anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katalog produktów w dziale Supermarket - opisz swój problem lub zgłoś sugestię

k_owczarek1
Ekspert Allegro

W tym wątku zbieramy wszystkie wasze uwagi na temat wystawiania i obsługi aktywnych ofert w kategoriach działu Supermarket.

Opiszcie wasze doświadczenia po 1 sierpnia, gdy każda nowa i ręcznie wznawiana oferta musi być połączona z Katalogiem produktów Allegro. 

Prośba o konkretne przykłady, dokładne kategorie i dane np. numer id oferty, z którą macie problem. 

Dzięki 🙂 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@k_owczarek1 Ciężka do wdrożenia? Ja nie widzę żadnego problemu, nawet dwa przyciski się tam zmieszczą, blok można nawet i bardziej poszerzyć jak tekst się nie zmieści

DarkStoorM_0-1665652753191.png

 

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Tutaj 'fizycznie' miejsce jest i owszem, ale w perspektywie całego formularza - zacznie więcej ważyć i będzie się jeszcze dłużej ładować. Tak słyszałam już przy kilku pomysłach na dodanie innych opcji. Czy tak będzie tym razem? Nie wiem, jeszcze nie zdążyłam zapytać. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Nie wiem czy mogę się tutaj z Tobą zgodzić, chociaż owszem, czas ładowania może się wydłużyć, ale taka różnica będzie niezauważalna dla człowieka, bo będzie one maksymalnie na poziomie kilku milisekund albo i poniżej 🙂

 

W pierwszej kolejności radzę wam jeszcze raz przemyśleć komponenty Dostawa i Płatność i Opcje Promowania, bo zajmują za dużo miejsca. Warunki Oferty również nie wyglądają dobrze, ale to już zadanie dla Waszych działów UX 🙂

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Ile to będzie dokładnie to nie mam takiej wiedzy. Ogólnie Twoje spostrzeżenia są trafne (jak zwykle) i nie zostaje mi nic innego tylko przekazać je do właściwych osób z Allegro 🙂 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@k_owczarek1 

Kiedy się doczekam rozwiązania problemu sprzedazy pojedyńczych sztuk z opakowania zbiorczego??????

Znów te specjalisty od pożal sie Boże produktyzacji, odłączyły mi produkt w aukcji 11892232223.   Pisałam o tym https://spolecznosc.allegro.pl/t5/katalog-produktów/odlączanie-produktu-od-katalogu/m-p/456768#M2089 

Ale bez żadnej reakcji z waszej strony. 

Reasumując:

1/ EAN ma produkt zbiorczy a 24 szt

2/ producent pozwala na sprzedaz pojedyńczych butelek z kartonu zbiorczego

3/ Pojedyncze butelki NIE MAJĄ EANu.

4/ Producent NIE PRZEWIDUJE i NIE NADA EANu  pojedyńczym butelkom.

 5/ Allegro ma kartę katalogu z EANem opakowania zbiorczego i dla pojedyńczej sztuki -> patrz link wyżej, tam jst psc.

6/ łączę z tą właśnie kartą.

7/ DLACZEGO DO JASNEJ ANIELKI .... ALLEGRO ODŁĄCZA MOJ PRODUKT OD SWOJEJ KARTY?????

8/ sytuacja powtarza się regularnie od dwa miesiące albo szybciej i polka zaczyna się od początku.

9/ zaraz ponownie przyłączę produkt do tej karty i znów do przodu.

10 moglibyscie cos zdziałac.!!!! Inne portale sprzedazowe w tej sytuacji dopuszczają brak EANu lub EAN z samych zer.

 

Dziś znów odłączono. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Hej @AptekaNatolinska 

Jeśli chodzi o przypadki otwierania opakowań zbiorczych i sprzedaży pojedynczych sztuk to nie znam żadnej prognozowanej daty wprowadzenia rozwiązania, które adresowałoby je wszystkie 😞 

Co do tego przykładu to sprawdziłam wskazaną ofertę i zakładam, że odłączyliśmy ją (w głównej mierze) ponieważ cena Twojej oferty znacząco różni się od reszty ofert - w końcu dotyczy 1 sztuki. 

Jak sobie można z tym poradzić? 

W tej kategorii mamy ustanowione reguły, które powinny pozwolić na dodanie kolejnego produktu z tym samym kodem EAN, ale inną wartością w parametrze Liczba sztuk w zestawie. 

Żeby wszystko poszło jak należy w dotychczasowym produkcie trzeba zaktualizować ten parametr na 24 sztuki (tyle ile mieści paczka), a następnie dodać nowy z 1 sztuką, do którego będą podpięte oferty na jedną butelkę w podobnym przedziale cenowym. 

Wtedy algorytm czyszczący nie powinien zwrócić uwagi na Twoją ofertę. 

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Dzień dobry,
Tworząc produkty zdjęcia i opisy, robimy to obecnie dla naszych konkurentów, ponieważ przy wystawianiu ofert są oni zachęcani do użycia naszej pracy za darmo i bez pytania o zgodę. Ponieważ naszym konkurentom życzymy niezbyt dobrze i nie chcemy im pomagać, to nowe produkty trzeba tworzyć teraz byle jak, żeby nie były to wartościowe treści. To logiczna konsekwencja nowych zasad.

W związku z tym mam pytanie:

Jeśli nowy produkt jest już stworzony z tandetnymi zdjęciami i opisami, to czy Sprzedawca może teraz wyedytować swoją ofertę i użyć wartościowych treści, dobrych zdjęć i opisów chronionych prawem autorskim w taki sposób, aby dany produkt nie mógł tych treści nigdy użyć, przechwycić, ani wchłonąć? Żeby nie były nigdy dostępne dla firm konkurujących, tylko i wyłącznie w mojej ofercie. Czy to jest możliwe?

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

To jest tragedia. 

Najgorsza jest ingerencja serwisu - zmiany kategorii na niewłaściwe - chyba nikt nie czyta opisów aukcji, gdyż po przeczytaniu nikt nie zmieniłby kategorii. 

"po 1 sierpnia, gdy każda nowa i ręcznie wznawiana oferta musi być połączona z Katalogiem produktów Allegro. "

Więc łączymy z tym , co sugeruje Allegro. W dużej ilości przypadków są to "głupoty". Niestety, trzeba wystawić towar z błędami, bo inaczej się nie da. Tylko w opisie aukcji trzeba zaznaczyć, że opis sprzedawanego produktu znajduje się w opisie aukcji, a nie w katalogu produktów.

Jest to nieco roboty, żeby sprawdzić swoje wszystkie aukcje, ale będą one uczciwe.

Sęk w tym, że to nie przełoży się na sprzedaż - tu liczy sie tylko fajny opis i darmowe przesyłki.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów