się nie zgadza, więc to serio nie jest takie proste. Nasi informatycy działają jeszcze w sprawie API, może wtedy coś drgnie, ale wielu błędów ze strony allegro po prostu nie przeskoczę - albo zrobię to z bardzo dużym opóźnieniem. 

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@mdrogeria a, no i jeszcze jedno, o czym dzisiaj pisałam w osobnym wątku - nierzadko allegro odpina mi połączone oferty i przenosi do innej kategorii, niezwiązanej w ogóle z katalogiem 🙂 i jeszcze mi ostrzeżenia daje xD

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Pewnie dali taki krótki termin, żeby wymusić zgłaszanie błędów i zwiększyć % poprawnych produktów. Jazda będzie bez trzymanki.

No nic, ja już szykuję popcorn na poniedziałek i odświeżam forum 🤣🤣

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@DarkStoorM ja tak samo. Masochistycznie jestem mega ciekawa tego chaosu, który wtedy zapanuje. Wszystkim się tyłki zapalą. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Grunt to się nie przejmować i w ciasnych butach nie chodzić . Mam tylko nadzieję że chaos najbardziej zaszkodzi tym co go wzniecają i do niego dążą.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Methrylis "Nadal mam dosłownie setki produktów do połączenia"

Setki? Zazdroszczę. Ja mam tysiące. 🙂

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@Client:94057046 o kurde, no to łączymy się w bólu i jeszcze nie powiem czym, żeby bluzgami tu nie rzucać

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Oj będzie się działo ,zaatakowali  ostrzegając ze zbyt małym wyprzedzeniem czasowym ,zwłaszcza teraz sezon urlopowy a tu u wielu sprzedawców czekają setki godzin ciężkiej pracy aby to jakoś zmienić .

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@kolekcjoner608 dokładnie. Takie zmiany ogłasza się dobry rok wcześniej, a nie, kurde, dwa miesiące wcześniej XDDDDD wystarczy wykorzystać ze trzy szare komórki, by ogarnąć, że wielu sprzedawców ma TYSIĄCE ofert i połączenie tego wszystkiego z jednoczesnym użeraniem się z błędami allegro jest zwyczajnie nierealne. 

W ogóle, bawi mnie ten skok procentowy XD 

Rok temu: z 0% na 1% - no spoko, na luziku

Kilka miesięcy później: z 1% na 10% - okej, trochę człowiek poklika, zrobi się

Kolejne X czasu później: z 10 do 25% - tu się włącza alarm, bo coś za szybko lecą

Dalej: z 25% na 50% - już niektórzy mają kłopot

I NAGLE: Z 50% NA 100%, BO PO CO SIĘ W TAŃCU **piiip**IZELIĆ XD

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Methrylis Allegro się chyba "starzeje" i traci swoją atrakcyjność .

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  nawiązując do mojego głównego komentarza dotyczącego wystawiania przez API, to jak, dowiem się, co w takim przypadku? Bo nawet pani Owczarek nabrała wody w usta, a wygląda na to, że ludzi, którzy nie wyrobią się w te dwa (sic!) miesiące, zostawiacie samopas z kompletą blokadą. Dobrze rozumiem? Zwłaszcza że przecież same widzicie, że takich ludzi jest mnóstwo.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

wprowadzenie 100% połączeń uważam za duży błąd. Zawsze trzeba zostawiać jakiś margines, niech byłoby 80-90%. To też dużo, ale są produkty, które naprawdę jest bardzo ciężko połączyć z katalogiem, ot chociażby w kategoriach gdzie allegro wymaga podania EAN, a dany produkt go po prostu nie ma, bo producent go nie nadał.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

Zacząć trzeba przede wszystkim od tego, że allegro to całe miliony ofert, wobec czego planowanie tak wielkiej zmiany jak łączenie z katalogami w 100% jest olbrzymim przedsięwzięciem, nad którym trzeba by potężnie pogłówkować, potem rozpisać konkretny plan, przedstawić go sprzedawcom i umożliwić im realne narzędzia do tego, by faktycznie z tym katalogiem działać. Coś, co się robi na łeb na szyję bez żadnego pomyślunku - a taki jest ten katalog - NIE MOŻE się udać. I się nie uda. Na razie my za to będziemy płacić, bo jakże by inaczej, ale przyjdzie czas, gdy nasza irytacja sięgnie zenitu i te błyskotliwe pomysły będą po prostu allegro coraz bardziej pogrążać. Konkurencja allegro powinna to wykorzystać, wyciągnąć rękę do sprzedawców i skusić niższą prowizją - bo wszędzie jest już niższa xd Bo na allegro nie ma już czego szukać. Zachętą są tylko zasięgi, bo one faktycznie są ogromne, ale jak się ci i tamci będą wykruszać, a konkurencja to wykorzysta, to i zasięgi zaczną maleć.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Methrylis Allegro się zapatrzyło w konkurencyjny serwis (od zeszłego roku w Polsce, taki z USA), który ma pełną produktyzację. Tylko nie zanalizowało tego systemu od podstaw ani nie zobaczyli jak to działa. Po prostu robią nieudolnego klona. Jaka jest różnica?

U konkurencji produkty tworzą producenci i zautoryzowani sprzedawcy. Nawet dostęp do produktów jest w niektórych przypadkach niemożliwy, jeżeli nie masz zgody od producenta. A na Allegro? Na Allegro jak w lesie, nie jak w chlewie... Aaaaa szkoda gadać, szkoda strzępić ryja.

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@Client:94057046 a tu masz rację z tym zapatrzeniem w tę amerykańską konkurencję, bo przecież allegro, podobnie do tamtych, sobie już zamarzyło, że stworzą własne magazyny i nasze towary sami będą pakować, wysyłać i w ogóle wszystko robić - za stosowną opłatą, rzecz jasna. Więc to + kosmiczne prowizje + błędy w katalogach = sprzedawca zamiast zarabiać, robi się stratny. 

I jasne, każdy, kto choć przez chwilę miał kontakt z tym katalogiem widzi, że to było robione na totalny odwal, byle było. I to aż dziwi, bo jednak allegro to wielka machina, a jednak do tak poważnego zadania zatrudnili chyba stażystów i to za friko.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Methrylis Jakiś czas temu było Q&A z ekspertem, więc można było poczytać i się zorientować w temacie. Ekspertka się przyznała, że chodzi o "nadgonienie konkurencji". No ale szanujmy się, przed realizacją projektu robi się jakieś rozeznanie, analizę, cokolwiek. Zapatrzyli się na AN to okej, niech się zapatrują - ale niech chociaż zrobią tego klona w stosunku 1:1 a nie: wszyscy robimy katalog. Jak nie wyjdzie, to się zaklei. XD

Co to ma być, firma januszex?

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@Client:94057046 nadgonienie konkurencji? XD Od dawna robią monopol w Polsce metodą, która się sprawdziła - czyli wspomnianym gdzieś tutaj rynkiem polegającym na wymianie kupujący - sprzedawca, a kiedy ta metoda się wyczerpała, to NAGLE szukają innej, bo trzeba świat zmonopolizować, a tam wielkie firmy działają inaczej? To jest serio wywrócenie wszystkiego do góry nogami i to ze skutkiem odwrotnym do zamierzonego. Bo allego jest na najlepszej drodze do tego, by sprzedaż tutaj była zwyczajnie nieopłacalna. Więc sprzedawcy już wiedzą, że allegro to szambo. Teraz tylko czekać, aż klienci też się zorientują, gdy będzie bajzel w kategoriach i tytułach, przez co klient będzie myślał, że zamówił jedno, a dostanie drugie - bo katalog wie lepiej i od sprzedawcy, i od klienta.

Jak allegro zacznie płonąć, będę tą dziewczynką z mema, która będzie mieć na to wywalone i obserwować to z uśmiechem satysfakcji. 

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Methrylis Rzecz jasna chodzi o nadgonienie tej zagranicznej w kontekście produktyzacji, może się źle wyraziłem. A sprzedaż tutaj już jest prawie nieopłacalna. Ostatnio widziałem fajne obliczenia, jak Allegro zżera ok. 25% zysku (łącznie ze wszystkich opłat). A ten procent tylko rośnie w czasie z każdą ich podwyżką. Najlepiej jeszcze jak ci wrzucą produkty w Pozostałe i musisz przejść przez proces zgłoszenia zmiany. Piękna prowizja.

O, przykład z teraz. EAN nie powoduje, że przedmiot jest unikatowy. Masz podobny/ten sam produkt z tym samym EAN? Duplikat. Nie wolno. Nie dla psa. Albo ustawiono Rozmiar na "inny", gdzie nie ma możliwości podania wartości własnej - błąd. Uwielbiam ten system. 😄

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@Client:94057046 tak tak, domyślam się właśnie, że chodzi o zagraniczne nadganianie. I to też miałam na myśli w swojej odpowiedzi - że Polszę i tak już zmonopolizowali, więc dalej atakują. 

I o systemie nawet mi nic nie mów, to jest dramat. Ja od kilku dni dopytuję modki o to, jak to ma niby działać przy wystawianiu ofert z API, gdzie system nie przyjmie mi żadnej oferty, jeśli nie mam spełnionego procentowego wymogu. I coś nikt nie chce mi odpowiedzieć 🙂 Bo gdy 1 sierpnia wejdzie to 100%, a ja nie zdążę ze spełnieniem tego wymogu, to mam zablokowane wystawianie i edytowanie czegokolwiek. Nie wystawię ani jednej nowej rzeczy, bo nie mam możliwości łączenia produktu z katalogiem na bieżąco - po prostu od razu wyskakuje komunikat, że mam niewystarczającą ilość połączonych produktów, więc nie mogę wystawić oferty. I co wtedy? :v

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Methrylis Obwody mi się w mózgu przepaliły, zablokuje mi wystawianie 1 sierpnia (oof xD). Jedyna opcja to czekanie aż wygasną aukcje bez produktyzacji lub wygaszenie ich ręcznie przez portal, aż wejdzie 100%. Wtedy się odblokuje. 

oznacz moderatorów