anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może uzależniać zwrot środków od podpisania faktury korygującej?

judea100
#8 Zapaleniec#

Kupiłam kilka rzeczy od sprzedawcy po czym jedną rzecz zwróciłam. Zdarzało mi sie wcześniej,że ktoś wysyłała mi fakturę korygującą, której nigdy nie podpisywałam. W moim ostatnim przypadku sprzedająca zapowiedziała mi,że zwróci mi pieniądze za oddaną rzecz jak wydrukuje fakturę korygującą, podpiszę i następnie zeskanuje i odeślę. Nie mam drukarki ze skanerem a telefon mam starszego typu ze słabym aparatem. Co związku z tym?czy mozna mi odmówić zwrotu środków?Pani twierdzi,że księgowa jej tak instruuje i tak musi być.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nie może uzależniać od tego zwrotu, ale wyjaśnij to z pomocą Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

judea100
#8 Zapaleniec#

Skoro powiadasz,że nie może, to poczekam 14 dni i wówczas zgłoszę to do allegro.Dziwię się,ze ta pani dzwoni do mnie kiedy jestem w pracy i karze mi drukować faktury, podpisywać, skanować i odsyłać. Twierdzi,ze jak coś zwracamy w markecie to jest podobna procedura.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nie masz obowiązku fizycznie odsyłać (pocztą) itd. żadnej faktury korygującej, nie może to być warunek zwrotu wpłaty po odstąpieniu od umowy. Niech Ci wyśle mailem a Ty potwierdź mu, że taką fakturę otrzymałeś także mailem.

oznacz moderatorów

judea100
#8 Zapaleniec#

Chyba nie czytasz uważnie, napisałam,że mam wydrukować, podpisać, zeskanować i odesłać. Po co skanowanie jakbym miała odsyłać cos pocztą?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@judea100  nie musi to być podpisana fv. Do uzania takiej faktury wystarczy np Twoje mailowe oświadczenie: ' oświadczam że w dniu  ...... otzrymałam i uznaje Fakture korygującą nr  ..... od firmy ...... " Sprzedający podpina takie oświadczenie do swojej korenty i wszystko jest w porządeczku 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niech wyśle mailem, nie che otwórz dyskusję od razu:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa nie wykłócaj się z nią poza Allegro.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Napisz do Panie, że potwierdzasz przyjęcie dokumentu. Jako potwierdzenie do korekty niech dołączy formularz zwrotu od allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@judea100 nie , aktualnie nie powinien , korektę podpiera odstąpieniem od umowy i zwrotem środków  ,a Ty jak nie zaksięgujesz to bierzesz na siebie konsekwencje . Osobiście wysyłam korektę mailem oraz informuję odbiorcę SMS-em .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@judea100 Napisz jej, że ma do wyboru : 1. zmienić księgową  2. wysłać ją na kurs doszkalający z przepisów. 

oznacz moderatorów

judea100
#8 Zapaleniec#

Sprzedająca napisała napisała mi cos takiego:

"Dokument mogła Pani podpisać na komputerze w najprostszym programie Microsoft Paint"

Wydawało mi się,że ten program ma taki pisak?długopis... czy sie mylę:)nie wiem już czy ja jestem nienormalna czy ona.

Wydawało mi się ,że albo podpis elektroniczny, albo zeskanowany, albo tak jak piszecie oświadzczenie podane przez allegro lub dokument potwierdzający odstąpienie od umowy i zwrot ale malować w Microsoft Paint?może ja czegoś nie wiem?

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#
Wazny temat
oznacz moderatorów