anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

100% połączonych ofert z produktami - motoryzacja

mikeza
#20 Guru#

Od marca 2023 roku w motoryzacji ma być 100% ofert połączonych z produktami. Czy allegro chociaż przez moment zastanowiło się nad tym pomysłem ?

Własnie wystawiam sobie aukcje, do sprzedazy mam zapachowe zawieszki do auta, wymagany jest kod EAN, więc podaję wszystkie parametry. Niestety nie łączy z produktem, bo ktoś już wystawił taką ofertę w kategorii supermarket - chemia gospodarcza - utrzymanie czystości. W sumie zawieszka do auta może być również w tej kategorii, chociaż moim zdaniem powinna być opcja w dziale chemia samochodowa - zawieszki zapachowe. Niestety produktyzacja jest tak ułomna, że nie da się wystawić tego produktu już w innej kategorii. I co teraz, mam zgłaszać błąd ? to jest bez sensu, bo taka zawieszka może być w sumie wystawiona w kilku kategoriach, więc trudno uznać to za błąd. Co z tym problemem zrobi allegro, bo od przyszłego roku nie będę mógł wystawić takiej oferty bez połączenia z katalogiem produktów. Zapewne wielu innych również.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza czy możesz podać kod EAN tego produktu? Sprawdzę jakie są zbiory podobnych kategorii, ponieważ inne zawieszki są w Allegro > Motoryzacja > Chemia > Mycie i pielęgnacja > Wnętrze > Zapachy samochodowe > Zawieszki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

EAN: 5907476619611, 680, 635, 628, 604, 598. oczywiście te końcówki tylko się zmieniają. Wszystkie są wrzucone do chemii gospodarczej, żadnej nie ma w kategorii motoryzacja.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:44052296 dziękuję! Dla tych produktów w zbiorze podobnych kategorii jest m.in. Motoryzacja > Chemia > Mycie i pielęgnacja > Wnętrze > Zapachy samochodowe > Puszki zapachowe. 
W tej sytuacji napisz proszę do nas za pomocą tego formularza, aby do zbioru podobnych kategorii dla produktów o wymienionych przez Ciebie EANach została dodana Motoryzacja > Chemia > Mycie i pielęgnacja > Wnętrze > Zapachy samochodowe > Zawieszki lub zgłoś błąd w produkcie (tylko wtedy trzeba zgłosić to w każdym produkcie osobno). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

doceniam zaangażowanie, ale moim skromnym zdaniem to powinno być z automatu w takiej kategorii jak zawieszki. Nie rozumiem w jakim celu jest katalog produktów, skoro nikt nad tym nie panuje 😞

Kolejny raz następuje przerzucanie pracy na nas sprzedawców, od nas wymaga się 100% połączenia, ale jak jest kłopot to my musimy pisać, zgłaszać błedy itd. To jest nasz czas i nikt go nam nie zwróci.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

napisałem poprzez formularz, a w odpowiedzi dostałem sugestię zgłoszenia błędów. Szkoda czasu na taką zabawę 😞  Ciekawe co będzie jak wskoczy obowiązek 100% połączeń, aż boją się myśleć.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

no cóż, support na allegro chyba sam do końca nie ogarnia tematu produktyzacji. Dostałem info, że te zawieszki mogę wystawiać również w innych kategoriach. Dobry żart, bo obligatoryjny jest kod EAN, a po wprowadzeniu kodu wyskakuje mi tylko supermarket itd. Oczywiście można wystawić gdzie indziej, ale bez połączenia z produktem. A jak chcę łączyć to tylko w tej kategorii. Mam tego dosyć, jeśli wymagacie od nas 100% połączeń to róbcie coś w tym kierunku, żeby to się udało zrealizować, bo jak na razie to jest jakaś fikcja.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza przepraszam Cię za te trudności! Moim zdaniem w katalogu te produkty powinny w zbiorze podobnych kategorii mieć zawieszki zamiast puszek zapachowych. 
Zgłosiłam błąd w produkcie i będę działać dalej, żeby pomóc uporać się z tą sytuacją, poproszę Cię o cierpliwość, wrócę z informacją, gdy tylko ją otrzymam.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza wracam z informacjami w tej sprawie. W tej chwili zbiór podobnych kategorii dla zapachów samochodowych wygląda tak:

Allegro > Motoryzacja > Chemia > Mycie i pielęgnacja > Wnętrze > Zapachy samochodowe > Puszki zapachowe
Allegro > Motoryzacja > Chemia > Mycie i pielęgnacja > Wnętrze > Zapachy samochodowe > Do kratki nawiewu
Allegro > Motoryzacja > Chemia > Mycie i pielęgnacja > Wnętrze > Zapachy samochodowe > Żele
Allegro > Motoryzacja > Chemia > Mycie i pielęgnacja > Wnętrze > Zapachy samochodowe > Zawieszki
Allegro > Motoryzacja > Chemia > Mycie i pielęgnacja > Wnętrze > Zapachy samochodowe > Atomizery

Cześć ofert, do których został utworzony produkt (np. w przypadku EAN o nr 5907476619635) zostały utworzone w niewłaściwych kategoriach w takiej sytuacji podczas łączenia lub wystawiania ofert należy kliknąć "wybierz kategorię spoza listy" i znaleźć odpowiednią ścieżkę.

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nadal nie do końca wiem jak połaczyć ten konkretny produkt z katalogiem. przy próbie łączenia, czy też wystawiania nowej aukcji otrzymuję komunikat, że te zawieszki samochodowe są aktualnie w tej podkategorii:

Allegro - Supermarket - Utrzymanie czystości - Chemia gospodarcza - Odświeżacze powietrza

i jak łatwo się domyślić nie mogę zrobić połączenia, bez zmiany kategorii na tą powyżej ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza wyjaśniam to, wrócę z odpowiedzią, gdy tylko ją otrzymam.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Przepraszam Cię @mikeza, że to tyle trwało. W końcu zgłosiłam zmiany w produkcie dla każdego z tych EANów, bo inaczej nie dało się tego rozwiązać, ponieważ konieczna jest zmiana kategorii produktu. Jedynie dla EAN 5907476619628 nie mamy już produktu, więc możesz go stworzyć wystawiając ofertę. 
Rozpatrzenie wniosków o zmiany kategorii powinno zająć do 2 dni roboczych. Mam nadzieję, że to rozwiąże problem, jeśli znowu przy którymś kodzie EAN taki problem wystąpi to zgłoś proszę błąd przez formularz. Moje poprzednie zgłoszenie zostało rozpatrzone pozytywnie, więc zakładam, że z kolejnymi będzie tak samo. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@mikeza  chyba od 1 sierpnia

 

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

do mnie przyszło info, że od marca 2023, ale każdy dział może mieć inny termin

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

Ja proponuję tworzyć same dziwne produkty w dziwnych kategoriach- może jak zrobimy taki bajzel to Wielkie Allegro w końcu się ogarnie z tym poronionym pomysłem...

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Nie trzeba nikogo namawiać, ten bałagan jest tworzony przez tych co tu się w ogóle nie pojawiają i generują oferty z API w tysiącach. Wynajdą każdą lukę w algorytmach aby ominąć blokady automatycznego generowania produktu. Im nie zależy na zgodności z cechami produktu tylko żeby oferta weszła. 

oznacz moderatorów

Jankygaragee
#8 Zapaleniec#

Sprzedajemy używane części samochodowe, więc wyobraź sobie, jak u nas jest kolorowo dzięki 100% połączeń ofert 😉

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

używek też to dotyczy ? to faktycznie masakra 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

szrociarnia-pl
#7 Wielbiciel#

Witaj ankygaragee
Czy byłbyś tak uprzejmy i podzielił się swoimi rozwiązaniami na brak eanów w temacie używanych części samochodowych ? Jest jakiś sposób , aby wystawić część, której nie ma jeszcze w katalogu Allegro a do której nie mamy EAN ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zapytam z ciekawości, w jakich kategoriach przy częściach samochodowych są wymagane EANy ? przecież wiekszość oryginalnych klamotów nie ma żadnego EAN a tylko i wyłącznie nr oryginalny danego elementu i poprzez ten numer są identyfikowane.

Oczywiście produkty zamienne takowe kody EAN często posiadają, chociaż to też nie jest norma i najczęściej dotyczy to części eksploatacyjnych.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów