anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączenie z katalogiem w kategorii kolekcje

Modele1-87pl
#9 Pomysłodawca#

Cześć!

od 1 sierpnia w wielu kategoria h wprowadzono obowiązkowe łączenie ofert z katalogiem produktów.

specyfika naszej działalności wyglada tak, że… Chyba już jako jedyni na PORTALU AUKCYJNYM ALLEGRO wystawiamy aukcje. Co tydzień od poniedziałku do czwartku. Dziennie po 50-60 modeli samochodów. Za chwile zaczynamy sezon. 

Dzis próbowaliśmy wystawić kilka aukcji i mimo braku obowiązku łączenia w kategorii kolekcje - modelarstwo - samochody, tak czy siak przedmioty łączą się z produktami. Sprawdzaliśmy trzy razy - tej podkategorii nie ma w spisie kategorii objętych obowiązkiem od 1 sierpnia. Nie ma opcji odznaczenia łączenia z produktem. 

nie byłoby z tym problemu, gdyby noe to, że wszystko co sprzedajemy to modele używane. Nie ma tez sensu tworzyć im karty produktu w katalogu, bo kolejny raz dany model na sprzedaż może nam się trafić za rok…

 

W tej chwili łączenie z produktem wyglada tragicznie. Zdecydowanie wydłuża to proces wystawiania aukcji. 

Czy to nie jest błąd, że w kategorii, o której wyżej piszemy jest obowiązek połączenia produktu z katalogiem?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Modele1-87pl jeśli nie masz obowiązku lączenia i nie chcesz tego robić to odptaszkuj to 

Bez tytułu.png

                       

oznacz moderatorów

Modele1-87pl
#9 Pomysłodawca#

Cześć, w zeszłym tygodniu jeszcze można było to odznaczyć. Dziś nie mam tu ptaszka, żeby go odznaczyć. Nie zmienia to faktu, ze naszej kategorii nie ma w spisie. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Modele1-87pl Cześć. 🙂 Rozumiem, że produkty, z którymi są łączone Wasze oferty, są nieprawidłowe? 

Nawet jeśli obowiązek łączenia ofert z Katalogiem nie dotyczy kategorii, w której wystawiacie towar, to automat może je połączyć z produktem, jeśli znajdzie pasujące parametry. Podaj mi proszę oferty, które zostały błędnie połączone z produktem - skonsultuję tę sprawę i dopytam, czy jest możliwość wyłączenia tej funkcji. 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Modele1-87pl nie podawaj ,bo jeszcze bardziej namieszają . Nie masz obowiązku łączyć to nie łącz , przynajmniej katalog nie będzie klientów wprowadzał w błąd , a narobili zamieszaania to niech se teraz sami szukają i poprawiaja .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Modele1-87pl nie wiem jak wygląda sprawa od Waszej strony  ja mam obowiązek 100% o nie mam możlowości odptaszkowania , ale w Waszym przypadku powinna być taka opcja .

@ko_alka dali tu na dywanik co to za ... nowe chocki klocki ??

oznacz moderatorów

Modele1-87pl
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka 


Czy możesz mi potwierdzić, że kategoria kolekcje - modelarstwo - samochody (cała) nie została objęta obowiązkowym łączeniem z produktami? 

Czy jezeli dzis wyślę ci 20 ofert, które zostały źle połączone, a pod koniec sierpnia zaczynamy sezon i wtedy będziemy wystawiać 50-60 aukcji dziennie to tez mam wysyłać taką ilość aukcji do poprawki? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Modele1-87pl W kategorii Kolekcje i sztuka - Kolekcje - Modelarstwo - Samochody nie ma obowiązku stuprocentowego połączenia ofert z Katalogiem. 

Tutaj znajdziesz listę kategorii objętych wymogiem: https://assets.allegrostatic.com/popart-attachments/att-ea47c80d-2765-4426-9c5b-6de373fe078d

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Modele1-87pl
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka dziękuję za potwierdzenie. Zatem w trakcie wystawiania aukcji. Usuwam produkt z katalogu. Nie wybieram żadnego produktu. Na na dole formularzu wystawiania i tak jest zdanie „

Dodanie produktu

przy wystawianiu oferty stwórz jednocześnie produkt”

Dlaczego nie mogę tego odznaczyć? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Modele1-87pl Czy mogę Cię prosić o zrzut ekranu? Dopytam o to zespołu, który zajmuje się Katalogiem produktów Allegro. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka masz powyżej , zapewne ma to samo co ja skoro nie ma możliwości odptaszkować .

oznacz moderatorów

Modele1-87pl
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka proszę.

917A4BC9-5F92-4B5E-9D40-803987998113.png

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Modele1-87pl Proszę Cię o jeszcze chwilę cierpliwości. Jest to błąd po naszej stronie. Pole do odznaczenia opcji dodania produktu zostanie dodane do formularza. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Modele1-87pl
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka bardzo, bardzo Dziekuje za informacje. Zatem czekam na wprowadzenie starości w nowościach. 🙂

oznacz moderatorów

Modele1-87pl
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka i jak tam z przywróceniem opcji do formularza? Pytam głównie dlatego, że jednocześnie zadałam wtedy pytanie przez formularz kontaktowy. I niestety tam odpowiedz nie była tak pozytywna jak tutaj…

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Modele1-87pl Dopytałam o to zespół, który doda checkboxa do formularza i otrzymałam odpowiedź, że potrzebują kilku dni. Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Coś jest nie tak . Też wystawiam w kategorii kolekcje -inna tematyka i póki co system mnie nie zmuszał do łączenia i katalogowania ale od paru dni zawsze wybierając opcję "wystaw podobny" wyświetla mi się komunikat -WYSTĄPIŁ BŁĄD -Nie udało się pobrać tagów oferty źródłowej" .Jest to drażniące i sam nie wiem jaki ma to wpływ na wystawiane aukcje? Możesz coś rozjaśnić? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mwmonety Cześć. 🙂 Dodam Twoją sprawę do zgłoszenia, ale potrzebuję dokładnych informacji na temat oferty, z poziomu której skorzystałeś z opcji "wystaw podobne", kategorii, a także zrzutu ekranu z tym komunikatem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@ko_alka Jako że wystawiam głównie w licytacjach i w wybranych przez siebie godzinach nie mogę korzystać ze wznawiania tylko z opcji "wystaw podobną" ,bo tylko tak wystawiając w swoim wolnym czasie mogę wystawić z zaplanowanym czasem rozpoczęcia licytacji. .Komunikat o którym wspomniałem pojawia się zawsze w lewym dolnym rogu i nie blokuje on wystawienia przedmiotu tylko sam nie wiem co on chce mi przekazać i czy to ma jakiś wpływ na moją aukcję . 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@ko_alka Wszystkie aukcje wystawiam w kategorii gdzie nie ma obowiązku nadawania EAN-ów ani łączenia z katalogiem . Kolekcje numizmatyka lub antyki-srebra ,stara biżuteria (złoto ,srebro) .

oznacz moderatorów