anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystąpił błąd Podany EAN (GTIN) jest niepoprawny.

zerozerozero
#9 Pomysłodawca#

Wznawiam ofertę która się zakończyła, nie mogę jednak jej wznowić, bo pojawia się komunikat o błędzie.

samael.png

 Nic nie zmieniałem, taki kod jest na płycie, która zresztą była wznawiana z tym samym kodem, więc to nie błąd na wydaniu. Sprawdziłem też weryfikatorem kodów ean - jest prawidłowy.

Zrzut ekranu z 2022-07-23 21-17-26.png

Za chwilę 1 sierpnia i już w ogóle nie da się wystawić płyt, jeśli algorytm na Allegro będzie tak dziwaczył. Proszę o sprawdzenie.

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

zerozerozero
#9 Pomysłodawca#

Czyli nieważne ze produkt jest tak samo normalny i legalny jak wszystkie inne, kod EAN decyduje o tym czy można go sprzedawać, czy nie, bo w międzyczasie ktoś pozmieniał zasady.  Sprawdziłem w międzyczasie, Century Media przez całe lata wydawała płyty z tym prefiksem.  Myślę że w końcu Allegro zastosuje to samo rozwiązanie co największy serwis sprzedażowy świata, czyli zgłaszanie wyjątków, bo przecież chodzi o sprzedawanie możliwie wszystkiego, a nie trzymanie się kodów. A póki co mogę tylko pogratulować korporacyjnej poprawności 🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@zerozerozero Produkt jest legalny > tylko wtedy kody EAN nie były wymagane > firma stworzyła własne kody tylko dla siebie > np do użytku wewnętrznego > żeby było łatwiej magazynować. Sprzedawała płyty z tymi kodami, ponieważ nikogo nie obchodziło czy jest on właściwy czy nie > tak jak do niedawna Allegro, które nie zwracało uwagi czy kod jest zgodny z bazą GTIN czy nie. Ważne tylko było czy jeśt poprawny > długość i cyfra kontrolna

Obecnie ta Twoja wytwórnia już sprzedaje płyty z prefiksem 505 . czyli przypisanym do UK.

oznacz moderatorów

zerozerozero
#9 Pomysłodawca#

"Ta moja" wytwórnia, jaki i pozostałe, nie trzyma stanów magazynowych latami, więc dawno już nie ma tych produktów ze starymi kodami, więc nie dotyczy jej ten problem. To samo jest z wszystkimi marketami i ich internetowymi odpowiednikami, nie handlują produktami, które mają kilkanaście lat bądź nawet więcej. Natomiast jak ktoś chce być platformą do sprzedaży wszystkiego, jak robi @m@zon czy eb@y to uwzględnia ten fakt że nie wszystko musi mieć aktualne kody. Nie bardzo rozumiem tę politykę, bo Allegro nie chce chyba się stać Ali(egro)expresem.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@zerozerozero Ok. masz rację > tylko sam napisałeś, że płyta była wznawiana > może "A" i "E" nie wymagają 100% zgodności z bazą GTIN . może to tylko Allegro chce być "świętsze od papieża"

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Kod 707... na tym wydawnictwie to nie żaden własny czy magazynowy tylko kod UPC (Universal Product Code) zarządzany przez organizację UCC (głównie rynek Ameryki Północnej), która w 1998 roku podjęła decyzję o scaleniu systemów UCC z EAN International. W lutym 2005 zmieniono nazwę na GS1 i wiele firm w tym roku zmieniło oznaczenia swoich produktów na zgodne z EAN.
Allegro zaczynając "produktyzację" nie uwzględniło istnienia poza EAN nawet sytemu ISBN. Jakiś rok temu zmodyfikowano strukturę bazy danych aby przyjmowała numery obu systemów. Kody UPC mają tą samą strukturę co EAN (tak samo obliczana liczba kontrolna, taka sama liczba cyfr) ale teraz wyszedł brak przygotowania do sprawdzania zgodności z UCC danych zakodowanych w numerze. Inne portale nie mogą sobie pozwolić na taki błąd bo rynek USA, Kanada jest zbyt ważny dla nich. 

Tak czy siak nikt z nas tu piszących nie zmieni tego dziejowego procesu pod nazwą "produktyzacja". Możemy tylko obstawiać jak to się skończy. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

mam podobny problem

rzeczywiste produkty istniejące w bazach ean

i sprzedawane w usa i eu

a komunikaty jak u Ciebie

czyli serwis uniemożliwia na własne życzenie możliwości

wystawienia tysięcy produktów

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@RED Sprawdź kody EAN (prefiksy) z bazą GS1 > prefiksy z USA z tej bazy to : 

001 – 019 GS1 US       030 - 039 GS1 US        060 - 139 GS1 US

Te numery brakujące są z puli US > ale zarezerwowane chyba tylko do użytku wewnętrznego > pomimo, że wyglądają jak kod EAN

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@RED Poprawka do wczorajszego wpisu > sprawdź prefiksy na stronie > https://gs1pl.org/prefiks-gs1-firmy-a-prefiksy-gs1/

oznacz moderatorów