anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

EAN nieprawidłowo dowiązany

wizan-milanowek
#9 Pomysłodawca#

Od 1 sierpnia aby produkt był widoczny musi być powiązany z katalogiem.

Mam wiele produktów, które przy próbie połączenia z katalogiem wyświetlają błąd:

"Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu"

Nie ma informacji do jakiego. Ja nie zmienię EAN bo jest jaki jest (prawidłowy zeskanowany z produktu), a ktoś się cieszy bo blokuje możliwość wystawiania produktów innym sprzedawcom.

Uporządkujcie to!!!. Wstawcie informację lub sami sprawdzajcie do czego jest przyporządkowany EAN.

Przy próbach powiązania z katalogiem poprzez edycję produktu i poszukiwaniu poprzez EAN dostaje informację:

Nie mamy jeszcze tego produktu w kategorii: "tu nazwa kategorii"

Chyba za wcześnie na przestawianie platformy na produktową przy takiej skali błędów w produktach.

Co zrobić aby EAN przepisać do prawidłowego produktu?.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@wizan-milanowek, możesz podać przykładowy numer EAN, przy którym widzisz komunikat o przypisaniu do innego produktu w katalogu? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

wizan-milanowek
#9 Pomysłodawca#

Proszę:

4902506072160

9003974426129

9003974426068

 

To tylko nieliczne, w kategorii "Dziecko mam kilkanaście takich ofert.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@wizan-milanowek, dziękuję za Twoją cierpliwość. 🙂 Otrzymałam informację, że teraz, przy próbie odnalezienia produktu, powinien się  on wyświetlać.

Musisz sprawdzić ich kategorię oraz kategorię swojej oferty - jeśli nie są w jednym zbiorze, zgłoś nam prośbę o stworzenie nowego produktu. Jeśli Twoja oferta jest w kategorii Pozostałe, zgłoś potrzebę zmiany kategorii. To, co należy zrobić, opisujemy tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

wizan-milanowek
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Godz. 11:15. Żaden z trzech przywołanych produktów nie daje się połączyć 😞

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

  @mr_oma według mnie do listy połączonych kategorii w produkcie 4902506072160 można dodać "Organizery i szuflady", uważam, że pasuje.

@wizan-milanowek według mnie produkty w eanach 9003974426129 i 9003974426068 powinieneś zmienić kategorię na Papier Foto (chyba), tylko niestety musisz wystawić oferty na nowo, dopiero wtedy katalog Ci te kategorie znajdzie.

W tych eanach produkty posiadają dodatkowe kategorie, w których możesz ten papier wystawić

DarkStoorM_0-1659693714063.png

 

oznacz moderatorów

wizan-milanowek
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za podpowiedź. Ale mi nie chodzi o to aby było jak było. Tylko, żeby był porządek. To nie są papiery fotograficzne. Na każdym papierze można wydrukować foto, nawet na zwykłym. A nie jest wystawiany w kategorii "papiery foto". Jest to bardziej papier do małej poligrafii, do druku cyfrowego ofert, ulotek itp. Już lepszy pomysł to "Przemysł - poligrafia", a najlepiej jak byłby wystawiany w obydwóch :biuro .... papier" i Przemysł ... poligrafia". Tylko jak się tu przebić z informacją?.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@wizan-milanowekpołączenie i widoczność to 2 różne sprawy. 🙂

Widoczność (możliwość wyszukania) związana jest z wypełnieniem parametrów. Produkty z niewypełnionymi parametrami identyfikującymi nie pokazują się przy wyszukiwaniu.

Natomiast połączenia wymagają aby:

a) oferta i produkt były w jednej kategorii (wymagamy tu by parametry identyfikujące były takie same, inaczej ich nie połączymy)
b) kategoria oferty i kategoria produktu znajdowały się w jednym agregacie.
Jeśli jeden z powyższych punktów nie jest spełniony, oferta i produkt się nie powiążą.

Możesz wystawić ofertę w kategorii produktu, zaproponować przeniesienie produktu lub zaproponować połączenie kategorii w agregat. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów