anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z wielowariantowością, kiedy Allegro go naprawi?

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Witam.

 

Od ponad miesiąca mam problem z ofertami wielowariantowymi, mianowicie nie wyświetlają się wszystkie dostępne warianty produktu, przez co sprzedaż niewyświetlanych wariantów spadła praktycznie do 0, mimo wielu zgłoszeń, Allegro nadal nie rozwiązało problemu, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@H_A_X Cześć. 🙂 O które dokładnie oferty chodzi? Czy zdjęcia są zrobione z tej samej perspektywy? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

W najbliższym czasie ne liczył bym na to.. Alle panicznie **piiip** możliwości załatania dziury budżetowej...

oznacz moderatorów

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Tak, zdjęcia zrobione są z tej samej perspektywy, są w zasadzie identyczne, różnią się jedynie kolorem okularów, czyli wyżej wspomnianym wariantem, poniżesz przykładowe oferty gdzie nie wyświetlają się warianty, ale jest ich dużo więcej, problem występuje w zasadzie w większości moich ofert:

MORGAN:

13679796455 - NIEWYŚWIETLANY

11787896320

11787888529 - NIEWYŚWIETLANY

11787547662

11787870073 - NIEWYŚWIETLANY

 

CLAP:

10781943623

10781892636 - NIEWYŚWIETLANY

10781880054 - NIEWYŚWIETLANY

9986859877

12432245210

12319472232 - NIEWYŚWIETLANY

 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@H_A_X tak zupełnie szczerze to cieszyłbym się, że w ogóle się coś wyświetla ^^ 

U mnie pojawiają się takie kwiatki, że dla jednej oferty są 4 rozmiary, zmieniasz rozmiar xD i nie ma wariantów 🤣
To samo z kolorami, w jednym pokazują się wszystkie kolory (6), w innej ofercie tylko 4 a w jeszcze innej jest tylko jeden kolor/wzór ^^ 

Oczywiście oba problemy są w tych samych ofertach przez co jest wrażenie, że to wszystko wyświetla się zupełnie losowo, 

oznacz moderatorów

adriano1231
#8 Zapaleniec#

u mnie to samo, pisałem z gościem z supportu (o ile można to tak nazwać) poradził że może mi odłączyć oferty od katalogu produktu i wtedy będą działać warianty ofertowe a nie produktowe, problem tylko że trzeba mu było wysłać numery ofert do odłączenia, można to w miarę rozsądnie wyłuskać w wariantach ofertowych na koncie, trzeba wejść w ofertę wariantową i zobaczyć czy przy niej jest suwak "pokaż oferty innych sprzedających" jeśli tak to znaczy że działają oferty produktowe czyli źle się to będzie wyświetlało, następnie wchodzisz w edycje tych wariantów zaznaczasz i kopiujesz oferty, potem trzeba to wkleić do excela jako tekst, tak robisz ze wszystkimi ofertami z wariantami produktowymi, potem tylko usunąć nazwy ofert z excela i masz gotową listę ofert do wysłania do supportu. Po odłączeniu od katalogu zaczynają działać warianty ofertowe czyli wszystko działa tak jak sobie to połączyliśmy.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@adriano1231 ale ktoś rozłączył tylko warianty produktowe czy ogólnie odłączył oferty od katalogu produktów? 

oznacz moderatorów

adriano1231
#8 Zapaleniec#

odpowiedziano mi że nie można wyłączyć wariantów produktowych, odłączono oferty od katalogu produktów i wtedy nie działają warianty produktowe tylko ofertowe, minus to to że oferty nie będą widoczne w allegro.cz ale dla mnie to akurat nie ma znaczenia.

oznacz moderatorów

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

@sl-aw-ek więc też powinieneś się cieszyć, że coś się Tobie wyświetla 🙂

U mnie działa to dokładnie tak samo jak opisujesz, w jednej ofercie są wszystkie warianty, wchodzisz w jeden z wariantów i wyświetlają się już np. tylko 2 warianty z sześciu. 

@adriano1231  Dokładnie, tam gdzie jest suwak: "Pokaż oferty od innych sprzedających", tam jest burdel, łatwo to zdiagnozować, pewnie pracownik Allegro poradziłby sobie z naprawą tego w kilkanaście minut, gdyby nie miał tego w dupie 🙂

oznacz moderatorów

adriano1231
#8 Zapaleniec#

@H_A_X  wiedzą o problemie bo pociskają mi kit że technicy pracują nad jego rozwiązaniem, skoro tak to może wyłączyć warianty produktowe do czasu usunięcia problemu ? Nie, sami mamy rozwiązać problem który stworzyli oni i jeszcze na tacy podać numery ofert aby wiedzieli gdzie odłączyć od katalogu. Pracownik allegro przez 3 wiadomości próbował mi wytłumaczyć że mam zmienić zdjęcie na inne skoro jak ktoś kliknie białą koszulkę to pojawia się czarna 🙂

oznacz moderatorów

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Prosiła Pani o numery ofert i co dalej? Może się Pani ustosunkować do tego całego problemu? Aktualnie sytuacja wygląda tak, że jednego dnia część wariantów się wyświetla, kolejnego znowu jest problem i nie są wyświetlane, dodatkowo doszedł kolejny problem, mianowicie w części aukcji wyświetlają się jako warianty również okulary z innych modeli, gdzie w jednym modelu do wyboru jest ok. 5 opcji, teraz wyświetla się 20 opcji do wyboru również z innych modeli, które nie są z nimi połączone.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Poczekaj, zbliża się weekend - może tym razem programiści będą mieli udany taniec na rurze, to w poniedziałek ogarną temacik aż miło 🤣🤣

 

oznacz moderatorów

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Może tym razem, szkoda, że w poprzednie weekendy mieli nieudane tańce 🙂

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Wiesz, sprawdzają wszystkie kluby metoda prób i błędów - tak jak programują - co się dziwisz, że to trochę trwa... Poznań duży, klubów dużo - cierpliwości - w końcu się uda 🤣🤣🤣

Chłopaki! Trzymam kciuki! 👍🤛

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

"Może się Pani ustosunkować do tego całego problemu?"
Ale tu nie ma problemu 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

To sprzedawcy powinni się odstosunkować - czy jakos tak 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

kelsi_butik
#8 Zapaleniec#

Również mam ten problem. Temat zgłaszany kilka razy do Allegro, oczywiście po przekazaniu do konkretnych działów, nie otrzymuję żadnych odpowiedzi. Chodzi o odzież

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kelsi_butik Przepraszamy Cię za dłuższy czas oczekiwania, poprosiłam o pilną odpowiedź w sprawie 33221710. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kelsi_butik
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, że produktyzacja ma być automatyczna ale zupełnie się to nie sprawdza. Wszystko się łączy jak chce. Oferty są porozdzielane, nawet z jednego modelu nie są widoczne wszystkie rozmiary a gdzie tu mówić o kolorach. Sprzedaż totalnie spadła. Żadnych konkretnych odpowiedzi tylko umówione regułki, które rozumie tylko osoba, która je tworzyła. Poproszę o konkretne odpowiedzi: jak mają być tworzone oferty, produkty aby np. z jednego modelu sukienki były widoczne wszystkie rozmiary i również kolory

oznacz moderatorów

adriano1231
#8 Zapaleniec#

Mam to samo rozwaliło mi kilkaset ofert, wszędzie tam gdzie funkcjonują warianty produktowe jest jeden wielki bałagan, klienci nie mogą dotrzeć do właściwego rozmiaru odzieży bo po kliknięciu w pożądany rozmiar wyświetla się inny produkt, największa porażka allegro w tym roku ale spokojnie jeszcze dużo czasu do Sylwestra. Gdy już drugi konsultant zrozumiał gdzie jest problem i skończyły się regułki z samouczka jak łączymy oferty to dostałem odpowiedź: "Do momentu poprawienia tego przez dział techniczny, mogę zaproponować odłączenie ofert od katalogu produktów, wtedy wariantowość produktowa nie będzie wyświetlana, a pojawi się jedynie wariantowość ofertowa. Proszę o informację, czy chcą Państwo, abym odłączył oferty od katalogu, jeżeli tak, proszę o wskazanie, które dokładnie."  (tu moje pytanie co z wymogiem łączenia z katalogiem produktów ?)
To może dajcie sprzedającym możliwość aby sami decydowali jaka wariantowość ma się wyświetlać czy produktowa czy ofertowa, nie po to miesiącami łączyłem oferty w warianty aby nie miało to żadnego znaczenia. Klienci wypisują, wydzwaniają czy możemy wystawić inny rozmiar który tak naprawdę jest dostępny tylko trzeba go znaleźć "na piechotę" co nie jest takie łatwe, czy allegro nie zauważa spadku sprzedaży ? a no zapomniałem dołożymy opłatę za ilość znaków w ofercie i wyjdziemy na swoje

oznacz moderatorów