anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego w katalogu produktów oferty oryginalne są połączone z zamiennikami?

kacper68-39
#9 Pomysłodawca#

Wczoraj wystawiłem na sprzedaż nową i oryginalną osłonę pod silnik do VW T6 oczywiście musiałem ją połączyć z katalogiem. Dzisiaj z ciekawości obejrzałem ten katalog. Katalog zawierał 12 produktów z czego dwa produkty to podróbki, pomyślałem, że ktoś omyłkowo zaznaczył, że to oryginały i dlatego są w jednym katalogu z moim oryginalnym przedmiotem. No i zdziwko produkt wystawiony prawidłowo jako zamiennik. Wniosek : oryginał i zamiennik to ten sam produkt. Kolejne osiem produktów to produkty używane, wniosek produkt nowy i używany to ten sam produkt. Ostatni produkt w katalogu nowy i oryginalny jednak w servisie te osłony występują w dwóch wersjach: droższej z filcowym wygłuszeniem (taka jak moja) i tańsze bez wygłuszenia (ta druga oferta). Żeby było śmiesznie przy drugiej ofercie, która jest dużo droższa od mojej jest napis supercena. Na dodatek zmieniono tytuł oferty na dużo gorszy  z punktu widzenia potencjalnego nabywcy.  W dużym skrócie tak wyglądają moje doświadczenia z katalogami allegro.

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

serwis-texas
#19 Nestor#

@kacper68-39  Nie martw się. Nasze też 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kacper68-39 a @k_owczarek1 na to : niemożliwe.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

a spróbuj sobie kupić zeszyty pod szkołę 😄 katalog - linia, parametry inne - opis produktu inny 🙂

Jak ktoś nie wie jak to działa  - to nakupi "głupot"  albo po 2 min oleje szukanie gdzie leży  "prawda" i pójdzie do sklepu i kupi co potrzebuje 🙂

 

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Też kurde wymiękłam na zeszytach. Chciałam dzieciom co grubsze kupić w twardych oprawach, w różnych wzorach do różnych przedmiotów. No ale na allegro się już nie da. Ustawię filtry na twardą oprawę + odpowiednią liczbę stron, a wyskakuje wszystko inne. Trza będzie po sklepach połazić, grrr

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

a najlepsze są podpowiedzi allegro na aukcji - gdzie kupić "taniej" ten sam produkt - coś kosztuje np. 100zł - podpowiedz - najtaniej za : 50zł - wchodzisz a tam inny produkt 😄

Plus taki ,że kupujący już olewają to pomału i nawet nie patrzą "gdzie taniej" - tz. ja tak już robię bo szkoda czasu. 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kacper68-39 w takiej sytuacji zgłoś proszę do nas oferty, które są nieprawidłowo połączone z produktem. W każdej ofercie połączonej z katalogiem produktów jest przycisk: "zgłoś ofertę błędnie powiązaną z produktem". 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

To ja zgłaszam prawie wszystkie zeszyty w twardych oprawach. Jak się dzisiaj zabierzecie za nie to może zdążę dzieciom kupić, haha. I nie każ mi zgłaszać pod aukcja, bo i tak wiadomo, że nikt palcem nie kiwnie żeby to poprawić....

oznacz moderatorów

kacper68-39
#9 Pomysłodawca#

Witam, ale chyba Pani nie przeczytała uważnie tego co napisałem. Ten katalog to jest groch z kapustą i niestety w kategoriach, w których wystawiam tak to wygląda. Ja proponuję żeby ktoś od nowa napisał algorytmy, które mają łączyć produkty. Jak można do jednego katalogu przypisać rzeczy oryginalne z podróbkami, nowe z używanymi, a nawet uszkodzonymi?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kacper68-39 przeczytałam uważnie, ale tak wygląda procedura zgłaszania takich błędów. Przesyłając do nas formularz z poziomu oferty, mamy jej numer i wszystkie potrzebne dane, dzięki temu zespół odpowiedzialny za katalog produktów może przeanalizować zgłoszenie i podjąć odpowiednie kroki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

I naprawdę uważasz, że jako kupująca mam przejrzeć całą kategorię i zgłosić 90% ofert z niej, czyli zrobić to za pracowników allegro... Poważnie??? Nie mówiąc o drobnym szczególe czyli masie postów tutaj wyraźnie wskazujących na to, że potem i tak nikt tego nie poprawia czyli każesz mi siedzieć kilka godzin po nic... To nie tylko olewanie klienta ale wręcz nakłanianie go do syzyfowej pracy, którą potem allegro i tak oleje. Z  tego co pamiętam to testerom nie dopracowanych badziewi to się płaci za takie roboty xD. A ja sobie pójdę do 3 sklepów w okolicy i też kupię bez męczarni z katalogiem... Szkoda tylko, bo co roku zaglądałam tu i u jednego, dwóch sprzedawców kupowałam wszystko, a teraz muszę to sama do chaty poznosić (kurier nie zrobi tego za mnie xD). Ale i tak lepsze to niż dostawanie oczopląsu przy porównywaniu opisu każdej pie*rdo*ły (ps to słowo nie jest wulgarne, proszę mi go nie wygwiazdkowywać) z katalogiem.... @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

spolitanski
#8 Zapaleniec#

Od dłuższego czasu mam wrażenie, że ktoś w Allegro nie panuje nad katalogiem produktów. Moje produkty wrzucane są z automatu do różnych dziwnych katalogów. Jak zgłaszam błąd to nawet nie mam potwierdzenia o zgłoszeniu. Makabra

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Hej. Tak sprowadzając temat do podstaw to produkty w danych kategoriach odróżniamy od siebie na podstawie wartości wprowadzonych w wybranych parametrach. W kategoriach z częściami patrzymy na numer katalogowy części i producenta. Dane te nie zmieniają się w zależności od stanu konkretnego przedmiotu, który sprzedajesz w swojej ofercie, dlatego owszem z perspektywy Katalogu zarówno przedmiot nowy, jak i używany to ten sam produkt, ponieważ ma tego samego producenta i ten sam numer katalogowy części.

Teraz, nie jestem biegła w motoryzacji, więc powiedz mi proszę, czym różni się oryginał od zamiennika? producentem? numerem seryjnym? czy może czymś jeszcze? Widzę na tej kategorii parametr 'Jakość części zgodnie z GVO', w którym można zaznaczyć, czy jest to część oryginalna, czy zamiennik. Może to warto by wyświetlać w nazwie produktu? Bo rozumiem, że cena zależy również od tego, czy mamy do czynienia z oryginalną częścią, czy substytutem.

Co do faktu, że było 12 produktów, to chętnie sprawdzę, czy nie mamy tutaj dubli do połączenia, jednak do tego potrzebowałabym dokładnego numeru seryjnego produktu, który wystawiałeś.

Aha, jeśli chodzi o te dodatkowe cechy (wygłuszenie), żeby rozróżnić od siebie produkty w jednym i drugim wariancie potrzebowalibyśmy parametru, który pomógłby nam to zrobić. Nie wiem jednak, czy jest to rzeczywiście tak istotne dla tego rodzaju asortymentu, aby odróżniać od siebie produkty na tej podstawie (jak duża jest to różnica w cenie i jakie ma to znaczenie dla kupującego). Czy po prostu dodanie parametru, który pozwalałby zawrzeć informacje na ten temat nie będzie wystarczające. 

Dzięki! 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@k_owczarek1 W zasadzie to już dawno dałem sobie spokój z wypowiadaniem się w tym temacie, ale to co przeczytałem powyżej to mnie ruszyło. W zasadzie ceniłem Twoje wypowiedzi więc złoże to na karb słabego dnia.

Jeżeli jest jak piszesz "... nie jestem biegła w motoryzacji ..." to na litość zapytaj osoby w firmie, które za to odpowiadają i dopiero wtedy odpowiadaj. Tak to wygląda, że nikogo tam nie macie co "kuma" czym się różni zamiennik od oryginału.   

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Czym się różni zamiennik od oryginału? To mniej więcej tak jakbyś kupiła w biedrze herbatę Lipton a później jako zamiennik piła sobie minutkę. Albo markową kawę zamieniła na primę z dodatkiem trocin.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

osoba odpowiedzialna za katalog produktow nie wie czym sie rozni oryginal od zamiennika 😞

W przypadku plastikow samochodowych typu osłony czy nadkola różnia sie np materiałem z ktorego są wykonane, to znowu przeklada sie na zywotnosc danego elementu.

Najwazniejsza roznica to dopasowanie. Wydaje mi sie, że 99% zamiennikow jest źle dopasowanych. Tyczy sie to tez elementów karoseryjnych typu maski, błotniki, zderzaki

Kolega wyzej dobrze porownał herbatki, ja proponuje oryginalne perfumy i zamienniki.Niby niczym sie nie rozni.... a jednak 😉

 

Mieszanie ze sobą nowych i uzywanych, zamienników i oryginałow, sprawnych i uszkodzonych  jest dla mnie błedem. Katalog powinien to wyłapywac i jesli ktos szuka nowego to powinien widziec tylko oferty ze stanem nowy. To samo z uzywanym i uszkodzonym, oryginałami i zamiennikami

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

@krejzole @Client:80340374  Dzięki za wasze przykłady. To mi nieco rozjaśniło sytuację, chociaż zgadzam się z @annas14-firma, że powinnam zaprosić do tego wątku osoby, które odpowiadają u nas za motoryzację. 

Generalnie pytając o to czym się różnią myślałam w kontekście parametrów, które obecnie mamy na kategoriach z częściami samochodowymi. Czy są wystarczające, żeby, waszym zdaniem, prawidłowo odróżniać od siebie poszczególne produkty czy jednak powinniśmy coś zmienić, żeby oddawało to specyfikę tego asortymentu.

oznacz moderatorów

kacper68-39
#9 Pomysłodawca#

Witam, po pierwszej odpowiedzi, w której pisze Pani, że nie wie czym się różni oryginał od zamiennika postanowiłem się już nie wypowiadać, ale emocje opadły i spróbuję wytłumaczyć dlaczego po wprowadzeniu katalogów spadła mi sprzedaż na allegro. Po pierwsze każdy kupujący po zakupie może ocenić towar. Fajna rzecz, ale tylko wtedy gdy towar jest dokładnie taki sam. W moim przypadku przy wielu moich oryginalnych produktach jest ocena typu "zamiennik kiepskiej jakości". Może to dziwne, ale uważam, że to nie zachęca do kupowania. W skrajnym przypadku zdarzyło się, że wystawiałem radar samochodowy, przy którym była ocena "zepsuty, nie działa". Oczywiście mój radar był dobry, ale nic nie mogłem zrobić bo ktoś wcześniej kupił zepsuty towar, który miał z moim towarem taki sam numer katalogowy. Jak Pani myśli czy łatwo sprzedać radar za 2500zł przy którym jest napisane, że jest zepsuty? Następna rzecz to zmiana tytułu ogłoszenia (to jest chyba jeszcze gorsze). Podam przykład na osłonie, o której pisałem wcześniej. Ja w tytule napisałem markę samochodu, model i lata produkcji modelu do którego osłona pasuje, a katalog do którego trafiła osłona ma tytuł z marką auta i numerem katalogowym. Może Pani mi wierzyć, że bardzo mało ludzi szuka części po numerze katalogowym bo go po prostu nie znają. Wiedzą natomiast jaki mają samochód i znają rok produkcji. Niektóre tytuły katalogów są tak złe, że sam mam problem żeby odszukać swój towar na allegro z pozycji kupującego. Skoro ja mam taki problem to co dopiero powiedzieć o ludziach, którzy się na tym nie znają. Jeśli chodzi natomiast o filcowe wygłuszenie w płycie to dla jednego faktycznie może być nieistotne, ale ktoś inny powie, że on dopłaci bo dzięki temu wygłuszeniu mniej słychać silnik samochodowy i dlatego jest lepszy komfort jazdy. Nie ma co wnikać jest to produkt inny i powinien jak dla mnie być w innym katalogu. Skoro motoryzacja jest zbyt trudna to podam przykład telewizora, który z zewnątrz wygląda tak samo, ale może mieć różne wbudowane funkcje. Podsumowując moim zdaniem w katalogu powinny znajdować tylko i wyłącznie identyczne produkty, a nie podobne. Natomiast rzeczy używanych w ogóle nie powinno się katalogować ponieważ nie ma dwóch tak samo używanych produktów. Poza tym ci co wystawiają rzeczy używane nie zaśmiecają allegro bo za każde ogłoszenie co 10 dni trzeba zapłacić i może mi Pani wierzyć, że przy dużej liczbie ogłoszeń wychodzi to całkiem sporo. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Hej, dzięki za obszerną odpowiedź. To + poprzednie przykłady już dają jakiś konkretny obraz. Niestety zdanie ,że się nie znam było tak chwytliwe, że chyba nikt nie był w stanie doczytać dalej 😞 A pytałam o parametr 'Jakość części zgodnie z GVO' - czy jest sens wg. was wciągać go w identyfikację jeśli pomógłby nam rozróżnić oryginał od zamiennika. Ze wszystkich wypowiedzi wynika, że jest to kluczowe dla tejże branży dlatego skonsultuję to z koleżankami i kolegami od motoryzacji i tylko wrócę do Was z informacjami. Tyle, skoro i tak nie chcecie ze mną rozmawiać 😉  

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@k_owczarek1 Użytkownicy są chętni do rozmowy ale ich trzeba zrozumieć ,wysłuchać i im pomóc.

oznacz moderatorów