anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katalog produktów - nowe forum na Allegro Gadane

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Od 1 sierpnia 2022 r. każda nowa oferta na Allegro musi być połączona z Katalogiem produktów. Nie jest to obowiązek łatwy, prosty i przyjemny, ale chcemy ułatwić Wam przygotowanie się do tej zmiany, dlatego od dziś stworzyliśmy dla Was na Allegro Gadane nowe, dedykowane temu tematowi miejsce. Możecie tutaj zadać pytanie, poradzić się innych sprzedających lub zgłosić nam problem, a my postaramy się wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Co zyskacie dzięki Katalogowi Allegro?

  • Łatwiej i szybciej wystawicie swoje oferty - jeśli podacie kod EAN, markę czy model, pobierzecie z Katalogu komplet danych o produkcie.
  • Zoptymalizujecie swoją sprzedaż i łatwiej będzie Wam nią zarządzać - oszczędzicie czas na przygotowaniu produktu do sprzedaży. Po połączeniu ofert z Katalogiem nie musicie robić zdjęć czy tworzyć nowych opisów. Będziecie za to mieli możliwość analizy danych na temat asortymentu oraz cen swoich produktów, które uzyskacie z Katalogu.
  • Kupujący łatwiej dotrą do Waszych ofert - bo są w nich dokładne parametry. Gdy zgrupujemy oferty z tym samym produktem, kupujący nie będą tracić czasu na przeglądanie wyników na dziesiątkach stron.

Informacje o Katalogu produktów znajdziecie również na stronie Dla sprzedających.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
98 ODPOWIEDZI 98

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ obowiązek ... a cóż to za obowiązek , co to my jesteśmy przywiązani łańcuchem do allegro ? , pęknie cieńka czerwona linia , większość małych sprzedacwów powie ja to p......, zyskają inne platformy , klienci odejdą bo wraz z małymi odejdzie to coś co jeszcze wielu kupujących ciągnie tutaj .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Skoro sprzedawcy takiej zmiany nie chcą to chociaż nie mówcie że to dla naszego dobra i wygody . Są rzeczy które wymagają zmian ale i takie co nie powinno się ruszać by nie zniszczyć bezpowrotnie .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mdrogeria nowe platformy bardzo zyskują

allegro produktyzacją realizuje ukryte cele, do których w obecnym momencie nie chce sie przyznać

np: wyrzucenie dużej liczby sprzedawców i kradzież własności intelektualnej (opisy ofert)

czy też tworzenie bazy danych towarów, które się w serwisie sprzedają a nie sprzedaje ich osa

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@RED jaki mają cel ? . Z drobnymi sprzedawcami dźwigającymi atrakcyjność platformy odejdą klienci , korporacje pakujące w reklamę pomału również z racji spadku atrakcyjności portalu .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@RED  aby zrealizowac cele o ktorych mówisz to produktyzacja musiałby byc prawidowo przeprowadzona. Kazdy produkt z katalogu musiałby byc wlasnie tym produktem. A to co mamy teraz tak naprawde pokazuje zupełnie fałszywy obraz. Wiec ja poważnie wątpie aby chodziło o wyrzucenie sprzedawców i przejęcie ich "dochodowych" produktów. Bo tego który produkt jest dochodowy produktyzacja długo jeszcze nie pokaże poza tym rynek jest dynamiczny i to co dzis sie sprzedaje i przynosi zyski za miesiąc może zalegać w magazynach.

Moim zdaniem po prostu chodzi o wywołanie wojny cenowej miedzy sprzedawcami. W ostatnim czasie prowizje znacznie w góre a jednocześnie pokazujemy kupujacym : najtaniej od.... ( niekoniecznie istotne że to może być inny produkt) Efekt psychologiczny murowany i po stronie kupujacych i sprzedajacych. Co z tego że częśc ( prawdopodobnie nawet duża część) sprzedających zrezygnuje z reklamy i płacenia za nią ? ( bo przecież teraz to nie ma sensu) . Wystarczy jeśli serwis podniesie prowizje ( co już sie dzieje) i da darmową reklame dla tych którzy są w stanie zrobić najniższą cene.  Nie potrzeba przejmowac rynku i wysyłac paczek - wystarczy mieć odpowiednio atrakcyjny zysk z prowizji i odpowiednio duże obroty.

Dlatego też oprócz porównywarek cen w produktach ( najtaniej od...) pojawiło sie także przy edycji ofert porównywanie cen z innymi sklepami internetowymi, dlatego sie pojawiły allegro ceny - gdzie jeden sprzedawca nie widzi o ile allegro obniżyło cene w najtanszej ofercie innemu sprzedawcy ( wiec obniża swoją marże aby sie dostosowac do ceny). Itd itp

Jak dla mnie wszystko obliczone na wojne cenową miedzy sprzedawcami. 

Problem sie pojawi jeśli sprzedawcy tak obniża marże że zaczną dokładać. Wtedy sie zaczną masowe odejscie sprzedawców a za nimi pójda klienci.

Sam czasem kupuję na innych platformach lecz i tak najwiecej własnie na allegro. Powód jest prosty póki co na innych platformach nie ma tylu ofert i czesto albo nie znajduje czego szukam albo jest to po prostu droższe ( lub porównywalne) jak na allegro. Jeżeli inne platformy przejma sprzedawców ( których allegro wytresuje do agresywnej konkurencji) To pójdą tam i kupujacy.

Rzeczy typu darmowa dostawa czy ochrona kupujących obowiązują już na wiekszości platform. Teraz konkurencją jest : wybór towaru, obsługa klienta przez sprzedających oraz cena. 

I po to jest produktyzacja - aby wymusić obniżanie cen. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_Likos_ jaką wojnę cenową?

takie coś już kiedyś było na allegro

doprowadziło do eliminacji ofert z serwisu

 

po takich obniżkach zostanie tylko lewy towar z luk vatowskich, z szarego importu, ten co spadł z tira, z niemieckiej wystawki i itp

do tego opisany byle jak bo po co się starać jak ktoś ukradnie treść oferty

serwis traci różnorodność, a przez to atrakcyjność

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@RED  myśle że teraz także do tego doprowadzi. Oferty połaczone z katalogiem które nie są w pierwszej trójce -piątce najtanszych po prostu sie nie sprzedają lub sprzedają sporadycznie.

Jeżeli ktoś chce troche wiecej sprzedawać na allegro to musi w produktyzacji wyskakiwac wysoko inaczej nie sprzeda. 

Już widzimy wpisy osób które wykupiły reklame / wyróżnienie a potem na rachunki okazało sie że 40-50% wartości ceny to koszty allegro. 

Do tej pory wystarczył szeroki asortyment + reklama + można było sprzzedac sporo w niezłej cenie. 

Teraz reklama już nie ma sensu. Musi byc dobra cena i szybkość obslugi.

Ale masz racje że zostanie dużo towarów z Chin, szarej strefy no i jakichś odrzutów. 

My sami chyba bedziemy wystawiac tylko towary zakupione na wiekszych niż normalnie rabatach ( zatoqwarowania, promocje itp). W przeciwnym razie zaczyna sie liczenie czy zarobie 10  czy też dołoże 40  a to bez sensu 

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@mdrogeria "zyskają inne platformy" jest taka jedna, całkiem prężnie się rozwijająca w Polszy od jakiegoś czasu i kto wie, czy ta śmieszna produktyzacja nie jest gwoździem w stopę dla allegro, a dużą szansą dla tego drugiego. Ucieszyłabym się. Bardzo.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Methrylis nooo ... wiem , o której mówisz , nawet ostatnimi czasy dzwonili z ofertą , myślę ,że spróbować watro ... ot tak testowo .

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@mdrogeria spróbuj. Tam jest naprawdę coraz więcej polskich sprzedawców, a sama marka ma bardzo duże ambicje. Mnie przez tę produktyzację nawet zakupy na allegro zupełnie zbrzydły i serio polubiłam się z tymi drugimi. Może i firma w której pracuję też kiedyś spróbuje. Bo my wszyscy teraz jesteśmy jak szczury na tonącym statku. 

oznacz moderatorów

dariuszszill
#11 Animator#

O której platformie mowa? 🙂

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@dariuszszill na niektórych forach jest zakaz wspominania o konkurencji, więc wolę nie ryzykować XD ale mowa o tej, która ostatnio wyskakiwała z bardzo irytującymi reklamami ;]

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@dariuszszill nie mogę podać nazwy konkurencyjnego portalu , ale zgaduj ,, sh...

oznacz moderatorów

europa89
#10 Popularyzator#

ta platforma o ktorej mowisz to dopiero smietnik calego swiata. mam tam kilka ofert ale zupelnie zupelnie nic sie nie dzieje.

 

wole e..i. porzadek i lad a sydu mnie

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@europa89 no tu ładu i porządku też już nie ma, a będzie nawet gorzej :v

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

 

@europa89  @mdrogeria  ...to jeszcze śmietnik. Jak będzie się rozwijać tak intensywnie jak dotychczas, a Allegro tak intensywnie jak teraz będzie "pomagać" sprzedającym i kupującym,  to za rok zmienisz zdanie....

Będąc w większości kupującym, widzę tam coraz więcej lepszych ofert (z Polski !) niż na Allegro.

I nie jeden zakup już tam zrobiłem...

Konkurencja to podstawa PRAWDZIWEGO rozwoju.

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

to może tu się dowiem - jak to jest z wystawianiem przez API, gdzie żeby cokolwiek wystawić, muszę mieć spełniony wymóg procentowego połączenia z katalogiem? Jeśli mam 49%, to nic nie wystawię. Więc teraz dosłownie wymuszacie na mnie połączenie WSZYSTKICH produktów - co, choćby przez liczne buble w katalogu - jest nierealne? Przecież to blokuje całą sprzedaż! 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Methrylis bo chcesz łączyć tak jak powinno być lecz się nie da więc łącz nie tak jak powinno być tylko zwracaj uwagę aby jak najmniej wprowadzać klientów w błąd .

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@mdrogeria żeby to było takie łatwe. Nadal mam dosłownie setki produktów do połączenia i albo muszę czekać na decyzję allegro w sprawie błędów, albo kontaktować się z producentami w sprawie EANów, bo nagle wymyślono, że te i tamte są nieprawidłowe i sami producenci nie ogarniają. Poza tym co z tego, że ja połączę dany produkt z kategorią X, jak ktoś inny sprzedający ten sam produkt zgłosi błąd w katalogu i przeniesie to do kategorii Y? No nie da się mieć 100% xd

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Methrylis nie szukaj produktu w katalogu po EAN tylko po frazie i wybieraj tak żeby przede wszystkim tytuł z katalogu nie wprowadzał w błąd , a EAN olej 😁 . Sporo ofert mam w ten sposób połączony BO !!... nas do tego zmuszają .

oznacz moderatorów