anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego w katalogu produktów nie widać moich ofert

MAMY ROZWIĄZANIE!
RED_AMANITA
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry
Wystawiłem 30 ofert. Wyświetlają się w zakładce Mój asortyment i są tam oznaczone jako aktywne. Kiedy skopiuję nazwę którejkolwiek z nich i wkleję w pole wyszukiwarki, to pojawiają się oferty z taką samą nazwą, ale nie widać wśród nich moich ofert. Jak jest przyczyna tego problemu?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
Methrylis
#13 Ambasador#

@RED_AMANITA a nie masz włączonej opcji łączenia tych samych ofert? Bo jeśli tak, to widzisz tylko jeden produkt katalogowy, w którym zawarte są wszystkie inne z nim połączone. Dopiero jak odznaczysz opcję łączenia tych samych ofert, wszystkie się rozłączą i wtedy zobaczysz pozostałe, w tym także swoją.

oznacz moderatorów
RED_AMANITA
#7 Wielbiciel#

To jest możliwe, ale nie wiem gdzie mogę to sprawdzić. W grudniu zacząłem przygodę z Allegro. Wystawiałem oferty (wysłałem je automatycznie z platformy do dropshippingu) i było dobrze. Nawet sprzedałem trochę rzeczy.
Pod koniec miesiąca zamknąłem wszystkie aukcje na Allegro, a później wysłałem na nowo i już ich nie mogę znaleźć.
Proszę zatem o info, gdzie znaleźć i sprawdzić, czy chodzi w moim przypadku o opcję łączenia tych samych ofert.

oznacz moderatorów
Methrylis
#13 Ambasador#

Gdy wyszukujesz dany produkt w wyszukiwarce na głównej stronie allegro, tuż nad pierwszą ofertą, a pod reklamą ofert sponsorowanych, znajduje się opcja "Rozłącz te same oferty" - lub analogicznie "Połącz te same oferty". Od kiedy działa ten przeklęty katalog, allegro automatycznie w wyszukiwarce łączy oferty, które zostały połączone z katalogiem, scalając je w jedną ofertę.

oznacz moderatorów
RED_AMANITA
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję, to działa.
Ale czy to oznacza, że jeśli kupujący ma włączoną opcję połączenia tych samych ofert, a nawet o tym nie wie, to moje oferty mu się nie wyświetlą?

oznacz moderatorów
Methrylis
#13 Ambasador#

@RED_AMANITA niestety tak. Wyświetla mu się po prostu produkt skatalogowany, a więc w pewnym sensie "ogólny", jako suma wszystkich tych samych ofert. Nie jestem pewna, na jakiej podstawie allegro decyduje, czyja nazwa sprzedawcy wyświetla się w danej skatalogowanej ofercie - czy to chodzi o to, kto pierwszy dodał ten produkt do katalogu, ale chyba tak.

Ewentualnie po prawej stronie od danej oferty istnieje opcja "Porównaj X ofert", co oznacza, że klient może porównać oferty, które znajdują się w tej połączonej przez katalog ofercie.

Ale jak ktoś na szybko szuka bez zastanowienia, to nawet nie zauważa, że wszystkie oferty są już połączone. 😕 Ja, gdy czegoś na allegro szukam, od razu je rozłączam, bo przy połączonych ofertach szuka się bardzo niewygodnie - wbrew pozorom.

oznacz moderatorów
parts4toyota
#7 Wielbiciel#

Katalog produktów służy allegro przede wszystkim do okradania sprzedających ze zdjęć,  jest to jeden z kroków milowych allegro do tworzenia "wyścigów szczurów " . Myślą przewodnią allegro jest być najtańszą platformą zakupową   dlatego robi wszystko aby sprzedajacy obniżali ceny,  łączenie produktów temu ma służyć   wyświetla najtańszą ofertę,  wszystkie ogłoszenia mają mieć te same skradzione wcześniej zdjęcia i opisy   a jedyne co ma je wyróżniać to cena  , na liście ofert połączonych wyświetla się tylko najtańsza oferta  , chcesz być pierwszy to obniż cenę inaczej nic nie sprzedasz. To korporacyjne metody tworzenia wyścigu szczurów. W moim przypadku też nie widać ofert i po ponad miesięcznej korespondencji pracowników allegro wymknęło się sformułowanie " nałożone filtry " tylko że ja nie zrobiłem żadnych filtrów  , więc kto ? I za co? Za to że nie stosuje się do polityki allegro,  mam swoje ceny i walczę o odzyskanie skradzionych zdjęć . 

W przypadku gdy oferty nie są połączone to nie wyświetla się żadna z moich ofert , gdy połączę oferty to pokazuje się więcej ofert w tym jedna moja . Za każdym razem na pierwszym miejscu jest ta sama najtańsza oferta .

oznacz moderatorów