anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

INNE OFERTY TEGO PRODUKTU źle połączone :(

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  @nat_not  @la_nika  @mr_oma czemu mam w kapsułkach - płyn i na odwrót przy kapsułkach wyskakuje mi najtańszy płyn ? czy przypadkiem sprzedawca nie podał błędnie EAN ?

kapsulki.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów
154 ODPOWIEDZI 154

Agent051
#16 Inspirator#

@konto zamknięte sprzedajesz, o przepraszam, sprzedawałaś na koncie prywatnym, jak tylko ktoś ci wytknął że jesteś szarą strefą, natychmiast usunęłaś oferty. To nie jest pomówienie, to fakt.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Agent051 usunęłam bo na prywatnych kontach nie można już sprzedawać 🙂 

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte dlaczego nie?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@konto zamknięte można sprzedawać na prywatnych kontach, ale jeżeli nawet sprzedajesz jako firma z prywatnego konta to masz obowiązek podania danych firmowych, ustawienia warunków zwrotów, no i musisz wystawiać faktury. Nie wypełniasz obowiązków przedsiębiorcy. Sprzedając z prywatnego konta bez tych ustawień jesteś szarą strefą.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Agent051 to niepotrzebnie usunęłam ale spoko wystawiam ponownie dzięki, a szarą strefa nie jestem czytaj poniżej!!!!!!!

Czy sprzedaż na Allegro bez działalności jest możliwa?

Na samym wstępnie odnotujmy, że choć prowadzenie sprzedaży na Allegro bez działalności gospodarczej jest możliwe, wcale nie musi być najlepszym pomysłem. Takie rozwiązanie nakłada bowiem na Ciebie rozmaite ograniczenia, wśród których najważniejsze wydają się:

  • limit przychodów wynoszący jedynie 50% minimalnego wynagrodzenia brutto (1505 zł miesięcznie w 2022 r.),
  • wyświetlanie ofert jedynie w serwisie Allegro Lokalnie,
  • brak dostępu do licznych funkcji marketingowych serwisu.
oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte czekaj, co 😮 pierwsze o tym słyszę, gdzie jest jakieś info na ten temat?

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Nie dość, że Alle wam dowala to jeszcze sami się będziecie żreć ? Dajcie spokój 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Agent051 jak więc widzisz mam prawo sprzedać coś do limitu 1505 zł więc się odwal.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte agresją słowną i wygrażaniem niemal paragrafami nie ściągniesz z siebie podejrzeń, tak tylko mówię

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@domkar04 sprzedaje kilka rzeczy jako prywatna osoba i mam do tego prawo, prowadzę też legalnie działającą firmę i odprowadzam podatki. Co w tym dziwnego? Co ja u księdza na spowiedzi jestem? Więc mam prawo wypowiadać się jako konsument i jako przedsiębiorca.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@konto zamknięte to nazywa się działalność nierejestrowana i masz takie same obowiązki jak przedsiębiorca, musisz wystawić fakturę na życzenie kupującego, musisz stosować się do zapisów ustawy konsumenckiej i np. udostępniać zwroty i podać swoje dane. Może sprzedajesz kilka rzeczy, ale w ilościach wskazujących na regularną działalność zarobkową.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Agent051 mulisz się sprzedaje jako osoba prywatna prywatne mienie. A to odpowiedź prawnika:

Jeśli od czasu nabycia danej rzeczy do czasu jej sprzedaży minęło 6 miesięcy wtedy nie musi Pani płacić podatku.
Natomiast jeśli pomiędzy nabyciem A sprzedażą rzeczy nie minęło 6 miesięcy wtedy musi zapłacić Pani podatek, rozliczając się na PIT 36. Wtedy należy wypełnić rubrykę "odpłatne zbycie rzeczy"..

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@konto zamknięte te same rzeczy sprzedajesz na koncie firmowym, co łatwo sprawdzić, więc nie wmawiaj wszystkim że to twoje prywatne, posiadane od dawna ciuszki. Spytaj tego prawnika jak taka sprzedaż wyglada w oczach urzędnika skarbówki. Dla niego będzie to omijanie należnych podatków.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Agent051 ty jakiś psychol jesteś

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Agent051 mamy 31 październik ja przez 10 miesięcy mam 13 komentarzy i to nazywasz szarą strefą?????????TO SIĘ NAZYWA: Sprzedaż okazjonalna to zwykle jednorazowa lub sporadyczna transakcja — najczęściej swojego majątku prywatnego, np. ubrań, książek, czy sprzętów domowego użytku. Jeżeli przedmioty były w posiadaniu sprzedającego dłużej niż sześć miesięcy, to nie musi on rozliczać podatku od uzyskanego dochodu

 

 

1 transakcja w miesiącu to twoim zdaniem handel pełną gębą ??????? Otóż nie i odwal się ode mnie, nie masz co robić tylko czepiać się mnie.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@konto zamknięte i teraz te prywatne przedmioty sprzedajesz na koncie firmowym 🤔 Aha, szkoda ze ten prawnik nie powiedział ci, że jak prowadzisz działalność gospodarczą, to nie możesz prowadzić działalności nierejestrowanej. Gdzieś coś przeczytałaś, ale nie do końca zrozumiałaś.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Agent051 jesteś dla mnie śmieszny goń się 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#
 
Agent051 Wydaje mi się, że oboje nie zrozumieliście. 13 sprzedaży w 10 m-cy, przedmiotów posiadanych przez ponad 6 m-cy, to nie jest sprzedaż okazjonalna ( działalność nierejestrowana), tylko po prostu sprzedaż prywatna na prywatnym koncie ( akurat na Allegro ). Nie róbmy sobie jaj, że od wszystkiego co się w życiu odsprzeda trzeba zapłacić podatek.
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Mac20ek00 zasadniczo, sprzedaż na prywatnym koncie produktów takich samych jak na koncie firmowym jest traktowana jak omijanie należnych podatków. Delikatnie mówiąc 😏. Możesz na koncie prywatnym sprzedać niepotrzebny garnek, ale nie towar z własnego sklepu. Możesz sprzedać nowe buty, ale nie kilkadziesiąt par identycznych butów w różnych rozmiarach.

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#
 
Agent051 OK, nie wnikałem w konta koleżanki i w Jej sprzedaż. Kieruję się tym co napisała odnośnie tej sprzedaży z prywatnego konta 😉
oznacz moderatorów