anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędy tworzone przez weryfikatorów Allegro w katalogu produktów.

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

W tym temacie będę wstawiał wszystkie prawidłowe zgłoszenia zmian w katalogu, które są odrzucane przez niewiedzę osób weryfikujących zmiany w katalogu. Screenshot 2022-08-18 at 20-23-05 Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.pngScreenshot 2022-08-18 at 20-23-51 Resident Evil Degeneracja Film 2008.png

Rozmawiałem z konsultantem telefonicznie i przy filmach. Jeżeli oczywiście taki film ma polski tytuł, to w katalogu właśnie ten tytuł powinien się znajdować. Bo Allegro jako polska platforma sprzedażowa, ma najwięcej polskich użytkowników. Co jest oczywiście zrozumiałe. I po polskim tytule wyszukuje się płyty z filmami. Ale weryfikujący uznał że skoro na pudełku jest tytuł angielski to pewnie tak też brzmi on po polsku.

 

Oskara to ten geniusz nie dostanie, ale mam nadzieje że dojdzie to do kierownictwa działu katalogowania. A Ci przejrzą na oczy jakich ludzi zatrudniają, i odpowiednio wynagrodzą brakiem premii.

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_Proszę kolejny film do poprawy

Screenshot 2022-08-22 at 21-19-17 Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.pngScreenshot 2022-08-22 at 21-20-05 Final Fantasy XV Gwardia Królewska Film 2016.pngScreenshot 2022-08-22 at 21-20-47 Final Fantasy XV Gwardia Królewska - Amaray - Blu-ray Disc - Filmoskop.png

EAN:4030521746688

4030521746688
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@cysiu1981, weryfikuję tę sprawę. Proszę Cię o cierpliwość.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@cysiu1981, w tym przypadku, obydwa tytuły są poprawne - proponowany tytuł to polskie tłumaczenie. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

@mr_oma @_HolaOla_ Proszę o zmianę parametru (Region producenta filmu) na (Kraj wydania) z rozszerzeniem na poszczególne kraje. Lub (Region wydania filmu) z pozostawieniem do wyboru podziału na kontynenty.

Ponieważ Region producenta filmu, jest przez wszystkich traktowany jak wymienione przeze mnie propozycje. A oznacza zupełnie coś innego:

Producent filmowy – główny inwestor w procesie produkcji filmu, zatrudniający osoby potrzebne do produkcji oraz zapewniający sprzęt i środki materialne.

Oczywiście tych producentów w dzisiejszych czasach może być więcej, przy dużej produkcji dzielą się nadzorem w procesie powstawania produkcji filmowej.

Dlatego nie wykonalne jest żeby ten parametr dobrze tu działał, bo każdy wpisujący te dane musiałby wiedzieć kto jest głównym producentem filmu i z jakiego regionu pochodzi (mieszka, urodził się?)

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

To co piszesz jest bez sensu. Nie wygrasz z pracownikami Allegro. Oni wiedzą lepiej.

Ja mam ponad 20 lat doświadczenia w swojej branży - zgłaszałem poprawki w katalogu - zostały odrzucone, bo pracownik serwisu Allegro miał widocznie większą wiedzę w tym temacie (wystarczyło mu jakieś zdjęcie wcześniej zamieszczone). Sytuacja absurdalna - dotycząca kodu EAN - niestety, ja mam ponad 20 lat praktyki, ten pracownik ALL nie wiem ile ma lat praktyki w tej branży, podejrzewam, że chyba nic, ale jego zdanie jest najważniejsze.

Dlatego staram się nie zgłaszać żadnych poprawek w katalogu produktów - i tak anonimowy pracownik Allegro ma większe kompetencje niż ja.

Allegro automatycznie łączy moje oferty z bzdurnymi pozycjami z katalogu, muszę się na nie zgodzić, potem je odłącza i przyporządkowuje do innych przedmiotów w innych kategoriach. Nie panuję nad pobieranymi prowizjami...

Sugerowałem niejednokrotnie serwisowi Allegro, że zajmę się zgłaszaniem i poprawą produktów w katalogu Allegro - z mojej branży - oczywiście za odpowiednim wynagrodzeniem, to chyba normalne, nikt nie chce pracować za darmo. 

Niestety - nigdy nie otrzymałem w tym temacie odpowiedzi od Allegro.

A opłacenie odpowiednich sprzedawców, z odpowiednią wiedzą - skutkowałoby poprawą działania katalogu produktów Allegro. Pracownicy Allegro tego nie zrobią - nigdy, to jest niemożliwe. Po prostu brak im specjalistycznej wiedzy.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

@maxr01Oczywiście zgadzam się z tym co napisałeś.

Ale z racji że wiele lat pomagałem budować bazę FilmWebu, a teraz też jestem moderatorem na innej stronie z filmami. Więc chciałem żeby chociaż filmy, które wystawiłem na sprzedaż miały poprawne informacje w katalogu.

A co do wiedzy tych specjalistów z Allegra.

To podam przykład, wczoraj zostały mi odrzucone do trzech polskich wydań filmów na Blu-ray, że region to Europa.

Czyli jak oni nawet nie mają pojęcia że Polska leży w Europie, to można sobie tylko wyobrazić, z jakim poziomem inteligencji przyjmują w Allegro ludzi do weryfikacji błędów w katalogu.

Mam nadzieję że jak dyrektorzy odczują spory spadek napływu gotówki na swoje konta bankowe z powodu mniejszej sprzedaży i uciekających ludzi na inne platformy, to rozgonią całe to towarzystwo z tym rakowym tworem jakim jest ten katalog produktów.

oznacz moderatorów

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

@maxr01Dodam jeszcze że może miałby racje bytu ten katalog, jak by wyglądał w ten sposób.

Że byłby tylko kod EAN, zdjęcie, a parametry ustawiał by sobie sam sprzedający.

oznacz moderatorów

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ 

Proszę do poprawy.

To jest czasopismo hobbystyczne a nie wojskowo militarne.

Wykrywaczem się poszukuje, a nie z niego strzela.

Nr ofert: 12609740033, 12611671157, 12611663115

Screenshot 2022-09-12 at 14-36-45 Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.pngW połowie zgłoszeń zostało to poprawione a w tych trzech odrzucone.

To jak jeden weryfikator się zgadza a ten drugi nie?

Widzę że została też usunięta możliwość ponownego zgłoszenia do sprawdzenia, dlaczego?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@cysiu1981 Cześć, oferty zostały przeniesione. 🙂

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka @mr_oma @_HolaOla_ 

Proszę to rozwiązać bo nie mogę wystawić aukcji, a nie będę łączyć z innym produktem.Screenshot 2022-09-30 at 21-31-24 Formularz wystawiania(1).png

oznacz moderatorów

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka @mr_oma @_HolaOla_ 

Proszę bardzo, wasz super za....sty katalog każe mi łączyć film z gazety w kopercie z wydaniem w pudełku. I tak przy każdym filmie który wystawiam. To jest to Wasze pomaganie i ułatwianie w wystawianiu ofert. Rozwiążcie to bo już jedną nogą jestem na Sh.o.o.o.pi

Po prostu szlag już trafia na ten syfiasty katalog.

Screenshot 2022-10-16 at 16-34-02 Formularz wystawiania.png

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@cysiu1981 Cześć 🙂 A czy film z gazety ma własny numer EAN? Zdaje się, że najczęściej nie ma - zatem rozważ wystawienie tego produktu (jeśli jest to dozwolone) na Allegro Lokalnie lub wystąp o EAN do GS1. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka 

To może rozważę wystawienie na Sh..pi lub Ama..nie.

Bo tam nie ma takich problemów.

Wykupywać kodu EAN mi się nie opłaca do filmów, które się sprzedają za 3zł.

A Allegro Lokalnie to jest jedna wielka pomyłka na której nie zamierzam sprzedawać.

Dawałem już wiele razy pomysł, żeby stworzyć kategorię filmy z gazet i nie trzeba by było tam wymagać kodu EAN. Wtedy by się problemy rozwiązały.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@cysiu1981 Najczęściej dodatki załączone do gazet nie są przeznaczone do samodzielnej sprzedaży i dlatego nie planujemy dodania takiej kategorii. Zasady te są regulowane umową między wydawcą gazety a producentem dodatku.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów