anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego mój produkt został odłączony od katalogu?

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Znów odłączono mi mleczko od katalogu. Bebilon w płynie można sprzedawać na opakowania zbiorcze po 24 butelki a mozna też na butelki pojedyncze.   Opakowanie zbiorcze ma EAN a opakowanie pojedyncze NIE. I producent NIGDY nie nadał EAN pojedynczej butelce i NIE NADA.

A co śmieszniejsze jest karta w katalogu zarówno opakowania biorczego jak i pojedynczej butelki.

Allegro-Bebilon-PF70.jpg

Czyli allegro odłącza PRODUKT KTÓRY SAMO ZAAKCEPTOWAŁO, PARANOJA.

Panie moderatorki, proszę mi to wytumaczyć.

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO Oferty są odłączane od Katalogu, kiedy są z nim niepoprawnie połączone. Jeśli uważasz, że oferty są prawidłowo podłączone do Katalogu, to podaj mi proszę ich numery - zweryfikuję tę sytuację. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@ko_alka Wszystkie oferty połączone były prawidłowo.Tym bardziej, że były to produkty utworzone przeze mnie, bo są jednostkowe i nie występują hurtem.Wszystkie dane zgodne ze specyfikacją.Ciekawe co za spec podejmuje decyzje o odłączeniu.Często dzieje się również tak, że przy automatycznym wznawianiu oferty która z produktem jest połączona, zostaje ona odłączona, a po kilkunastu minutach ponownie połączona.

Problem jest w tym, że czasami ponowne połączenie następuje w nieodpowiedniej kategorii.Z reguły niekorzystnej dla sprzedawcy.Ostatni taki przypadek miałem z obiektywem Pentacon 4/200 z tej oferty https://allegro.pl/oferta/pentacon-auto-200-mm-1-4-mc-m42-do-przegladu-12615133312

Przy wystawianiu kategoria była poprawna czyli Allegro-Elektronika-Fotografia-Obiektywy (tym bardziej że nie pierwszy taki obiektyw sprzedawałem).Jakimś cudem przy sprzedaży oferta znalazła się w kategorii Allegro-Elektronika-Fotografia-Pozostałe-Obiektyw Pentacon 4/200.Skutkowało to tym, że od 129 zł zapłaciłem 25 zł prowizji zamiast niecałych 8 zł.Zarobek żaden, a wręcz strata uwzględniając jeszcze wysyłkę Smart.

Tutaj jest przykładowa oferta która za każdym razem przy wznowieniu jest odłączana, a po kilkunastu minutach łączona z katalogiem :
https://allegro.pl/oferta/jasny-olympus-om-system-g-zuiko-auto-s-55-mm-1-1-2-12719306451

Co jest niezgodnego w podanych parametrach, że w ten sposób oferta jest traktowana?

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO W tych przypadkach oferta od produktu została odłączona przez automat. W produkcie, z którym została połączona aktywna oferta 12719306451, wymagane jest uzupełnienie parametrów, które u Ciebie są niesprecyzowane. Chodzi tutaj o:

  • "Mocowanie" --> wprowadziłeś parametr "Inne"
  • "Obiektyw do matryc" --> wprowadziłeś parametr "Inne"

Uzupełnij te parametry jednoznacznymi informacjami. 🙂 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@ko_alka I tutaj wychodzą niedoskonałości katalogu.Obiektyw ma oryginalne mocowanie Olympus OM.

Takiego parametru nie ma w wyborze, zatem musi być wartość "inne".

Po drugie.Obiektyw przeznaczony pierwotnie do kamer analogowych, zatem o jakiej matrycy piszemy?Tylko dlatego, że poprzez odpowiednie adaptery można obiektyw podpiąć praktycznie pod każdy system, zaznaczone są matryce i parametr "inne".Inne to nie tylko aparaty cyfrowe ale również lustrzanki analogowe które matryc nie posiadają.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO W parametrze "Mocowanie" możesz już wybrać "Olympus OM" 

 
Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

glafix
#7 Wielbiciel#

To co zostało zrobione z allegro to jest porażka kiedyś było prosto przejrzyscie, 

Teraz jeden wielki bałagan i zamieszanie po ci te udziwnienia sprzedaż spada na łeb.  Ręce opadają..

oznacz moderatorów