anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak możliwości wpisania kodu EAN - firma ich nie używa

piramida_rsl
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry

proszę o pomoc, sprzedaję pieczątki różnych firm. Jeśli chodzi o kategorie to głównie:

Firma i usługi - Biuro i Reklama - Akcesoria biurowe - Pieczątki i akcesoria

gdzie wymagany jest teraz kod EAN aby cokolwiek tu wystawić. Firma Modico, Nomo oraz część produktów z firmy Wagraf nie stosuje kodów EAN (GTIN). Co mam zrobić aby wystawić aukcję albo ją zaktualizować, bo nawet nie mogę zmienić opisu?

Mogę wkleić maile poszczególnych producentów.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@piramida_rsl w takiej sytuacji możesz skontaktować się z producentem lub dystrybutorem produktu, który sprzedajesz aby nadał kody EAN dla tych produktów.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

piramida_rsl
#9 Pomysłodawca#

Producent mi powiedział, że nie ma takiego obowiązku i co teraz? @la_nika 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@piramida_rsl w takiej sytuacji, jeśli w kategorii podanie kodu EAN jest obowiązkowe, możesz sam je nadać wykupując je na stronie GS1Polska

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

piramida_rsl
#9 Pomysłodawca#

Ale to ja mam za to płacić? Przecież to jest śmieszne

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

W takiej sytuacji mój kolega wpisuje EAN z parówek z biedronki. Jego pracownicy jedzą dużo tych parówek, jak brakuje mu jakiegoś kodu idzie na firmową stołówkę, bierze taki kod z opakowania i wpisuje.  Dla ułatwienia napiszę Ci jak poprosić ukraińca o takie opakowanie "Я хочу упаковку з сосисок".

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@la_nika eee... Ty jesteś świadoma, że kod EAN może nadać tylko właściciel marki lub producent towaru?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@starling_shop W pierwszej kolejności należy kontaktować się z producentem lub dostawcą towaru. Tutaj jednak mamy sytuację, kiedy producent nie przekazał sprzedającemu kodów. Nie ma innej możliwości niż nadanie numerów GTIN (EAN) z własnej puli uzyskanej w GS1 lub ponowny kontakt z producentem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@ko_alka ale Ty zdajesz sobie sprawę, że sprzedawca nie ma prawa do nadawania kodu EAN tym produktom?

Nakłaniacie przedsiębiorcę do działania niezgodnego z prawem?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@starling_shop Kody EAN są dostepne na Allegro > można je kupić w dowolnej ilośći > to po co są sprzedawane, jak nie do uzytku.

Może to i jest niezgodne z prawem > tylko kto to będzie sprawdzał? > znowu sie trafi jeden lub dwóch "szeryfów" " i będą szukać "real or fake" > tak jak było z podróbkami etui > bez rezultatu.

Czy może konkurencja będzie utrudniać wystawianie ofert kwestionując "prawdziwość: EAN-u?

Dla Allegro liczy się zgodność kodu z bazą danych GS1 > i tylko to jest ważne > w katalogu roi się od takich "kupnych" EAN-ów

Przecież moderatorka nie powie Ci > kup se EAN na Allegro > po prostu nawet jak to wie > bo to żadna tajemnica > to jej nie wolno😆

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 różne rzeczy są dostępne na Allegro co nie znaczy, że przedsiębiorca powinien je kupować. Jeśli już naciągać sprzedawców na dodatkowe koszty to chociaż w legalny sposób 😉

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@starling_shop Jak myślisz > ile takich kodów kupionych na Allegro funkcjonuje w "katalogu" Allegro? To jest nie do sprawdzenia. Kilka więcej czy mniej nie zrobi różnicy.

oznacz moderatorów

piramida_rsl
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka @la_nika 

Czy mogę prosić o odpowiedź, dlaczego nakłaniacie do praktyki niezgodnej z prawem?

Nie jestem producentem tych produktów i nie mogę nadać kodów EAN!!!

Producent odmawia, bo to dodatkowe koszty.

oznacz moderatorów

piramida_rsl
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  czy ktoś może odpowiedzieć na zadane pytanie, bo migacie się już od odpowiedzi któryś tydzień??

"

Czy mogę prosić o odpowiedź, dlaczego nakłaniacie do praktyki niezgodnej z prawem?

Nie jestem producentem tych produktów i nie mogę nadać kodów EAN!!!"

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@piramida_rsl Nikt Cię nie nakłania do praktyki niezgodnej z prawem?  Masz prawo zakupić sobie kody z GS1 > jest to całkowicie legalne > te kody będa Twoja własnością > jeżeli producent nie chce nadać kodów to nikt go do tego nie zmusi > masz dwa wyjścia > kupić kody lub zrezygnować z wystawiania

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@piramida_rsl  skonsultowałyśmy Twoje pytanie z Działem prawnym, dlatego czekałeś na odpowiedź. Nie jest to praktyka niezgodna z prawem. 

Za przydzielenie numeru GTIN dla produktu odpowiedzialna jest firma, która jest właścicielem nazwy handlowej produktu (marki), niezależnie gdzie i przez kogo został on wyprodukowany. Są to m.in.: Producent lub Dostawca; Importer lub Hurtownik; Detalista: firma zleca produkcję i sprzedaje towar pod swoją nazwą handlową (marką).

Jeżeli nie możesz się skontaktować z wyżej wymienionym, możesz nadać numery GTIN (kody EAN) z własnej puli, którą uzyskasz od organizacji GS1 Polska.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

tylko, że ten sprzedawca nie jest właścicielem nazwy handlowej produktu (marki) i nikomu nie zleca produkcji, i nie sprzedaje go pod własną marką. Moim zdaniem interpretacja tego przepisu dotyczy całkowicie innej sytuacji handlowej.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

VivaBeautyShop
#8 Zapaleniec#

@la_nika  dzień dobry. A teraz pytanie czy te kody można kupić tylko i wyłącznie na stronie GS1 Polska? Czy na innych też? Ponieważ widziałam ze jest strona kupkodyean.pl i tam również można kupić kody i połączyć ich ze swoimi ofertami na allegro. Tak może być?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@VivaBeautyShop allegro już weryfikuje w bazie GS1 kody więc te kupione czy nadawane przez inne firmy nie przejdą weryfikacji i nie wystawisz ofert, napisz do UOKiK że allegro utrudnia dostęp do rynku, zmusza do jednego wydawcy kodów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Teraz czekaj na odpowiedź: nie musisz sprzedawać na Allegro, ale się dostosujesz i zapłacisz albo...allegro lokalne.🤑

oznacz moderatorów