anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak można założyć nową podkategorie ?

Serwis_KospelWAW
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaje części zamienne do podgrzewaczy wody oraz do kotłów .

W kategorii  " Dom i Ogród - Budownictwo i Akcesoria - Ogrzewanie" jest podkategoria: Akcesoria do kotłów i pieców Nr kategorii 111867.

Brakuje podkategorii "Akcesoria do podgrzewaczy wody

Aby wystawić jakąkolwiek część zamienną do podgrzewacza wody, jestem zmuszony  wybierać "Podgrzewacze wody Nr kategorii 302354 .

Efekt jest taki, że Allegro automatycznie zmienia nazwę mojego produktu na "Podgrzewacz wody", co wprowadza w błąd klientów i zniekształca moje oferty.

Jak wystawiam USZCZELKĘ , to Allegro zmienia nazwę na "Podgrzewacz wody Kospel 0 W " - patrz aukcje 12409680001 .

Już wiele razy zgłaszałem BŁĄD w produkcie - zawsze mi odrzucają uwagi. 

 Czy ktoś z Allegro może się pochylić nad tym problemem ii założyć nową podkategorie ?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

serwis-texas
#19 Nestor#

@k_owczarek1 

Pomożesz?

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

@Serwis_KospelWAW  wrzuciłam twoją sugestię do zespołu zarządzającego kategoriami. Wrócę do Ciebie z informacją co udało się zrobić.

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

@Serwis_KospelWAW okej, więc dostałam odpowiedź, że nie tworzymy kategorii dla akcesoriów. Dlaczego? Ano z tego samego powodu co kategorii Pozostałe. Jest to worek na zróżnicowany asortyment, w którym ciężko wyznaczyć parametry i prawidłowo zidentyfikować produkty. W związku z tym pytanie brzmi - Co to dokładnie za produkty i jak możemy je dobrze opisać parametrami? 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@k_owczarek1 Masakra. 

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

@annas14-firma możesz rozwinąć swoją myśl?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@k_owczarek1 Nie mam już siły woli.

Wymyśliliście sposób budowy nazw produktów zawężony do nazw kategorii, które ustalacie według swego "widzi mi się".

Nic co inaczej się nazywa nie będzie można sprzedawać na Allegro.

Znajduję tylko dwa wytłumaczenia takiego postępowania:

- chcecie kształtować rzeczywistość według własnych wyobrażeń,

- nie macie dostatecznej wyobraźni żeby ocenić skutki takiego postępowania.

Tak czy siak wchodzimy na poziom rozważań filozoficzno-socjologicznych, a to nie miejsce na takie dywagacje. 
Życzę powodzenia.

 

oznacz moderatorów

Serwis_KospelWAW
#9 Pomysłodawca#

Szanowna Pani, nie postradałem rozumu, aby wystawiać w kategorii Pozostałe., gdyż tam są prowizje o 50% wyższe niż w zwykłych kategoriach. Pani odpowiedź traktuj jak "SPADAJ  Z TYMI ŻYCZENIAMI", NIE BO NIE". Ale gdyby mój pracownik tak by potraktował klienta, który co miesiąc mi płaci 5 cyfrowe wynagrodzenie w złotówkach (XX XXX,00zł), to bym go wylał na zbyty pysk i wręczył my dyscyplinarkę z paragrfu 52. Tak ładnie mówicie na szkoleniach o przejżystości, o prawach klienta itp, a jak wam na tacy się daje rozwiązania, które zwiększą waszą (i moją) sprzedaż, to mi mówicie "SPADAJ". Jak klient nie znajdzie na waszym portalu tych akcesoriów co ja sprzedaje, to kupi w sklepie internetowym producenta (akurat ten producent ma swój sklep z ponad 1000 artykułami akcesoriów, a ja wystawiam zaledwie małą część bo brak kategorii). Wy ( i ja) nie zarobicie. Takie wasze działanie (NIE ZAKŁĄDAMY PODKATEGORII BO NIE) jest działaniem na szkodę waszego pracodawcy. Co mnie dodatkowo zmotywowało do założenia własnego sklepu internetowego, gdzie klient będzie miał przejżysty dostęp do produktów, a nie taki bałagan, jaki panuje na allegro: chcę kupić uszczelkę lub grzałkę do podgrzewacza, to allegro mu wyświetla " Podgrzewacz wody" . Ponawiam swoją propozycje: załóżcie podkategorie "Akcesorie do podgrzewaczy WODY" w następującej ścieżce: "Dom i Ogród - Budownictwo i Akcesoria - Ogrzewanie - podgrzewacze wody - AKCESORIA DO PODGRZEWACZY WODY" . A jeszcze jeden powód : do końca września należy wprowadzić odpowiednią klasę energetyczną do urządzeń grzewczych. Ja muszę wymyślać i wpisywać bzdurne kategorie do części zamiennych, które mogą występować w różnych urządzeniach o różnyck kategoriach energetycznych - też to będzie celowe wprowadzenie klientów w błąd przez Allegro.pl.

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Poprosiłam wcześniej o więcej konkretnych danych na temat produktów, które sprzedajesz. I widzę, że są to uszczelki, grzałki, które w jakiś sposób możemy sparametryzować, a nie tworzyć kolejny worek na akcesoria, z których nie będzie wiadomo jakie produkty utworzyć i jak prawidłowo powiązać z nimi oferty + zapewne próg prowizji w takiej kategorii byłby na takim samym poziomie co w Pozostałych. A tak może udałoby się dodać kategorię Dom i Ogród - Budownictwo i Akcesoria - Ogrzewanie - podgrzewacze wody - Uszczelki i dodać do niej parametr: średnica, liczba sztuk, producent. Wtedy stworzone produkty miałyby większy sens, niż takie z parametrem stan, rodzaj czy stan opakowania 🙂 

oznacz moderatorów