anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kod EAN skąd wziąć dla obuwia używanego?

ferbitex
#1 Nowicjusz#

Chciałam wznowić aukcję z używanymi butami dziecięcymi i nie mogę, bo wyskakuje, że muszę wpisać kod EAN. Skąd go mam wziąć w przypadku obuwia używanego sprzed kilku lat? Przecież to jest totalnie nielogiczne, jeśli rzecz jest używana, to zazwyczaj nie ma po niej opakowania, metek itp.?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mikeza
#20 Guru#

jak łatwo się domyślić jest to celowe działanie portalu,  żeby zniechęcić sprzedawców do korzystania z allegro i przerzucenie ich na allegro lokalnie, bo tam nie musisz podawać kodu EAN przy takiej ofercie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ferbitex Cześć. W jakiej dokładnie kategorii próbujesz wystawić ofertę? Tutaj pobierzesz plik z aktualną listą wszystkich kategorii, w których kod EAN jest obowiązkowy: https://assets.allegrostatic.com/popart-attachments/att-21c1f3b0-1875-4b9e-95c9-6e11e1e532e8  

Jeśli EAN w kategorii jest obowiązkowy, to mogę zaproponować Ci trzy rozwiązania: 
- poszukaj tych butów w Katalogu Allegro i połącz ofertę z produktem,
- skontaktuj się z producentem i poproś o EAN,
- wystaw ofertę na Allegro Lokalnie. 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ferbitex
#1 Nowicjusz#

Producent już tych butów nie produkuje, przy poprzednim wystawieniu miały uzupełnione wszystkie parametry więc były w katalogu. A za Allegro Lokalnie uprzejmie dziękuję, bo mnie nie interesuje taka opcja. Od kilkunastu lat sprzedaję używaną odzież po dzieciach i jeszcze nie zdarzyło mi się, aby ktoś kupił z moich okolic więc to totalna strata czasu.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ferbitex Informacyjnie: na Allegro Lokalnie wcale nie musisz wystawiać ofert wyłącznie z odbiorem osobistym. Produkty, które sprzedasz na Lokalnie jak najbardziej możesz wysłać (a nawet wygodnie wygenerować etykietę do Paczkomatu bezpośrednio z Lokalnie). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ferbitex
#1 Nowicjusz#

Dobrze wiem, że nie chodzi tylko o odbiór osobisty, i że można wysyłać, ale zainteresowanie jest zerowe - nikt z wybrzeża, czy z Warszawy nie będzie szukał używanego ciucha dla dziecka na Śląsku. Allegro Lokalnie, to totalna porażka. I chyba tylko dlatego Allegro na siłę chce tam "przesiedlić" osoby prywatne, aby "uratować" totalnego bubla, którego stworzyło. 

oznacz moderatorów