anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatyczne przenoszenie produktów do błędnej kategorii

MAMY ROZWIĄZANIE!
Methrylis
#13 Ambasador#

Co mam zrobić z takim kwiatkiem? Wystawiłam podkładki pod kubek w kategorii "Naczynia > Pozostałe" (korzystając z API). To było dłuższy czas temu i dopiero teraz zauważyłam, że automacik (niech go piekło pochłonie) przeniósł mi te podkładki do kategorii "Allegro > Dziecko > Artykuły szkolne > Artykuły papiernicze > Podkładki na biurko.  No chyba jednak nie. XD Mało to ma ze sobą wspólnego.

I okej, mogłabym sobie to zgłosić w katalogu jako błąd, ale w jaki sposób, skoro pod wskazanym EANem w katalogu podkładki widnieją w wybranej przeze mnie kategorii? Więc z jednej strony powinno być ok, a nie jest, a z drugiej, nie mam tego nawet jak zgłosić. A kategorii w edycji allegro już oczywiście zmienić nie mogę.

Niżej screen z katalogu:

Methrylis_0-1666878149314.png

 

EAN produktu: 5905314115806

Nr oferty: 11442128876

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  będę wdzięczna za pomoc

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
pinsplash
#21 Demiurg#

@k_owczarek1 nie lubi podkładek pod kubki. Tylko pod szklanki.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
k_owczarek1
Ekspert Allegro

Szklanki to tylko w koszyczkach 😉 

@Methrylis przywróciliśmy ofertę do kategorii, w której ją wystawiłaś i teraz jest spójna z tą przypisaną do produktu. 

Cała operacja ma związek z tym projektem przenoszenia ofert z kategorii Pozostałe, który prowadzimy od jakiegoś czasu - możesz o tym poczytać w tym artykule.

Generalnie kategoria Pozostałe nie jest korzystna zarówno z perspektywy sprzedającego jak i procesu katalogowania - pytanie moje brzmi, czy na pewno nie ma żadnej kategorii, która pasowałaby do tego asortymentu? Na przykład ta: https://allegro.pl/kategoria/boze-narodzenie-dekoracje-stolu-318735?string=podk%C5%82adki

oznacz moderatorów
Methrylis
#13 Ambasador#

Super, dzięki za pomoc

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Methrylis Jak byś wystawiała podstawki pod "koniakówki" to było by lepiej, a tak .....

oznacz moderatorów
AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Uciekaj szybko z tych "pozostałych" bo Allegro rąbie za wszelkie produkty wystawione w kategoriach "pozostałe" rabie 20% haraczu 😐

oznacz moderatorów
Methrylis
#13 Ambasador#

Ogólnie wiem i staram się tego zbyt często nie robić, ale to nie takie łatwe przenieść wszystko nagle do innych, niezgodnych z katalogiem produktów gdzieś indziej, bo to wszystko trzeba osobno zgłaszać.

Poza tym chodzi o sam fakt, jak rozwiązać taki kwiatek - bo poza tym, że adminka mi to przeniosła, rozwiązania nie otrzymałam. 

oznacz moderatorów
filino3
#9 Pomysłodawca#

I tak ci automat z powrotem przerzuci tam gdzie on chce. Ja walczyłam z tym kilka razy a i tak po pewnym czasie wedrowalo do totalnie nieadekwatnej kategorii.

oznacz moderatorów
Methrylis
#13 Ambasador#

Wiem, szczerze nienawidzę tego automatu. Najlepsze jest to, że on bardzo często przenosi produkt z kategorii, która wg katalogu jest prawidłową XD Więc automat wyjmuje mi produkt i tym samym odpina xd

oznacz moderatorów
Methrylis
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  znowu jest dokładnie ten sam problem - automat znowu przerzucił mi podkładki do artykułów szkolnych zamiast do dekoracji świątecznych. Co jest, do jasnej cholery? ;/

Dodam, że chodzi o dokładnie ten sam produkt, EAN się nie zmienił. W katalogu jego kategoria wyświetla się poprawnie - więc dlaczego automat mi je przerzuca do artykułów szkolnych? No przecież to jest niepoważne!

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Methrylis Oferta, którą zgłaszałaś wcześniej, jest już zakończona. Możesz wskazać których ofert dotyczy problem , który pojawił się teraz?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Methrylis
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Methrylis Poprosiłam odpowiedni zespół zmianę kategorii.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Methrylis
#13 Ambasador#

@nat_not dziękuję. tylko obawiam się, że któregoś razu znowu mi przeniesie ten sam produkt, choć nie widzę ku temu żadnej podstawy.

oznacz moderatorów