anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro ma prawa do zdjęć z katalogu Allegro?

irek1410
#8 Zapaleniec#

Allegro skasowało mi aukcje i dało upomnienie, za wystawienie aukcji z pliku, które automatycznie pobrały zdjęcia i opisy z katalogu produktów.

Uzasadnili to prawami autorskimi.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@irek1410 widzę, że otrzymałeś już odpowiedź od nas w sprawie o nr 29816826. 

 
   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

irek1410
#8 Zapaleniec#

Dostałem.

Rozumiem, że zdjęcia i opisy w katalogu produktów nie są dostępne, do używania przez użytkowników Allegro w celu wystawiania aukcji?

A to co piszecie o korzyściach z katalogu dla sprzedających, to nie do końca prawda?

"Łatwiej wystawisz ofertę – jeśli podasz kod EAN, Markę czy Model, pobierzesz z Katalogu komplet danych o produkcie. Nie musisz samodzielnie robić profesjonalnych zdjęć ani tworzyć opisów. Wystarczy, że określisz swoje warunki sprzedaży oraz opcje dostawy."

Bo ja zrobiłem tak jak zaproponowaliście.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@irek1410 wyjaśniliśmy to w sprawie nr 29816826:
"Zdjęcia w katalogu produktów zostały udostępnione, aby ułatwić Sprzedającym wystawianie ofert w serwisie. To Sprzedający decyduje jednak o tym, czy z takich materiałów skorzysta w swojej ofercie. Należy w każdym przypadku upewnić się, że jest się w posiadaniu praw do korzystania z tych materiałów i sprzedawania produktu o danej marce. Prawa do materiałów posiadają bezpośrednio właściciele marki oraz ich przedstawiciele".

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

irek1410
#8 Zapaleniec#

To proszę poprawić informacje na stronie:

Katalog produktów Allegro - Dla sprzedających - Allegro.pl

W sekcji "szybsze" wystawianie, bo wprowadzają w błąd, sugerując, że 

"Nie musisz samodzielnie robić profesjonalnych zdjęć ani tworzyć opisów. Wystarczy, że określisz swoje warunki sprzedaży oraz opcje dostawy."

 

Powinniście jasno napisać, że nie można korzystać, ze zdjęć i opisów z katalogu.

I napisać również, kto ma prawa autorskie.

Bo jak inaczej je zdobyć.

 

Tak nawiasem mówiąc, kiedyś rzuciły mi się w oczy w aukcji innego użytkownika, pozycje katalogu, które skopiowaliście z mojej aukcji.

Muszę zrobić przegląd takich aukcji i zacznę zgłaszanie.

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@irek1410 dziękuję za Twoją wiadomość! Przekażę sugestię zmiany artykułu do odpowiednich osób. Oczywiście, jeśli uważasz, że zostały naruszone Twoje prawa, zgłoś to do nas za pomocą tego formularza

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów