anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nazwa produktu generowana przez Allegro wprowadza w błąd

kilowat_net
#11 Animator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Po raz kolejny proszę o zrobienie porządku z nazwami produktów, które są generowane przez Allegro. Po raz kolejny kupujący zgłasza nam problem, że kupił nie to, co chciał, bo patrzył na tą nazwę a nie na nasz tytuł oferty. Przykład Numer oferty: 11955163135

Nasz tytuł brzmi:   SIMON 54 Przycisk pojedynczy zwierny czarny

Nazwa generowana przez Allegro:  Wyłącznik pojedynczy Klasyczny, Podtynkowy Kontakt Simon czarny DP1.01/49

Kupujący przegląda ofertę na komórce, widzi tylko nazwę i błędnie myśli, że kupuje zwykły łącznik (klasyczny), a nie przycisk zwierny. Generuje to mnóstwo zwrotów. Zgłaszanie błędu nic nie daje, bo takich parametrów jak "przycisk" i "zwierny" nie ma do wyboru. A nawet gdyby były, to inny sprzedawca zgłosi błąd, wpisze bzdury i bzdury będą się wyświetlały.

Proszę nazwy generowane przez Allegro ukryć, przenieść na koniec strony z ofertą, a lepiej uwidocznić tytuły tworzone przez sprzedawców.

oznacz moderatorów
88 ODPOWIEDZI 88

pbunko
#8 Zapaleniec#

Hej, Maxr, mógłbyś dokończyć tę maksymę ze stopki twoich wypowiedzi? Tę: "Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich".

U mnie urywa się na słowie "ich", a jestem ciekaw co jest dalej.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@pbunko jeśli jesteś tutaj to pewnie masz internet , jak masz internet do masz Google ... no to heja !!!!

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@pbunko - końcówka to "zrozumieć" - nie wiem jak jest teraz, ale wtedy nie mieściło się w stopce.

Dotyczyło to zakupów dokonywanych przez kupujących jedynie ze względu na cenę. 

Byli tacy, co potrafili poświęcić czas na wyszukiwanie najtańszych ofert. Kilka lat temu to było jeszcze proste, teraz trzeba poświęcić na to na prawdę sporo czasu - Allegro tak manipuluje wyszukiwarką, że znalezienie ofert zgodnych z moimi założeniami graniczy z cudem. W końcu - wybieram pierwszą lepszą - zgodnie z manipulowanymi wynikami Allegro. 

A kiedyś miałem odstąpienia od umowy i zwroty (oczywiście darmowe) - bo po zakupie klient znalazł sobie ofertę tańszą o 2-3 zł i pewnie myślał, że ja jestem jakimś "ździercą", który chce się dorobić na kupującym. Ceny na All były wtedy jeszcze dużo niższe niż w zwykłych sklepach stacjonarnych - teraz jest w sporej ilości przypadków wręcz odwrotnie - klient do mnie przychodzi kupić towar i dziwi się, że mam taniej niż na Allegro.

Pozostaje jednak wygoda zakupów - ale tego mało kto docenia. Również tego, że kupujący przez internet mają większe prawa niż klienci zwykłych sklepów, co gorsze - nie doceniają tego i nie potrafi z tego korzystać (chociaż większość korzysta z tego aż nadmiernie).

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kilowat_net, w tej sytuacji możesz zgłosić błąd w produkcie. Natomiast według naszych informacji, obecna nazwa poprawnie identyfikuje produkt. Nie widzimy więc konieczności, aby ją zmienić. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mr_oma ,,Natomiast według naszych informacji, obecna nazwa poprawnie identyfikuje produkt. ,, i odsyłacie do producenta , a w końcu to Wasz katalog i Wasze błędy .

W dalszym ciągu produkty EAN 5905710065023 , 5905710065040 , 5905710065026 mają wg. katalogu po 10 szt w paczce , a producent już od 3 miesięcy pakuje po 8 , ale to Wasz problem ... prawda ??

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ja zgłaszałem pewien produkt, nieprawidłowy kod EAN - dotyczył on zamówienia 10 szt. produktów danej firmy - kod dotyczył tylko i wyłącznie tego zamówienia.

Ale pracownik Allegro uznał, że kod produktu dla jednej sztuki jest prawidłowy - bo on wie lepiej, ja tylko 25 lat sprzedaję ten towar, więc moja wiedza jest za mała...

Gdyby ktoś chciał pisać jakąś pracę magisterską - to temat błędnego katalogowania produktów przez serwis Allegro jest jak najbardziej na czasie. I to będzie bardzo "opasły" tom.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

Nie, nie poprawnie.

W ofercie 11697307278 po zgłoszeniu błędu nie mam możliwości wybrania parametru "zwierny", bo taki nie istnieje. I kupujący na komórce nadal widzi tylko nazwę

"Wyłącznik pojedynczy Podtynkowy Kontakt Simon czarny DP1.01/49"

a nie tytuł

"SIMON 54 Przycisk pojedynczy zwierny czarny"

I jeśli się nie wczyta w opis, to się nie dowie, że to przycisk zwierny. I będzie kolejny zwrot.

Dlaczego nazwy produktów generowane przez Allegro są wyświetlane przed tytułem wpisanym przez sprzedawcę?

Błąd zgłosiłem też w produkcie 11697307278 i teraz jest ok . Do czasu aż inny sprzedający nie wpisze bzdur, co już nie raz widziałem w dziesiątkach innych ofert.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Pewnego razu > gadał dziad do obrazu > obraz do niego ani słowa > taka była ich rozmowa.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kilowat_net szkoda sobie palce obijać , o zmianę w katalogu w/w produktów walczę już 3 miesiące .. .spychalstwo i nic poza tym .Połącz z innym produktem tak żeby tytuł jak najmniej wprowadzał w błąd , stosuję to już dłuższy czas  ,wiem ,że robię jeszcze większy bajzel , ale nie pozostawili nam wyboru .

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

W wielu przypadkach jest możliwość powiązania tylko z jednym produktem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kilowat_net bzdetka , ale znalazłem takie coś i połączyłem bo w katalogu jest op. 10szt . https://allegro.pl/oferta/panda-podklady-do-przewijania-60x60-na-sztuki-12614586503?snapshot=MjAyMi0...

trza poszukać 😁

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

W moim przypadku produkt 5902787870652 mogę powiązać tylko z jednym produktem z katalogu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kilowat_net nie szukaj po EAN tylko po frazie , może znajdziesz coś odpowiedniego .

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

We frazie musiałoby być słowa "przycisk zwierny". Jest to niemożliwe, ponieważ fraza jest generowana na podstawie wybranych parametrów, a w parametrach nie ma tych słów do wyboru.

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#
 
mdrogeria  

Nie kupił bym z tej aukcji. Pomijam tytuł z katalogu, ale w parametrach też jest 1cm na 1cm. Za cholerę nie wiedział bym co kupuję 😉

oznacz moderatorów

Ofertikon
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Katalog produktów powinien się nazywać katalog błędów

Pytanie jaki rozmiar ma ta tablica "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" ???

ktoś by pomyślał może ze jak wpisane w nazwie 50x75 cm ?? a nie, według katalogu błędów ma wymiar 20x80 :))

i jaka tu pomoc dla sprzedających czy kupujących ????

a próba podania poprawnych wymiarów jest odrzucana z opisem "Odrzucone

Zmiana, którą proponujesz doprowadzi do utworzenia innego wariantu produktu. Aby dodać nowy wariant, utwórz produkt podczas wystawiania oferty"

 

Wygląda na to ze Allegro wie lepiej niż producent przedmiotu jakie "przedmiot ma wymiary"

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ofertikon dziękuję, że do nas napisałaś, również w sprawie nr 26247183. W tej chwili w katalogu produktów są produkty o obu wymiarach:

la_nika_0-1663314613585.png

Do produktu o wymiarach 50x75 cm jest przypisana oferta o takich wymiarach, dlatego został utworzony nowy produkt o wymiarach 80x20 cm do którego możesz podpiąć swoje oferty z tym produktem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ofertikon
#9 Pomysłodawca#

Do produktu może jest przypisana taka oferta bo system allegro z automatu ją tam przypisał bo "znalazł pasujący produkt" sugerując się zdjęciem które w jet takie same w różnych wymiarach. Jak widzę teraz takich "kwiatków" jest więcej 😞

I dlatego zastanawiam się dlaczego jeśli przy wystawianiu oferty system znajduje produkt i przypisuje do nie go ofertę to od razu nie pokazuje gdzie oferta została przypisana ?? teraz wiem ze za każdym razem trzeba sprawdzać czy nie przypisał do błędnie dobranego produktu - ale gdzie tu pomoc jak trzeba wszystko sprawdzać 2 razy ??????

Wprowadzona została szumnie nazwana "produktywizacja" ale nikt nie pomyślał żeby stworzyć narzędzie żeby sprzedający mógł sprawdzić "hurtowo" do których "produktów" podpięte są jego oferty i czy nie ma błędów

jedyną radę która otrzymałem od pomocy allegro to ze trzeba ręcznie przeklinać 600 aukcji i sprawdzać czy system nie podpiął błędnie produktu, czy ktoś nie wpisał błędnego wymiaru itd.

Ale dalej zastanawiam się jak produkt w katalogu o nazwie ""Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" może mieć wymiar 20x80 ??? Rozumiem ze allegro woli wprowadzać w błąd niż poprawić oczywistość 😞

 

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ofertikon system sam nie wpisuje parametrów obowiązkowych w ofercie. Czyli sprzedający, który podał w parametrach identyfikujących wymiary 50x75 cm połączył ofertę w produktem o takich samych parametrach identyfikujących. Produkt z takimi wymiarami powstał 15 czerwca i nie widzę, aby były do niego zgłoszeone błędy. Na zdjęciu nie widać wymiarów, dlatego tutaj dane, które decydują o połączeniu lub nie to parametry identyfikujące. 
Natomiast błędy, które zgłosiłaś pomimo komunikatu o odrzuceniu, zostały po Twojej interwencji e-mailowej wprowadzone i dlatego powstał ten drugi produkt o wymiarach pasujących do oferowanej przez Ciebie oferty. 
Jeśli oferta i produkt nie mają takich samych parametrów identyfikujących (czyli parametrów podstawowych) to nie zostaną połączone. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ofertikon
#9 Pomysłodawca#

Błędy nie były zgłaszane bo o nich nie wiedziałem, system może nie wpisuje sam wymiarów ale sam podpina produkt uważając ze znalazł odpowiedni i zdarzają się przypadki ze jest mądrzejszy i mimo prób nie da się stworzyć nowego "produktu" bo automat błędnie podpina.

Na pewno my dodając produkt z tytułem "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" w której jest wymiar podany 50x75 cm nie wpisaliśmy rozmiaru 20x80 cm (chociaż dalej nie widzę logiki w tym ze allegro w produkcie "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" nie chciało poprawić wymiarów na 50x75 tylko upierało się przy 20x80 - nawet gdybyśmy za pierwszym razem dokonali złego wpisu)

ale mogła być tabliczka z tym samym zdjęciem i podpięta pod ten produkt o tych wymiarach

Niestety u nas są przedmioty które niewiele się różnią tz maja ten sam wymiar, tego samego producenta, podobne zdjęcie bo różni się tylko napisem na tablicy, podobny tytuł oferty i kilkakrotnie już mieliśmy problem ze system łączył z innym "przedmiotem" 

przykład z przed chwili: próba edycji oferty (12583470743)

tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 27x40 cm

która była błędnie podpięta do produktu i co ? komunikat "Produkt z takimi danymi już istnieje. Powiązaliśmy go automatycznie z ofertą." i oferta została podpięta do produktu

Tabliczka znak parking P14 parking prywatny 27x40

 

oznacz moderatorów