anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączenie ofert z katalogiem produktu - wykorzystanie zdjęcia i opisu

MKA_PL
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,
Bardzo proszę o pomoc.

Dopiero niestety wczoraj dowiedziałem się, że punkt 5.5 regulaminu Allegro pozbawia mnie wszelkich praw do zdjęć i opisu, jeśli takowy produkt powstanie.

Dzisiaj, aż sobie usiadłem, kiedy zobaczyłem 4 identyczne aukcje mojego produktu. Zdjęcia oraz mój autorski opis skopiowany 1:1. Nawet wielkość liter ta sama...

Allegro telefonicznie poinformowało mnie, że nie widzi problemu! Każdy może to zrobić. Pozwala mu na to regulamin.

Jako jedyny sprzedawca w Polsce mogę używać zdjęć produktu. Producent nie zgadza się na ich publikację, przez inne osoby. Nie podpisywali też przecież umowy z Allegro, która zobowiązuje autora zdjęć do przejęcia, nota bene za DARMO praw autorskich. 
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że poczułem się jak najgorszy jeleń, który włożył całe serducho w stworzenie fajnej aukcji, a nowy gość bez skrupułów skopiował to kropka w kropkę.
Co mi pozostaje? Zmiana portalu? 🙂 Czytałem wiele podobnych tematów...czy ktoś może w końcu znalazł na to sposób?
Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro przyzwala iść na łatwiznę i korzystać innym z twojej ciężkiej pracy . Efekty potem są takie ,że ten co skopiował wystawia jakiś podobny towar do twojego ,często gorszej jakości a opinia o produkcie uderza też w ciebie i twój towar. Tak być nie powinno ale tu jest allegro i ich zasady .

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@MKA_PL "Dopiero niestety wczoraj dowiedziałem się, że punkt 5.5 regulaminu Allegro pozbawia mnie wszelkich praw do zdjęć i opisu, jeśli takowy produkt powstanie."

Co jest nieprawdą. Punkt 5.5 dotyczy tego, że udostępniasz Allegro dane oferty, które oni mogą rozpowszechniać na swoim portalu. Nie wiem, skąd sobie to wziąłeś, ale to nie jest prawda. Tym bardziej rzekome pozbawianie praw do zdjęć.

"Allegro telefonicznie poinformowało mnie, że nie widzi problemu! Każdy może to zrobić. Pozwala mu na to regulamin."

Ty pozwalasz, ponieważ dodałeś produkt do bazy bez przeczytania regulaminu PRODUKTYZACJI przed. Tak stanowi ten regulamin, pozwalasz Allegro na korzystanie ze zdjęć i jednocześnie oświadczasz tym, że możesz je tak redystrybuować do Allegro.

"Nie podpisywali też przecież umowy z Allegro, która zobowiązuje autora zdjęć do przejęcia, nota bene za DARMO praw autorskich. "

Nie ma mowy o zajmowaniu praw autorskich, podaj konkretny punkt, który niby mówi o tym, że Allegro zajmuje prawa autorskie umieszczonych zdjęć.

"My podpisali, ale nie czytali"

oznacz moderatorów

MKA_PL
#8 Zapaleniec#

Przyznam szczerze, że czytałem kiedyś tylko informację w POMOCY, gdzie z kolei jest zdanie, że inny użytkownik nie może skopiować mojego opisu i zdjęć, których jestem autorem.

Czy autor zdjęć, nie sprzedawca może zakazać publikacji ich na Allegro?

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@MKA_PL Autor zdjęć powinien skontaktować się bezpośrednio z Allegro moim zdaniem.

oznacz moderatorów

MKA_PL
#8 Zapaleniec#

Ostatnie pytanie, czy jeśli producent stworzy TYLKO dla mnie podobny produkt, ale jednak będzie się on różnił drobnym szczegółem i co najważniejsze kodem EAN czy ISBN? Już nikt inny nie będzie się mógł podpiąć pod moją aukcję? Jeśli jego produkt jednak będzie z innej serii?

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@MKA_PL Każdy sprzedawca może sobie wybrać dowolny produkt, nawet jak pasuje do aukcji jak pięść do nosa. Taki urok produktyzacji. 😞

oznacz moderatorów