anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nazwa produktu generowana przez Allegro wprowadza w błąd

kilowat_net
#11 Animator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Po raz kolejny proszę o zrobienie porządku z nazwami produktów, które są generowane przez Allegro. Po raz kolejny kupujący zgłasza nam problem, że kupił nie to, co chciał, bo patrzył na tą nazwę a nie na nasz tytuł oferty. Przykład Numer oferty: 11955163135

Nasz tytuł brzmi:   SIMON 54 Przycisk pojedynczy zwierny czarny

Nazwa generowana przez Allegro:  Wyłącznik pojedynczy Klasyczny, Podtynkowy Kontakt Simon czarny DP1.01/49

Kupujący przegląda ofertę na komórce, widzi tylko nazwę i błędnie myśli, że kupuje zwykły łącznik (klasyczny), a nie przycisk zwierny. Generuje to mnóstwo zwrotów. Zgłaszanie błędu nic nie daje, bo takich parametrów jak "przycisk" i "zwierny" nie ma do wyboru. A nawet gdyby były, to inny sprzedawca zgłosi błąd, wpisze bzdury i bzdury będą się wyświetlały.

Proszę nazwy generowane przez Allegro ukryć, przenieść na koniec strony z ofertą, a lepiej uwidocznić tytuły tworzone przez sprzedawców.

oznacz moderatorów
88 ODPOWIEDZI 88

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Ofertikon  Nigdy nie dostałam powiadomienia o zmianach w produkcie. A przy takiej ilości jak u mnie, na pewno jakieś były w parametrach podstawowych.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

Nie. Tylko na liście ofert widzę powiadomienie "zobacz zmiany w produkcie".

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Kolejny przykład. Oferta 11670197236 ean 5902787872069

To nie jest kompletny "Wyłącznik podwójny Klasyczny,", tylko sam klawisz do takiego łącznika. Proszę w parametrze "Rodzaj produktu" dodać opcje:

  • klawisz pojedynczy
  • klawisz podwójny
  • klawisz potrójny
  • klawisz schodowy
  • klawisz żaluzjowy
  • klawisz schodowy podwójny
  • klawisz krzyżowy podwójny

I w parametrze "Rodzaj" oprócz ściemniacza i wyłącznika dodać "klawisz".

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

No, wszystko ładnie i pięknie, ale pozostaje zasadnicze pytanie: czy macie zamiar coś zrobić ze starymi tytułami produktów czy sprzedający mają wysyłać kupującym gratisy? Nie każdy będzie wiedział, że jakieś gratisy potem wyświetlą im się w ofercie po wystawieniu, a wystawiający przez automaty w ogóle tego nie zobaczą. I co teraz? Tych produktów nadal jest ok. 60 tys. 🙂

DarkStoorM_0-1663659178325.png

Ktoś chętny do zgłaszania błędów w produktach? 🙂

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@DarkStoorM  Podobnie jak w książkach króluje w tytułach produktów outlet i uszkodzona okładka.

2022-09-20.jpg

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

A jeśli chodzi o zgłaszanie błędów w produktach to mam książkę w której zgłosiłam błędną kategorię i zmiana została zaakceptowana. Zakończyłam więc aukcję, podpięłam do prawidłowego produktu i już dwukrotnie mi ją odpięli :

Odłączyliśmy produkty w Twoich ofertach.

Poniższe oferty były połączone z niewłaściwym produktem. Możesz połączyć je ponownie.

🤣🤣

Łączę ponownie i znów ta sama śpiewka. To jest robota głupiego. Tak naprawdę szkoda naszego czasu i nerwów na ten twór zwany katalogiem Allegro.

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kilowat_net @Kaliope_Brzeg  @Ofertikon jeżeli chodzi o powiadomienia to otrzymałam informację, że występują problemy techniczne, więc nie są wysyłane, jednak zmiany można sprawdzać w Mój asortyment. 
@DarkStoorM zgłaszaj proszę takie błędy, a jeśli będą odrzucone to napisz proszę do nas na forum, będziemy interweniować. 
@Kaliope_Brzeg tak samo u Ciebie, czy ten problem wciąż występuje? Możesz podać o jaki produkt i ofertę chodzi? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ofertikon
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

problem techniczny ? no może, problemy się zdarzają

ale ja nigdy nie otrzymywałem maili o zmianach wiec problem techniczny nie dał się rozwiązać od wprowadzenia katalogu produktów ??

A sprawdzanie w Mój asortyment nie jest rozwiązaniem , po pierwsze trzeba sprawdzać wszystkie oferty codziennie czy przypadkiem coś się nie zmieniło

po drugie nie są tam pokazywane zmiany w nazwie produktu

a po działaniu allegro w zmianach nazw jest to bardzo ważna informacja

w tej dyskusji pokazałem ze Allegro zmienia nazwy czasem tworząc zupełnie "nowy produkt" którego nie mamy w ofercie i jeśli Allegro nie przekazuje nam sprzedającym tych informacji

to nie tylko wprowadza kupujących w błąd ale przede wszystkim naraża nas sprzedających na problemy i zwroty

Przypomnę ze nawet po sprzedaży widzimy tylko naszą ofertę i nie wiemy czy nazwa się nie zmieniła i kupujący nie jest wprowadzony w błąd przez zmienioną nazwę

bo tylko kupujący widzi "na bieżąco" nazwę produktu, a sprzedający nawet nie wie czy kupujący widział "produkt" Parkingu dla gości " w rozmiarze 30x45, kupując z oferty np. Parkingu prywatnego" w rozmiarze 20x30 cm czyli tańszej

bo zmiana została dokonana przez allegro  bez powiadamiania sprzedających ze ich oferty mogą już nie pasować do tego "nowego produktu"

 

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Kiedy mogę się spodziewać dodania parametrów w ofertach:

11670197236

6012368638

Pisałem o tym tydzień temu.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kilowat_net, w tej sytuacji poprosiłam o dodanie parametru "rodzaj" do produktu o EAN 5902787870652.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

@mr_oma  Ale teraz mówię o ean 5902787872069. Sprawa 5902787870652 jest już załatwiona.


 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kilowat_net, cieszę się. 🙂 Konsultuję również możliwość dodania tych parametrów w  EAN 5902787872069.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

@mr_oma

I kolejna sytuacja

Oferta 6012368638 EAN 5907577451912 to nie jest wyłącznik pojedynczy.

Proszę do parametru "Rodzaj" dodać "Zaślepka" i do parametru "rodzaj produktu" również "zaślepka"

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Halo, moderatorzy!

Kolejny przypadek. Oferta 6963573317. To nie jest ani gniazdo, ani łącznik. To jest "wyjście kablowe". Proszę dodać taki parametr.

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

Halo!!! @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Kiedy mogę się spodziewać dodania parametrów w ofertach: 11670197236 6012368638 Pisałem o tym tydzień temu.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kilowat_net Jak się dwie niedziele do kupy zejdą !

A a propo's bzdur katalogu ciąg dalszy : Juz którys raz z kolei, po kilku dniach od sprzedaży przedmiotu np. XXXXXX > dostaję maila > Twój produkt XXXXXX (ten już sprzedany) posiada błędne parametry ; błędny kod EAN ; błędną kategorię lub coś innego > do wyboru, do koloru.

Sądzą po takie samej treści maila jest wysłany z automatu. Tresć nie przystająca do rzeczywistości niezbyt dobrze świadczy o twórcy tego oprogramowania.

Czy Allegro zarabiające krocie na sprzedawcach nie stać na zatrudnienie > może za trochę wyższe wynagrodzenie > programistów znających się na swojej pracy? Takich co potrafią napisać porządny program?

oznacz moderatorów

hocoTECH
#8 Zapaleniec#

Dlaczego nie potraficie wprost i bez ściemniania przyznać że chcecie być POLSKIM **piiip**EM z racji struktury właścicielskiej i osoby która tam jest? My nie jesteśmy głupi i to widzimy... w Polsce to się nie uda, stracicie mnóstwo pieniędzy i Wasze przychody spadną do 2024 roku... chcecie wywalić z Allegro takich czy innych a kogo zostawić? Grubasów? Będzie ciężko... nawet prostych zmian nie chcecie wprowadzić aby było bardziej przejrzyście... to nie jest dobra droga...

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Bo Allegro zaczyna wyświetlać kupującym produkty ze swojego wadliwego katalogu produktów, który jeszcze przez spory okres czasu będzie wprowadzał w błąd kupujących.

Obecnie - sprzedawca wystawiając towar musi go powiązać z produktem z katalogu Allegro, nawet bzdurnym - inaczej go nie wystawi. W produkcje jest EAN wyssany z palca , błędny kod produktu - jedynie zdjęcie się zgadza. I niz z tym nie da rady się zrobić. 

Za poprawę katalogu produktów Allegro - Allegro nic nie płaci, pracownicy Allegro biorą za to kasę, sprzedawcy nic z tego nie mają. Co gorsze - zmiany zgłaszane przez sprzedawców ze stażem np. 20 lat - nie są brane pod uwagę przez pracowników Allegro - ciekawe, który z nich ma chociaż 5 lat doświadczenia sprzedaży w danej branży. Żaden - lecz ich wyroki są wiążące. 

Po jakimś takim beznadziejnym wyroku - zmiana w katalogu nie została uwzględniona, bo pracownik Allegro "wie lepiej" - jest on po prostu "omnibusem", wie wszystko o wszystkim towarze, lepiej od sprzedawcy z ponad 20-letnim stażem w tej "wąskiej" branży. 

Więc po co mam zgłaszać jakiekolwiek zmiany w katalogu produktów Allegro? 

Teraz są oficjalne pytania do serwisu Allegro:

1. Czy kupującym są wyświetlane pozycje z katalogu produktów Allegro?

2. Kto jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie "katalogu Produktów Allegro"? - to najważniejsze pytanie.

3. Czy przedmiotem sprzedaży jest przedmiot, który wystawił sprzedawca i opisał go dokładnie w aukcji, czy też przedmiot wskazany w "wyświetlaniu " przez serwis Allegro? Co jest wiążące?

4. Czy nazwy (tytuły aukcji) są wyświetlane w taki sposób, w jaki wskazał je sprzedawca? Tak jest w listingach?

5. - Dlaczego nazwy produktów generowane przez Allegro są wyświetlane przed tytułem wpisanym przez sprzedawcę?  - "Ponieważ dążymy do widoku produktowego w całym Allegro." To już odnalazłem w dalszych wypowiedziach.  Czyli Allegro wyświetla błędne informacje ze swojego błędnego katalogu produktów. Wszyscy sprzedawcy wiedzą o tym, że ten katalog to istna paranoja - zbiór błędów, pomyłek, błędnych opisów, błędnych powiązań towarów - niestety, sprzedawcy nie mają innego wyjścia - albo powiązać towar z błędnym produktem, albo go nie wystawić.

O konkretną odpowiedź proszę moderatorów.  

O odpowiedź proszę jakiegoś admina - jak któryś na to się odważy. 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   - kto odpowie na pytanie z punkktu 2 -  Kto odpowiada za prawidłowe działanie "katalogu produktów Allegro"?

Generalnie - oczekuję odpowiedzi na zadane pytania. Proszę o ustosunkowanie się do pkt. 1-5. To są bardzo poważne tematy i proszę o konkretne odpowiedzi w tych tematach.

   

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@maxr01 1. Nie rozumiem pytania. Owszem kupujący widzą z jakim produktem w katalogu połączona jest oferta, jeśli to masz na myśli. 
2. Za prawidłowe połączenie oferty z katalogiem produktów odpowiada sprzedający. Za Katalog produktów Allegro odpowiedzialne jest Allegro. Osobista lub zespołowa odpowiedzialność to informacja wewnętrzna, która nie dotyczy nikogo spoza grona pracowników Allegro.
3. Przedmiotem sprzedaży jest zawsze to, co widzi kupujący (opis i zdjęcia).
4. To jaka nazwa (czy produktu czy oferty) pojawi się na listingu zależy od tego jaki widok (połączone czy rozłączone te same oferty) ma włączony kupujący. 
5. Tutaj już odpowiedziałeś - ponieważ dążymy do widoku produktowego w całym Allegro.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ad.1. - A ja rozumiem pytanie. Jest bardzo prosto i przejrzyście sformułowane. Odpowiedź też jest bardzo prosta: "tak" lub "nie".

Ad.2 - Pytanie też było bardzo proste - kto odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie katalogu produktów Allegro - wystarczyła odpowiedź, że za to odpowiada serwis Allegro.

Ad.3 - Niestety, na to pytanie nie otrzymałem odpowiedzi. Więc nadal proszę o informację, co jest przedmiotem sprzedaży? Przedmiot oferowany przez sprzedawcę w opisie aukcji, czy przedmiot, który jest prezentowany przez Allegro ze swojego katalogu? Bo to sa często 2 różne rzeczy.

Przykładowa aukcja (jeszcze względna, są inne, gdzie są oferowane całkiem inne towary) :

https://allegro.pl/oferta/silnik-domel-467-3-403-3-zelmer-aquawelt-karcher-11783757303

Katalog Allegro - mamy silnik Domel, sprzedający oferuje chiński zamiennik tego silnika. Silnik Domek to koszt ok. + 50 zł.

Ad.4 - I właśnie w ty jest "pies pogrzebany". Sprzedawca może wpisywać w tytuły aukcji co chce, kupujący może wpisywać w wyszukiwarkę swoje frazy - a Allegro i tak wyświetla to, co uważa za słuszne. Zwalanie winy na kupującego - jest bez sensu. Z takich opcji przecież żaden kupujący nie korzysta, gdyż nawet nie wie o co chodzi. Ja 20 lat sprzedaję i kupuję na Allegro, nie wiem o co w tym chodzi, , a jak widzę taki  "cyrk" w wynikach wyszukiwać - to na obecną chwilę 80% moich zakupów przeniosłem do Waszej konkurencji. Tam właściwe zdjęcie, opis i brak manipulacji w wyszukiwarce.

Do tego dążycie? Stąd przez ostatnie kilkanaście dni mam niesamowitą ilość zwrotów?

Ad.5 - Samo dążenie nic nie daje, co obecnie widać. Najpierw trzeba stworzyć poprawnie działający katalog produktów Allegro, za co odpowiadacie, a potem z niego korzystać. Jak można korzystać z wadliwego katalogu? Co ma zrobić klient przy zakupie? - sugerować się danymi z opisu aukcji sprzedawcy, czy danymi z katalogu produktów Allegro?

Na pewne potrzeby dodam kolejny pkt. 6 - Co ma zrobić sprzedawca, gdy wystawiając ofertę musi połączyć ją z błędnym produktem z katalogu? Bo tak wymaga Allegro?

- Może ją połączyć i wystawić, lub nie wystawić.

Nie możecie natomiast wymagać od sprzedawcy darmowej pracy na rzecz poprawy działania Waszego programu - w tym przypadku "katalogu produktów". To są godziny, dziesiątki, a nawet setki godzin pracy - jaki sprzedawca będzie to robił za darmo? A potem jeszcze okaże się, że zmiany zostały odrzucone?

A dodam nawet pkt. 7 - Allegro łączyło automatycznie wystawiane oferty z produktem z katalogu. Potem otrzymuję informacje, że oferty zostały odłączone od produktu z katalogu. Ile razy mam łączyć swoje oferty z produktem z katalogu? Ile razy będą łączone i rozłączane?

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów