anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katalog produktów - zapowiedź zmian z 14.02.2023

capitalpackaging
#9 Pomysłodawca#

"wkrótce sprzedający skorzystają ze zdjęć i opisu produktu z katalogu". Czy oznacza to, że zdjęcie produktu sprzedawcy, który pierwszy utworzy dany produkt w katalogu, będzie automatycznie przyklejane do oferty, którą wystawię? Każdy ze sprzedawców ma własne zdjęcia, które chciałby dołączyć do swojej oferty, dlaczego będą mieli z góry narzucone foto, które być może będzie gorszej jakości, niż ich własne. Poza tym jak dla mnie, jest to jawna kradzież cudzej pracy i własności. Czy kody EAN będące własnością danego sprzedawcy będą także doklejane do ofert innych sprzedawców, którzy wystawią identyczny produkt? Przypominam, że wykonanie i opracowanie zdjęcia jest kosztem konkretnego sprzedawcy i jest jego własnością, podobnie jest z kodem EAN. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@capitalpackaging Nie, nie odznacza to, że będziemy cokolwiek doklejać. Dodanie zdjęcia będzie dobrowolne i równie dobrze będzie można wybrać własne zdjęcia. Jeśli chodzi natomiast o EAN, to jeśli sprzedający wybierze dany produkt z Katalogu to EAN dodajemy od zawsze. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

capitalpackaging
#9 Pomysłodawca#

Nie jest to niestety rzeczowa odpowiedź na moje pytanie. Zdjęcie z katalogu nie będzie przecież Waszą własnością. Teraz wystawiając nowy produkt z moim zdjęciem często "dostaję" w pakiecie z automatu cudze zdjęcia, których niestety nie mogę usunąć. Jak to się ma do tekstu Allegro z pomocy dla sprzedających: 

Prawo autorskie chroni przed wykorzystaniem - bez pisemnej zgody właściciela - takich materiałów jak na przykład tekst, zdjęcia czy grafiki. W ofercie możesz wykorzystać tylko takie materiały, do których masz prawo.

cytat z pomocy Allegro:

"Aby wykorzystać cudze materiały, potrzebujesz pisemnej zgody właściciela praw autorskich. Nie możesz kopiować materiałów z katalogów, stron internetowych, a także ofert innych sprzedających bez ich zgody. Za naruszenie praw autorskich grożą Ci konsekwencje prawne. My natomiast możemy w takim przypadku usunąć Twoją ofertę i wysłać Ci ostrzeżenie."

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zaakceptowałeś regulamin to równocześnie podpisałeś zgodę nawet jak nie byłeś tego świadomy.

oznacz moderatorów

capitalpackaging
#9 Pomysłodawca#

Narzucanie w regulaminie zasad sprzecznych z prawem nie jest prawem. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nawet jak zasady zawarte w regulaminie wyglądają na niezgodne z prawem to kwestionując je trzeba to udowodnić w sądzie i otrzymać potwierdzający wyrok. 

oznacz moderatorów