anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodawanie do aukcji zdjęć z bazy produktów

PerelkaPerelka
#7 Wielbiciel#

Witam. Od pewnego czasu allegro automatycznie dodaje do aukcji zdjęcia z bazy produktów. Problem polega na tym, że sprzedaję używane książki. Często jest tak, że wybieram produkt na podstawie numeru ISBN książki, wszystkie dane się zgadzają, a potem widzę w aukcji zdjęcia, których sama nie dodawałam, a które zupełnie nie odpowiadają stanowi zużycia sprzedawanych przeze mnie książek. To wprowadza kupujących w błąd i oni mają o to do mnie pretensje. Co więcej, ostatnio dodało się zdjęcie z zestawem książek, pomimo, że była wystawiona pojedyncza książka. Kupujący miał do mnie pretensje, że na jednym ze zdjęć są trzy książki, a nie jedna. Czasem dodają się zdjęcia z logotypami innych sprzedawców książek! Dostałam już trzy wiadomości, żebym nie kradła zdjęć! Kosmiczny asburd. Czy da się zrezygnować z tego, żeby zdjęcia z produktów dodawały się do aukcji? 

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@PerelkaPerelka To już jest problem tych sprzedających, którzy nie wiedzą, że tworząc produkt w katalogu udzielają zgody na przetwarzanie danych oferty (wszelkie opisy, zdjęcia) - nie wiem, to się chyba fachowo nazywa zrzeczeniem się prawa własności (może ktoś wie konkretnie).

Odsyłaj ich do regulaminu Allegro, bo jeżeli tworzysz oferty przez katalog produktów, to nie mogą mieć do Ciebie pretensji, to Allegro udostępniło Ci ich zdjęcia, do których nabyli prawo za darmo od sprzedających, którzy utworzyli produkt w katalogu 🙂

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/10 art 9.

https://allegro.pl/regulamin art 5.5 / 5.5.c.

Dodatkowo: Użytkownik wyraża zgodę na wykonywanie autorskich praw osobistych do Treści przez Spółkę oraz oświadcza, że nie będzie wykonywał tych praw w stosunku do Spółki oraz podmiotów, którym Spółka udzieli dalszych zgód na korzystanie z Treści - czyli zakładam, że tymi podmiotami są inni sprzedający, a Allegro udziela zgodę na wykorzystanie tych treści przez tworzenie ofert na podstawie danych z katalogu.

A tak odpowiadając na Twoje pytanie, jeżeli wystawiasz przez sklep czy przez CSV, to jest możliwość pominięcia domyślnych zdjęć przez przesłanie własnych albo edycję kolumn ze zdjęciami, ale to może poprosimy @k_owczarek1 o szczegóły. Ja już nie pamiętam 🙂

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Jestem. @PerelkaPerelka pytanie brzmi jakim kanałem wystawiasz swoje oferty? Na ten moment w kwestii dodawania zdjęć jesteśmy obwarowani w ten sposób, że przez formularz wystawiania nie dodajemy wcale. Przez API i plik jest taka opcja jeśli nie dodasz żadnego swojego foto w galerii oferty. I tu gwiazdka - dochodzą do nas sygnały, że nie wszyscy integratorzy uwzględniają tę zależność i mimo, że galeria jest pełna zasysają też foto z Katalogu. 

oznacz moderatorów

PerelkaPerelka
#7 Wielbiciel#

 Wystawiam oferty poprzez formularz allegro. Tylko i wyłącznie, nie korzystam do wystawiania z żadnego programu. Mam allegro podpięte do baselinker, ale tylko do obsługi sprzedaży.

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Dzięki za odpowiedź. Czy czasem nie zdarzyło Ci się edytować tej oferty przez BS? Możesz podać jej numer, sprawdziłabym jak to wyglada po naszej stronie. 

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@DarkStoorM Kiedy zrzekasz się prawa własności, dane oferty przestają należeć do Ciebie. Tutaj udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych oferty, które ty przesłałeś. To nie jest zrzeczenie się prawa własności. To nie są zdjęcia Allegro, tylko twoje. Oni mają po prostu zgodę, żeby ich używać i przetwarzać. Chodzi o to, żeby się do nich jakiś producent nie przywalił, że korzystają nielegalnie z jakichś zdjęć i nie wytoczył im pozwu. 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

To jeszcze "pestka". Ostatnio na tym forum czytałem i sprawdziłem - Allegro dodaje własne tytuły aukcji z katalogu, pomijając to, co napisał sprzedawca - wpisany przez sprzedawcę tytuł aukcji po prostu nie jest wyświetlany w listingach.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Hej, jeśli chodzi Ci o listę produktów, a nie ofert to od początku wyświetlamy nazwę produktu z Katalogu. Robimy tak od samego początku i piszemy o tym w tym artykule. Tytuły ofert skatalogowanych do danego produktu mogą się między sobą różnić, nazwa produktu jest jedna. Na dotychczasowej liście ofert wyświetlamy tytuły wpisane przez sprzedających - bez zmian.

oznacz moderatorów

mazurkur439
#12 Orędownik#
k_owczarek1 proszę o kontakt
oznacz moderatorów

mazurkur439
#12 Orędownik#

k_owczarek1 proszę o kontakt .więc cały proces wystawiania już nie ma sensu. Ostatnio widziałem książkę która miała wszędze kod isbn, w tytule, w opisie poprostu wszędzie i było dobrze. nie ma co się silić, trzeba tylko mieć nadzieję, że przez przypadek klient kliknie akutat w twoją oferetę.

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Hej @mazurkur439 wskażesz jakieś konkretne produkty - numery ofert? Będę wiedziała na co dokładnie patrzeć.

oznacz moderatorów