anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączenie produktów z katalogiem allegro

firany-sklep-pl
#8 Zapaleniec#

Kody EAN są notorycznie "podkradane". Sprzedaję tkaniny - kody EAN mam oryginalne od importera - mam je dostępne na platformie B2B. Kopiuję z B2B do okna na allegro i wyskakuje mi że taki produkt już istnieje i jest to np KREM albo DONICZKI albo WIERTARKA. I mogę mój produkt połączyć z tym co już istnieje i moja firanka "zyskuje" cechy kremu. Paranoja się dzieje - każdy chce mieć indywidualny produkt - jednostkowy aby nie był porównywany z innymi i wychodzą takie klocki.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mwmonety
#21 Demiurg#

Takie uroki tego "genialnego katalogu " i tej całej produktyzacji .pomysł przerósł autorów i teraz mają z nim problem a wszyscy użytkownicy tylko na tym cierpią (może za wyjątkiem tych co sprzedają towary o niskiej jakości podpinając się pod bardziej uznane marki ).

oznacz moderatorów

firany-sklep-pl
#8 Zapaleniec#

Ja w dniu wczorajszym zgłosiłam sprawę do UOKIK - odnośnie własnie katalogu i błędnie wyświetlanych informacji wprowadzających w błąd klientów. Bo miałam po kokardy. Mam produkt - dokładnie tkaninę metrażową na aukcji którą docinamy pod zamówienie. Jednostką miary jest 0,5m i takiego odcinka dotyczy cena. Serwis wyświetla informację 

Zasłony Eurofirany 100 x 150 cm półzaciemniające

Co jest niezgodne z prawdą - ale taki był już wprowadzony produkt o tym kodzie EAN i tak sobie serwis zaczytał. Ja mam negatywy i wyzwiska od klientów - gdzie słyszę że jestem oszustem itd i że wysyłam mniej towaru już w opisie na aukcji. Ja tego edytować nie mogę (chodzi o ta informację) a allegro jak zgłosiłam błąd w katalogu odpisało mi że taki opis lepiej pasuje do produktu. Błąd na błędzie i w żaden sposób nie poczuwają się do odpowiedzialności za ten bajzel.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@firany-sklep-pl czy w sprawie EANów również zgłaszałaś do nas błędy w produktach i były odrzucane? Jeśli tak, to czy możesz podać numery EAN z którymi taki problem wystąpił? 
Jeśli chodzi o firany z kotkiem, o których pisałaś, to poprosiłam o odpięcie Twojej oferty od tego produktu oraz o usunięcie tego produktu z katalogu. 
Otrzymałam jednak opowiedź, że nie ma podstaw do odpięcia oferty od produktu, ponieważ parametry podstawowe oraz tytuł oferty i nazwa produktu w katalogu posiadają taką samą wartość. Czy mogę poprosić Cię o informację jakie parametry szerokość i wysokość powinny być w tej ofercie?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

firany-sklep-pl
#8 Zapaleniec#

Zaraz postaram się poszukać kodów ean które są błędne - może mi to chwilę zająć gdyż nie pamiętam które to były i muszę sprawdzać kolejne. Jeżeli chodzi o tkaninę to wygląda to tak:

Tkanina metrażowa (belka) ma jeden kod ean. Nie ważne czy my odetniemy 1m czy 2,5m czy 8,5m. Bo to ten sam produkt docinany pod indywidualne zamówienia. A allegro potraktowało ten produkt jako towar gotowy (prefabrykowany) który powinien mieć osobny kod ean. Idąc tym tropem to jak sprzedam 1,5m to muszę temu kawałkowi nadać nowy ean, a jak 5,5m to znów nowy? - bzdura i mam na to potwierdzenie z uokik. Jednostkę jakiej podaję cenę na aukcji sobie ustalam sama - może to być 0,1m; 0,5m; 1m - to zależy od tego kto co ile docina tkaniny. Ja przyjęłam teraz 0,5m - z tego powodu, że jak sprzedawaliśmy na pełne metry klienci mieli problem z zamówieniami - bo gro ludzi chciało np 2 x 1,75m na krótkie zasłony. Ale tej połówki już nie modli zamówić tylko pełne metry. Stąd wychodząc do klienta i jego oczekiwań zmieniliśmy jednostkę na połówki metra. Opis jest jasny, parametry dodatkowe uzupełnione, kod ean się nie zmienia bo to dalej ta sama tkanina na belce. Cena dotyczy odcinka 0,5m. Kuriozum ze strony serwisu to odpowiedź - błąd odrzucony bo opis 100cm x 150cm lepiej pasuje do produktu. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@firany-sklep-pl rozumiem, dziękuję za wyjaśnienie. Teraz nazwa produktu, do którego podpięta jest Twoja oferta to "Zasłona na metry półzaciemniające 150 cm". W przypadku tego produktu parametrem identyfikującym jest stopień zaciemnienia. Proponuję wiec zmienić informację o długości z tej oferty ze 100 cm na 50 cm. Wówczas będzie jasne, że kupujący może zamówić długość jaką potrzebuje, a cena odnosi się do  0,50mb (50cm) co jest napisane w opisie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

firany-sklep-pl
#8 Zapaleniec#

W parametrach wpisuję jednostkę. Nie mogę edytować za to pola w które kiedyś wpisywało się wartość w centymetrach. Teraz go fizycznie nie ma podczas edycji produktu. Opera Zrzut ekranu_2022-09-21_084101_allegro.pl.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@firany-sklep-pl ten zrzut został zrobiony teraz? Widać na nim ten poprzedni produkt, a Twoja oferta jest już połączona z innym produktem. 
Poproszę Cię o zmianę tego parametru w ofercie, nie w produkcie, aby to zrobić wejdź proszę w zakładkę Mój asortyment i przy tej ofercie wybierz proszę [akcje] i kliknij [edytuj]. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

firany-sklep-pl
#8 Zapaleniec#

to jest zrzut z wczoraj - jak pisałam na czacie z serwisem allegro - od tej chwili produkt przeze mnie nie był ani zmieniany ani edytowany.  NIe da się tego zrobić - usiłowałam na wszelkie sposoby. Osoby z którymi pisałam wczoraj na czacie a było ich chyba 6 bo ciągle przełączał się ktoś inny niby bardziej kompetentny w danym temacie - rozłożyły ręce. 

oznacz moderatorów

firany-sklep-pl
#8 Zapaleniec#

Jakby to było takie proste już dawno byłoby zrobione - ale ilość błędów w systemie przeraża. Niestety nie jest to tylko moje zdanie. System ma już produkt x i nie ważne co to jest i jak to jest sprzedawane. Innego z tym kodem ean nie da się stworzyć - i tacy sprzedający jak ja zajmujący się tkaninami są na lodzie... radźcie sobie sami.

oznacz moderatorów

firany-sklep-pl
#8 Zapaleniec#

właśnie z tego względu, że allegro wprowadza w błąd swoim katalogiem klientów zgłosiłam już sprawę do UOKiK. Bo jak mam znów czekać na kolejne odrzucenie zgłoszenia oraz na to, że ktoś nie rozróżnia produktu metrażowego od prefabrykowane i wszystko wrzucił do jednego worka nie mam ani siły ani czasu. Zwłaszcza po ostatniej sytuacji z klientką gdzie zostałam wyzwana od oszustów przez to, iż allegro wyświetla taką informację - niezgodną z oferowaną na aukcji ilością.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@firany-sklep-pl oki, dziękuję za informację! To dlatego na zrzucie jest poprzedni produkt. Teraz Twoja oferta jest już połączona z produktem o nazwie "Zasłona na metry półzaciemniające 150 cm". Zmień proszę parametr długość w ofercie, zrobisz to w zakładce Mój asortyment

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

firany-sklep-pl
#8 Zapaleniec#

Czy serwis podjął zatem jakieś działania w tym kierunku? bo z nagłówka zniknął opis 100x150cm a jest tylko 150cm. Dziś mogłam już zmienić długość. Wczoraj robiłam to tak samo jak dziś i opcji zmiany wartości nie było - co potwierdza zrzut z ekranu.

oznacz moderatorów

firany-sklep-pl
#8 Zapaleniec#

a co w przypadku takiej tkaniny - proszę przeczytać co serwis wyświetla w nagłówki (tak wiem jak podałam 99999 - bo jak mam uzupełnić wartości do tkaniny zasłonowej która ma fabryczną wysokość 2,95m a docina się ją na szerokość) Na stanie mamy belki o łącznej długości ponad 100m. Zatem mamy wysokość stałą (fabryczną) 2,95m - nie ma takiej opcji do wpisania w serwisie a szerokość docinaną z metra - https://allegro.pl/oferta/tk-na-zas-w-palmy-monstera-dzungla-lindo-2-95m-12430959204    to kolejny błąd w serwisie wprowadzający zamęt. Przez takie informacje klienci rezygnują z zakupu no bo czego w sumie to dotyczy - nagłówek sobie a opis sobie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@firany-sklep-pl ja podjęłam działania w tym kierunku i cieszę się, że mogłam pomóc 🙂
Jeśli chodzi o podany przez Ciebie przykład to w przypadku tych produktów zgłoszę, aby parametrem podstawowym była długość, a nie szerokość. 
Rozumiem, że problem ten dotyczy wszystkich produktów, w których w tytule jest wpisana wartość 99999? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

firany-sklep-pl
#8 Zapaleniec#

To masz większą moc niż wszyscy do których się zgłaszałam z tym problemem i zostałam brzydko mówiąc olana. Tkaniny zasłonowe jedne mają szerokość fabryczną, inne wysokość fabryczną. Są takie i takie. Te które mają w tytule wartość 99999 to tkaniny fabrycznie wysokie - docinamy szerokość. Zapytam zatem jeszcze w sprawie oceny negatywnej którą dostałam właśnie za ten błąd w serwisie - tj wartość jaką wyświetlano z katalogu 100cm x 150cm. Ja opis zrobiłam poprawnie - wszystkie informacje były zawarte. A klientka mnie od oszustów wyzwała że pisze że sprzedaje 100x150 a dostała 50x150

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@firany-sklep-pl no właśnie, rozumiem i to, że czasem tym parametrem stałym jest długość, a czasem szerkość komplikuje sprawę. Będę to wyjaśniać z zespołem katalogu produktów i dam znać, gdy tylko otrzymam informacje w tej sprawie, jednak poproszę o cierpliwość, ponieważ może to być dopiero po weekendzie. 
Komentarz możemy usunąć tylko w określonych przypadkach, przykro mi, ale to nie jest jeden z nich. Tutaj nic nie zdziałam. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

firany-sklep-pl
#8 Zapaleniec#

Nawet w przypadku gdy to serwis wprowadza w błąd wyświetlanym tytułem z katalogu? Tutaj nijak ja nie zawiniłam. Ewidentnie klientka wyczaiła błąd bo podpierała się i w dyskusji i w rozmowie tym co jest napisane w tytule. Nie nawiązała ani razu do opisu produktu że tam jest 0,5m. 

Tak - tkaniny są takie i takie. To samo jest w kategorii firany na metry. Są firany wysokie i są firany szerokie. To też nasz duży problem - bo nie da się tak uzupełnić parametrów aby wszystko pasowało i "ładnie" się wyświetlało. Stąd ja tutaj wpisuję 9999 - bo tak naprawdę nie ma szerokości stałej tkanina która ma wysokość fabryczną. Ogranicza nas tylko szerokość belki - 40-50m.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@firany-sklep-pl tak, nawet w takim przypadku, ponieważ za prawidłowe wiązanie oferty z katalogiem odpowiada sprzedający. Przykro mi, ale w tym przypadku nie będę mogła pomóc. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów