anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katalog produktów o co chodzi?

aquatech-fun
#7 Wielbiciel#

Podczas wystawiania produktu mam wybrać  "Powiązanie produktu z katalogiem Allegro" i tam mam kod EAN, kod producenta, szukana treść. CO TO JEST i dlaczego mój produkt ma być wiązany z czymkolwiek.

Tylko ja mam w ofercie ten produkt bo jestem generalnym przedstawicielem. Do czego mam wiązać ???

To jakieś chore jest. Może ktoś mi to rozjaśni plisss...

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

excessively-frug
#12 Orędownik#

Katalog Allegro powstaje na podstawie produktyzacji, każda wystawiona oferta musi posiadać swój odpowiednik z katalogiem i to na podstawie EAN 

 

To największy koszmar jaki Allegro zafundowało sprzedawcom, wpisz sobie produktyzacja lub katalog Allegro w wyszukiwarkę gadane, a zobaczysz sam jakie problemy to nastarcza zarówno sprzedającym jak i kupującym.

 

Tak to jest bardzo chore 

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

aquatech-fun
#7 Wielbiciel#

Bardziej pieprzniętego systemu nie widziałem jak żyje,.... serioo.. Moje produkty nie mają EAN to co mam wpisać 1234?  Nie mogę wystawiać produktów bo nie ma do czego tego przypiąć. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie możesz wpisać byle co bo mogą połączyć się z zupełnie z czymś innym, możesz kupić EAN albo wystawić (jak pasuje) tam gdzie nie jest wymagany.

oznacz moderatorów

aquatech-fun
#7 Wielbiciel#

Sprzedaż nie wymaga Eanu - produkty nie mają tego numeru. Produktów nie mogę wystawiać bo system krzyczy że jest wymagane powiązanie takie jak napisałem "Powiązanie produktu z katalogiem Allegro" i tam mam kod EAN, kod producenta, szukana treść" Kodu EAN nie ma, jak wpisuję kod producenta to nic nie znajduje, szukana treść ??? jaka??? produkt to bloki jachtowe...

????????????

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

aquatech-fun
#7 Wielbiciel#

Nie szukam informacji gdzie mogę o tym poczytać. Jak możesz pomóc to proszę o konkretną odpowiedź na pytanie zadane na początku. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@aquatech-fun  tworzymy Katalog produktów Allegro, ponieważ chcemy w nim zebrać i opisać wszystkie produkty, które sprzedający wystawiają w swoich ofertach. 
Dzięki temu poprawimy doświadczenie zakupowe klientów na Allegro, docelowo zmiana ta, to również spore ułatwienie dla sprzedających.
Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz tutaj

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

aquatech-fun
#7 Wielbiciel#

Proszę nie pisz mi gdzie mogę o tym poczytać. Proszę o odpowiedź co mam w pisać w pola które dałem w pytaniu. To nie jest żadne ułatwienie dla sprzedających. Połączenie wszystkich ofert które wystawiam to po prostu wszystkie oferty sprzedającego a nie katalog produktów.

Proszę napisz konkretnie na pytanie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@aquatech-fun każda nowa oferta powinna być powiązana z katalogiem produktów, jeśli produktu, który wystawiasz nie ma w katalogu, możesz go stworzyć, ale podanie parametrów, czyli np. kodu producenta i kodu EAN będzie wówczas konieczne. Nie mogę podać Ci, co masz tam wpisać, ponieważ nie tylko nie wiem, co próbujesz wystawić, ale też, jeśli produktu nie w katalogu, to tego nie sprawdzę. 
Jeśli połączysz swoją ofertę z już istniejącym produktem, parametry zostaną uzupełnione automatycznie i to jest ułatwienie. 
Jeśli produkt, który sprzedajesz nie ma nadanego kodu EAN możesz go zakupić jeśli jesteś jego producentem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

aquatech-fun
#7 Wielbiciel#

Nie jestem producentem tylko importerem. Kod EAN do produktu nie wchodzi w grę bo go po prostu nie ma i nie będzie. Produkt ma tylko numer producenta. Produkty są jedyne - tak jak napisałem jestem wyłącznym importerem tych produktów - nikt ich nie oferuje. To z czym mam je łączyć?  - Jaki katalog tworzyć? Chcę tylko wystawić aukcję czy to takie skomplikowane? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@aquatech-fun jeśli w tej kategorii parametr EAN jest wymagany, to nie ma możliwości obejścia tego i konieczne będzie jego wpisanie. 
Jednostką odpowiedzialną za przydzielenie EANu (GTINu) może być: producent lub dostawca: [..] importer lub hurtownik: [...]. Więc możesz nadać kod EAN sprzedawanym produktom, kupisz je na tej stronie

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

aquatech-fun
#7 Wielbiciel#

Czy mam sobie wstawić Eany jak mi się podoba czy sugerujesz zakup eanu na potrzeby wystawiania na aukcji.??????? Mam kilka tysięcy produktów.......

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Taaaa... ułatwienie, chyba dla tych co nie wystawiają produktów i dla tych co nie kupują na allegro. Pracownicy allegro nie znają się na sprzedaży.

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

la_nika

1. Wy tworzycie? Chętnie przeczytam więcej o Twoim wkładzie w tworzenie katalogu. 

2. Skoro wy tworzycie to czy wy odpowiadacie za błędy w katalogu i błędne powiązania z katalogiem? 

3. Serio wierzysz w to co piszesz o poprawianiu doświadczeń zakupowych i ułatwieniu dla sprzedających?

 

 

oznacz moderatorów