anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katastrofalne błędy w bazie danych

www_bookoff_pl
#8 Zapaleniec#

Jestem oburzona błędami w bazie Allegro, do których powinnam jako sprzedawca się dostosować.
W mojej kategorii (Książki) 100% aukcji musi być połączonych. Dochodzi do takiego absurdu, że książka o modzie powinna wg. Allegro być w kategorii "Wiara, duchowość" ; książka science fiction po angielsku ma być w kategorii książek  polskich a już hitem jest książka "The art of happiness", której nie mogę wystawić, ponieważ wcześniej ktoś wgrał ją z błędem "The art of happines"(jedno "s" na końcu). Podobnych przykładów mam po dzisiejszym dniu o wiele więcej.
Pytanie brzmi : Czy ja, jako sprzedający mam się dostosować do **piiip**ycznych danych (a później np. dostawać negatywne komentarze od kupujących), czy mam przy prawie każdej pozycji zgłaszać błędy , czyli tak naprawdę odwalać czarną robotę dla Allegro za darmo ? Mam nadzieję, że dotrze do kogoś wyżej skala tego problemu....:/

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Produktyzacji ciąg dalszy

DarkStoorM_0-1659688267585.png

decathlon jednak ma tego więcej

DarkStoorM_1-1659688371188.png

No to kopiemy głębiej

DarkStoorM_2-1659688681600.png

Parę tysięcy produktów (odrzucając niektóre książki o sieci) i wcale nie są to nieużywane produkty w katalogu.

Wystarczy, że wejdziemy na allegro.pl/produkt/ID_PRODUKTU (ten z paska adresu na końcu, taki długi) i widzimy jakie oferty połączone są z danym produktem.

Zrobi nam się taki link:

https://allegro.pl/produkt/komoda-www-zdrowy-sen-com-vestre-120-x-45-x-81cm-buk-jasny-1b496d56-5906-...

Allegro może nie widzi  w tym problemu. Ktoś wystawi ofertę i połączy z takim produktem i mamy takie coś.

DarkStoorM_3-1659688915605.png

 

Nie uwierzycie co jeszcze znalazłem. Jeśli zbyt obraźliwe dla Allegro, to Moderatorki mogą wrzucić zdjęcie do pieca 🙂

DarkStoorM_4-1659689056549.png

 

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

podbijam

Methrylis_0-1659690184273.png

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

A ja mam pewną teorię spiskową. Po wpisaniu "allegro" mamy blisko 300000 produktów

DarkStoorM_3-1659725305565.png

 

a po wejściu w niektóre kategorie mamy coś w stylu:

<przedmiot> Allegro-<nazwa_sklepu> albo Allegro-<nazwa_sklepu> <il.szt>

To pewnie jeszcze pozostałości z Ali jak zaczął się wysyp towaru z Chin i kiedy jeszcze nazwy produktów były tworzone z tytułu oferty. Produkty zawsze tworzone w ten sam sposób, w parametrach wszędzie "inny", w marce "inny" albo nazwa jakiegoś chińskiego użytkownika Allegro, kod producenta jakiś z pupy. To głównie przez to ten katalog NIGDY, ale to PRZENIGDY nie będzie uporządkowany.

Teoretycznie idzie ilość tych produktów podliczyć z wyszukiwania w stylu

  • allegro-a*
  • allegro-b*

Odrzucając margines błędu kilku tysięcy produktów, tak ze 100 000 by się znalazło takich wymyślonych

DarkStoorM_1-1659725142893.png

 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Pisz tu głośno,  to jedyny sposób żeby moderatorki zareagowały i przekazały do prządkowania, bo złoszenie błędu najczęściej skutkuje odrzuceneim zgłoszenia, ze nie mieści się w parametrach allegro, czymkolwiek one sa ia jak głupie są.

Ja tu głosno piszę obśmiewając cały ten  katalog , uwielbiam wbijać szpileczki.  Innej możliwości nie ma. 

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

Dzień dobry, witam, dołączam do zabawy XD

Methrylis_0-1659680992530.png

 

nawet, kurka, moje nazwisko zmasakrowali

Methrylis_1-1659681379303.png

 

w słowie "surprise" są dwa "r", taka ciekawostka :v

Methrylis_2-1659681441136.png

 

Bardzo lubię tę zabawę, bardzo mi się podoba XD

Katalog taki pienkny. ❤️

 

oznacz moderatorów

rudybart
#9 Pomysłodawca#

w kategorii z komiksami jest totalny chaos, dodatkowo okazało się że 10 cyfrowe ISBN nie zawsze są akceptowane przez system. W takiej sytuacji dostałem poradę od allegro żeby wystawić komiks Tytus Romek i A"Tomek z 1989 roku w kategorii Antyki 🙂
poniżej dwa ekrany - identyczny komiks ale zdaniem allegro ale autorem rysunków we wcześniejszym wydaniu nie mógł być Jerzy Wróblewski, ostatecznie zmieniono te ustawienia ale w trakcie rozmowy zorientowałem się że konsultanci allegro nie rozróżniają w odpowiedziach komiksów od czasopism. Reasumując temat bardzo trudny, produktów są tysiące - wiele błędnych, zdublowanych źle opisanych, zdarzają się błędy w nazwach wydawnictw - także błędy wynikające z niezgodności z zasadami polskiej pisowni - a mimo to allegro upiera się że taka nazwa ma zostać a zmiany są niezgodne ze standardem allegro. Dotyczy to np. nazwy wydawnictwa Krajowa Agencja Wydawnicza - zdaniem allegro nazwy własne pisze się z małej litery,
poniżej ekrany z przykładami z systemu - moim zdaniem to walka z wiatrakami.

ekran_1.jpgekran_2.jpgekran_3.jpg

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

A OTO MOJE ULUBIONE. 0 CM. Spójrzcie na liczbę wystawionych przedmiotów z takim parametrem. W mojej branży użeram się z tym cały czas.

Methrylis_0-1659691073663.png

 

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Methrylis Ustawili... najbardziej im bliską długość. 😄

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@Client:94057046 akurat to 0 cm i inne tego rodzaju parametry z czapy jest dość łatwo wyjaśnić. Allegro zawsze rzuca nagle komunikatem, że za miesiąc wszystkie X ofert ma nowy parametr obowiązkowy i trzeba się męczyć z tysiącami produktów, żeby zdążyć. Dlatego niektórzy szli na łatwiznę i wpisywali np. takie 0 cm - po prostu żeby było cokolwiek. To się zdarzało nagminnie i teraz allegro twierdzi, że te parametry są legitne, bo katalog tak mówi. A jak nie, to mamy sami to zgłaszać i naprawiać.

Śmieszność.

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

t y l k o   u   m n i e

 

Methrylis_0-1659691703509.png

 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Panie moderatorki prosimy do pracy

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@AptekaNatolinska może lepiej nie wołać, bo zaraz oznajmią, że to błędy nasze - jako sprzedawców - i skoro sami te błędy odkopaliśmy, sami mamy je zgłaszać ;-; XD

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@Methrylis trzeba wołać by chociażby zaakceptowały zdjęcia bo póki co nikt ich nie widzi poza tobą

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@DarkStoorM @domkar04 A, w tym sensie. To tak, wiem, że moderatorki muszą to akceptować, ale myślałam, że robią to w miarę sprawnie i do tego czasu już są widoczne. No cóż, kiedyś zostaną opublikowane i wtedy zobaczycie moje kwiatki. ❤️

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@Methrylis zdjęcia już widać, ale są pojedyncze przypadki, że wiszą niezaakceptowane od roku czy dwóch xD

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@domkar04 oh. XDDDD Dobra, to w takim razie będę pamiętać o oznaczaniu :v

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@Methrylis nie trzeba oznaczać 🙂

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Methrylis Musisz trochę z nami pospamować (nie dosłownie) na forum, żeby wbić wyższą rangę, wtedy zdjęcia nie będą wymagały akceptacji Moderatorek.

Z drugiej strony oczywiście, że to my Sprzedający będziemy to wszystko robić. Sprzedający stworzyli, Sprzedający mają naprawiać.

Ja właśnie zgłosiłem dwa zmyślone produkty ze zdjęciami 18+, trochę obrażające Allegro, ale mam nadzieję, że zgłoszenie trafi do ogarniętego konsultanta i przeczyta sugestie zamiast nałożyć mi blokadę 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

rudybart
#9 Pomysłodawca#

można zgłaszać tylko po co? zgłosiłem kilka dni temu wszystkie produkty z nieprawidłową nazwą komiksu zamiast Atalanta - wpisane jest Atlanta - to tak prosta literówka, może się zdarzyć i po kilku dniach allegro odrzuciło wszystkie zmiany i nadal w katalogu są obok siebie i komiksy Atalanta najlepsza biegaczka świata i Atlanta najlepsza biegaczka świata.

poniżej stan na dzisiaj - jest kilka stron komiksu który był wydany tylko jeden raz - teoretycznie powinien być tylko 1 produkt w katalogu 😂

ekran_5.jpg

oznacz moderatorów

papirus-rawa
#9 Pomysłodawca#

Opera Zrzut ekranu_2022-08-05_151620_allegro.pl.pngWitaj szkoło

oznacz moderatorów