anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katalog produktów i błędna nazwa

WeebAll_pl
#10 Popularyzator#

Sprzedaje:

"Uchwyt do nagrań stereo Fredman SM57 55°"

https://allegro.pl/oferta/11716448555 ale jakieś dziecko w Allegro lub stażysta albo co gorsza ktoś miał udar stwierdził że lepszą nazwą jest:

"Do mikrofonu WeebAll Fredman SM57 55°"

oczywiście zmienić nazwy nie można bo ona jest generowana automatycznie... super ! Na pewno to pomoże kupującemu znałeść to co szuka. Aż ciśnie się na usta klasycznym pytanie "co wy tam palicie..."

@k_owczarek1 @la_nika 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

mdrogeria
#21 Demiurg#

@WeebAll_pl nie , to nie dzieci to poplecznicy z dobrym wujkiem na stołku mający nieodpartą potrzebę wykazania się . To się dzieje we wszystkich korporacjach ... nie tylko w allegro. Genialne pomysły w/ wymienionych osób już nawet nie są śmieszne .. to groteska .

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@WeebAll_pl, zakończyliśmy tę ofertę. Możesz ją teraz poprawić. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

WeebAll_pl
#10 Popularyzator#

A po co ją zakańczaliście ?!?!?! to w waszym katalogu są głupoty, a nie w mojej ofercie...

@mr_oma zajrzałeś chociaż do oferty zanim bez sensu ją zakończyłaś ?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@WeebAll_pl, oferta została zakończona bez żadnych negatywnych konsekwencji dla Ciebie. 🙂 Możesz ją po prostu wznowić i zgłosić błąd w produkcie.

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Autor wątku zgłasza że jest niezgodność w waszym katalogu i to wy w katalogu sami powinniście to poprawić . Dokładanie pracy sprzedawcą nie jest rozwiązaniem.

oznacz moderatorów

WeebAll_pl
#10 Popularyzator#

Czyli jednak wychodzi na to że faktycznie pracują u was dzieci lub stażyści… wykonałaś @mr_oma coś o co nikt nie prosił, a dodatkowo piszesz bzdury że nie ma negatywnych skutków. Tyko dlatego że byłem przy komputerze szybko zareagowałem i wznowiłem. Mamy weekend gdzie jest większa sprzedaż, a ty bezrefleksyjnie zakańczasz aukcje chociaż problem jest w WASZYM katalogu a nie mojej ofercie. 

Zgłaszam problem tutaj na forum bo poprzez „zgłoś błąd w produkcie” nie można zgłosić niepoprawnej nazwy….

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@WeebAll_pl Widzisz, bo ktoś tam się uparł, żeby automatycznie tworzyć tytuł produktu na podstawie parametrów, tylko niestety w niektórych kategoriach dobór parametrów jest po prostu nietrafiony.

W Twojej kategorii wygląda to tak (Statywy i uchwyty):

DarkStoorM_0-1658569295293.png

Tylko teraz mamy problem, bo zamiast brać pod uwagę parametr Typ, to biorą Rodzaj:

DarkStoorM_1-1658569340097.png

I co teraz? Zgłaszanie błędu w produkcie nic nie da, bo żaden Rodzaj nie pasuje, a Typ nie jest brany pod uwagę przy tworzeniu tytułu, a wartość "inny" zostanie pominięta... mogli chociaż w sekcji Rodzaj dodać "uchwyt", wtedy może byłoby okej.

Przypominam, że mamy 8 dni, żeby połączyć 100% ofert z katalogiem, a do tego ten katalog nadal jest niedopracowany. Drogie Allegro, nie pomyliło Wam się może i nie miało być przypadkiem 1 sierpnia 2023 roku? 🙂 bo jakoś to dla mnie jest nierealne, żebyście naprawili to wszystko w 8 dni.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@WeebAll_pl, powinieneś móc zgłosić błędną nazwę poprzez opcję "zgłoś błąd w produkcie". Natomiast w niektórych kategoriach tworzymy nazwy automatycznie - wówczas reguła (składająca się z parametrów) jest opisana w formularzu wraz z informacją, że w takiej sytuacji potrzebne jest zgłoszenie błędu w poszczególnych parametrach. Jeśli nie zgadzasz się z samą regułą, możesz zgłosić nam sugestię zmiany. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

WeebAll_pl
#10 Popularyzator#

Więcej czasu nie poświęcę na wykonywanie waszej pracy, problem został zgłoszony i szczegółowo przedstawiony przez @DarkStoorM za co dziękuję że mu się jeszcze chce. @mr_oma skoro aukcje potrafisz zakończyć bezrefleksyjnie od „strzała” to takie zgłoszenie to pikuś dla Ciebie. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

No nie wiem ,zwykle jest łatwiej coś popsuć niż naprawić ,miejmy nadzieję że tu ta reguła się nie sprawdzi.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@WeebAll_pl, jakiej wartości brakuje Ci w "Rodzaju"?  Jeśli ją wskażesz, mogę poprosić, aby dodać ją do samego parametru. Wtedy możesz zgłosić błąd w produkcie zaznaczając prawidłowy rodzaj. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Technikowy
#3 Debiutant#

Bardzo to jest zabawne że teraz sprzedający ma za was poprawiać błedne produkty czyli 90% aukcji. Czyli jednak nie zmądrzejecie i nie poprawicie tych tytułów?? 

oznacz moderatorów

WeebAll_pl
#10 Popularyzator#

@mr_oma Nazwa produktu to „Uchwyt do nagrań stereo Fredman SM57 55°” ewentualnie można dodać na końcu nazwy „WeebAll” 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@WeebAll_pl, dodaliśmy parametr "typ" do reguły nazwy. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Technikowy
#3 Debiutant#

A to trzeba wam podziękować za łaskę i litość że może bez konsekwencji ponowić aukcję. Brawoo, dziękujemy o łaskawi allegrowi nowicjusze

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Ja mam non stop takie sytuacje. Np.  aukcja numer 11494740750 dodałam POPRAWNIE produkt  do kategorii ZESTAW KOSMETYKÓW (ZESTAW dwóch kosmetyków serum + peeling do twarzy) , ale mi go odpieli ponieważ ktoś tam ten właśnie ZESTAW dał jako POJEDYNCZY PRODUKT DO TWARZY i mimo mojego kilkukrotnego pisania ze to jest zestaw i powinien być w kategorii :

 

to kod EAN i ten cały zestaw w pudełku jest według allegro POJEDYNCZYM produktem i poprawnie jest on w takiej kategorii

 

 

 

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

BO KOD EAN NIE IDENTYFIKUJE JEDNOZNACZNIE PRODUKTU ... choć powinien

 

PS. w Polsce umieszczanie kodów EAN nie jest obowiązkowe ...

 

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Zgadza się, ale skoro zgłaszam do allegro że zestaw wg. nich ma być w kategorii serum (czyli pojedynczy produkt) a przecież to zestaw dwóch produktów i powinni to poprawić to dostałam odpowiedź że kategoria jest poprawna i dlatego mój zestaw w poprawnej kategorii został odłączony od katalogu. W Polsce umieszczenie kodów EAN nie jest obowiazkowe a allegro na nas to wymusza, ja przecież nie mogę narzucić producentowi żeby drukował kody bo allegro sobie tak życzy... stąd błędne łączenie produktów z kodem i potem problemy, ale jak sprzedawca ma wydać setki złotych na kody EAN to woli przypisać taki jaki mu się podstawi w wyszukiwarce allegro.

 

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

Tylko tu jest właśnie większy problem - że producenci wykorzystują wcześniejsze EANY  do nowych serii produktów (np TEFAL , NESTLE, i wielu innych - taa współpracują z allegro i im wolno ), przy zmianie gramatury, czy ilości w zestawie, przy różnych kolorach produktu, różnych opakowaniach itp. itd. więc powtórzę

KOD EAN(gtin) NIE IDENTYFIKUJE JEDNOZNACZNIE PRODUKTU

Więc jeżeli producent oszczędza to co ma począć sprzedawca ?

oznacz moderatorów