anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nazwa produktu generowana przez Allegro wprowadza w błąd

kilowat_net
#11 Animator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Po raz kolejny proszę o zrobienie porządku z nazwami produktów, które są generowane przez Allegro. Po raz kolejny kupujący zgłasza nam problem, że kupił nie to, co chciał, bo patrzył na tą nazwę a nie na nasz tytuł oferty. Przykład Numer oferty: 11955163135

Nasz tytuł brzmi:   SIMON 54 Przycisk pojedynczy zwierny czarny

Nazwa generowana przez Allegro:  Wyłącznik pojedynczy Klasyczny, Podtynkowy Kontakt Simon czarny DP1.01/49

Kupujący przegląda ofertę na komórce, widzi tylko nazwę i błędnie myśli, że kupuje zwykły łącznik (klasyczny), a nie przycisk zwierny. Generuje to mnóstwo zwrotów. Zgłaszanie błędu nic nie daje, bo takich parametrów jak "przycisk" i "zwierny" nie ma do wyboru. A nawet gdyby były, to inny sprzedawca zgłosi błąd, wpisze bzdury i bzdury będą się wyświetlały.

Proszę nazwy generowane przez Allegro ukryć, przenieść na koniec strony z ofertą, a lepiej uwidocznić tytuły tworzone przez sprzedawców.

oznacz moderatorów
88 ODPOWIEDZI 88

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ofertikon rozumiem na czym polega problem, konsultuję to z zespołem zajmującym się katalogiem. Dam znać, gdy otrzymam odpowiedź!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ofertikon
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

następny problem z katalogiem

Ofertikon_0-1664133576010.png

w "produkcie" parking prywatny zostało błędnie przypisane zdjęcie ( nie wiem dlaczego zostało w katalogu podpięte złe zdjęcie -  zgłosiłem błąd)

a teraz nie mogę utworzyć prawidłowego produktu do oferty

nr: 12583454078 i

mimo wypełnienia wszystkich parametrów, ciągle podpina pod błędny produkt

oznacz moderatorów

Ofertikon
#9 Pomysłodawca#

@la_nika Proszę o pomoc

Ofertikon_0-1664354282608.png

W produkcie albo trzeba poprawić nazwę na :

"Zakaz parkowania ZZP01x dowolny tekst - 20x30 cm"

albo wymiary na:

15x20

bo w tej chwili błędnie podpina produkt

 

oznacz moderatorów

Ofertikon
#9 Pomysłodawca#

A ze stwierdzeniem ze system nic sam nie robi tylko sprzedający wprowadza dane ja zgodzić się nie mogę ( no chyba ze to nie system a pracownicy allegro ) bo patrząc się na "produkt" z katalogu

"Tabliczka znak parking P14 parking prywatny 27x40" - ma umieszczone zdjęcia które w naszych ofertach tabliczki "parking P14" nigdy nie występowały

taka kombinacja zdjęć była używana tylko w przypadku ofert "parking p01 z dowolnym tekstem"

więc myślę ze przez złe podpięcie oferty do produktu system zaciągnął zdjęcia z innego przedmiotu bo w przypadku Tabliczka znak parking P14 parking prywatny 27x40 powinno być zdjęcie tylko tabliczki z napisem "parking prywatny"

 

oznacz moderatorów

Ofertikon
#9 Pomysłodawca#

Witam,

proszę o informację dlaczego zamiast poprawić wymiary została zmieniona nazwa tworząc produkt który u nas nie istnieje ? i dlaczego w "produkcie""Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" nie dało zmienić się wymiarów na 50x75 cm a dało się zmienić mu nazwę na "

Tabliczka z nadrukiem Ofertikon znak parking 80x20 cm niebiesko-biała" ??? dlaczego uczepiliście się  błędnego wymiaru 20x80 ??

oczywiście teraz będzie mi łatwiej odpiąć oferty i tworzyć nowe produkty a ten teraz pozostanie pusty i pewnie do usunięcia ale tym samym zostaną stracone gwiazdki przyznane "produktowi"

inaczej mówiąc allegro wie lepiej co mamy w ofercie i w jakich wymiarach  

i druga kwestia:

oczywiście z Pani odpowiedzi wiem że został utworzony "..nowy produkt o wymiarach 80x20 cm do którego możesz podpiąć swoje oferty z tym produktem. " ale to nie jest nowy produkt  tylko "produkt" "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm"  który zmienił nazwę ale dlaczego system nie powiadamia mnie ze zmieniła się nazwa produktu lub dane produktu do którego są podpięte moje oferty ??????

w ten sposób jeśli Allegro zmieni nazwę lub np wymiary produktu na podstawie jakiegoś zgłoszenia lub ofert podpiętych do produktu sprzedający o tym nie wie a może to wprowadzać kupującego w błąd

w tej chwili mam kilka ofert w różnych wymiarach podpiętych pod produkt "

Tabliczka z nadrukiem Ofertikon znak parking 80x20 cm niebiesko-biała" które wcześniej były podpięte pod produkt "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm"

i moje pytanie : w czym ta zmiana pomogło mi czy kupującemu ???? przecież dalej wprowadza w błąd

nie ma powiadomień o zmianach w "produkcie" nie ma narzędzia żeby sprzedający mógł sprawdzić do jakiego "produktu" i z jakimi danymi podpięte są jego oferty

Ale jeśli klient  będzie nie zadowolony bo co innego było w "produkcie" a co innego w podpiętej ofercie to w/g odpowiedzi udzielanej przez pracowników odpowiedzialność spada na sprzedającego

czy pomoc "produktóryzacji" ma polegać na tym ze sprzedający mają codziennie sprawdzać swoje oferty żeby być pewnym ze w danych czy nazwie "produktu" nic się nie zmieniło i nie wprowadzają klientów w błąd ????????

jeśli "produktóryzacja "naprawdę ma być pomocna stwórzcie narzędzie dla sprzedających żeby mogli sprawdzać co się dzieje produktami do których są podpięte oferty sprzedającego

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ofertikon przykro mi, ale jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi z konsultacji w tej sprawie, więc to co zostało zmienione nie było wywołane moim działaniem. 
Czy w tej chwili parametry dla tego produktu są prawidłowe?

la_nika_0-1663586709281.png

Produkt o nazwie "Tabliczka z nadrukiem Ofertikon znak parking 80x20 cm niebiesko-biała" można usunąć? W tej chwili nie w nim ofert, a rozumiem, że jako producent zgłaszasz nam, że takich wymiarów (80x20 cm) nie ma?

Jeżeli chodzi o produkt o tytule "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" to masz do niego przypisane dwie oferty i wymiar oraz napis się zgadzają. W tej chwili w tym produkcie są podpięte właściwe oferty, więc kupujący nie są wprowadzani w błąd.  
Gdy zmieniamy dane produktu (jego parametry podstawowe) nie łączymy automatycznie ofert sprzedających tylko wysyłamy informację tutaj piszemy więcej na ten temat. 
Połączenia Twoich ofert możesz sprawdzać w zakładce Mój asortyment

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ofertikon
#9 Pomysłodawca#

@la_nika   1. tak teraz "produkt "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" ma prawidłowe parametry

2. tak, "Tabliczka z nadrukiem Ofertikon znak parking 80x20 cm niebiesko-biała" można usunąć - chociaż dalej nie rozumiem dlaczego zamiast zmienić rozmiar na prawidłowy obsługa allegro zmieniła tytuł ustawiając błędny wymiar.

Z tej operacji która miała przebieg:

A) zgłoszenie błędu ze w produkcje "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" był błędny wymiar 20x80 którego się nie dało poprawić 😞

b) zmiana przez Allegro tytułu "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" na "Tabliczka z nadrukiem Ofertikon znak parking 80x20 cm niebiesko-biała" bo tytuł się dało zmianić

c) utworzenie nowego produktu o nazwie "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" z prawidłowymi parametrami

wie Pani jaki jest efekt ? przy "produkcie" "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" były gwiazdki zadowolenia a teraz ich niema 😞  bo wszystkie zostaną skasowane wraz  z "Tabliczka z nadrukiem Ofertikon znak parking 80x20 cm niebiesko-biała"

Nie wiem czy dobrze rozumiem Pani wypowiedź ale na dodatek te wszystkie zmiany nie były spowodowane Pani działaniem, więc kto tak mieszał , krasnoludki ??

3. w przesłanym linku czytam "Stale pracujemy nad tym, aby podnosić jakość Katalogu produktów Allegro. Gdy stwierdzimy, że produkt z Katalogu ma niewłaściwe parametry podstawowe, poprawimy je. Jeśli Twoje oferty będą połączone z tym produktem, damy Ci o tym znać:

  • mejlowo
  • w zakładce Mój asortyment – przejdź do ofert połączonych z Katalogiem i wybierz zobacz zmiany w produkcie.

Co to dla Ciebie oznacza

Gdy zmienimy dane produktu, nie zaktualizujemy automatycznie Twoich ofert. Możesz to zrobić samodzielnie. Dzięki temu Twoi klienci zobaczą w ofertach prawidłowe parametry i nazwę produktu. ...."

Jak do tej pory nie dostaliśmy żadnego maila ze ktoś (krasnoludki) grzebie przy produktach do których są podpięte nasze ofert - trzeba włączyć jakąś opcję  żeby dostawać takie powiadomienia ? ?

A w zakładce Mój asortyment owszem pojawiają się czasem znaczki przy niektórych ofertach  (chociaż przy "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" nie było żadnych powiadomień przez cały czas naszej korespondencji a zmiany były ) - to czy oznacza to ze sprzedający mają codziennie sprawdzać cały asortyment żeby przypadkiem nie przeoczyć zmian wprowadzanych przez "krasnoludki" ???

Czy ktoś z was: @kilowat_net , @Kaliope_Brzeg - otrzymywał mailem powiadamiania o zmianach w "Produkcie" podpiętym do waszych ofert ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ofertikon czy możesz przesłać zrzut ekranu z zakładki Zgłoszenia zmian, gdzie widać do którego produktu zgłaszałeś zmianę wymiaru (która została odrzucona).
W katalogu nie widzę sugestii zmian odnośnie tych dwóch produktów: "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" oraz "Tabliczka z nadrukiem Ofertikon znak parking 80x20 cm niebiesko-biała", a chciałabym wyjaśnić co się tutaj wydarzyło. 
Jeżeli chodzi o problem poruszony w tej wiadomości to takie problemy nie powinny już występować, ponieważ zmniejszyliśmy podobieństwo zdjęć więc produkt i oferta z innym napisem nie będą ze sobą łączone. 
Nie ma konieczności włączania specjalnej opcji, żeby otrzymać powiadomienie na temat zmian w produkcie, z którym masz połączoną ofertę, ale dotyczy to zmian w parametrach podstawowych (czyli takich za pomocą, których identyfikujemy produkt). W przypadku produktu, o którym piszemy takimi parametrami była wysokość i szerokość. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ofertikon
#9 Pomysłodawca#

@la_nikawydarzyło się dokładnie to  co opisałem "b) zmiana przez Allegro tytułu "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" na "Tabliczka z nadrukiem Ofertikon znak parking 80x20 cm niebiesko-biała" bo tytuł się dało zmianić"

zgłaszałem zmiany tylko do "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" był błędny wymiar 20x80

ten produkt zmienił"magicznie" nazwę i stał się produktem

"Tabliczka z nadrukiem Ofertikon znak parking 80x20 cm niebiesko-biała" do niego nie zgłaszałem zmian bo dowiedziałem się o jego istnieniu wczoraj i wczoraj tutaj o tym pisałem

"proszę o informację dlaczego zamiast poprawić wymiary została zmieniona nazwa tworząc produkt który u nas nie istnieje ? i dlaczego w "produkcie""Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm" nie dało zmienić się wymiarów na 50x75 cm a dało się zmienić mu nazwę na "

Tabliczka z nadrukiem Ofertikon znak parking 80x20 cm niebiesko-biała" ??? dlaczego uczepiliście się  błędnego wymiaru 20x80 ??"

nie wiem czy będzie to dobrze widoczne

to lista moich ostatnich zgłoszeń jest tu ta tablica 50x75 a tej  20x80 nie ma

Ofertikon_0-1663616286398.png

szczegóły  zgłaszanej zmiany

Ofertikon_2-1663617721934.png

po której rozmiarów nie dało się zmienić ale cała nazwę już tak

i jak kliknę w "twoje oferty powiązane z produktem" przy tablicy 50x75 to wyświetla się to :

Ofertikon_1-1663616460402.png

czyli zupełnie inny produkt utworzony przez "krasnoludki"

 

Czyli jak rozumiem w każdej chwili nazwa produktu w katalogu może się "magicznie " zmienić a Allegro nawet nie zamierza o tym powiadamiać sprzedających, ale to sprzedający odpowiada za błędnie podpięta ofertę ?????

zauważyłem kilka takich "magicznych" zmian nazw "produktów" w naszych ofertach, na szczęście tamte nie odbiegają od oferty jak w tym przypadku ale co będzie jeśli jutro "magicznie" z Produktu

"parking prywatny" będzie "parking płatny" albo "zakaz wjazdu" jak nawet nie mamy szansy się dowiedzieć jaką radosną twórczość zrobią "krasnoludki" w katalogu produktów

 

@kilowat_netsprawdzaj oferty bo upominasz się o parametry a z tego co widać dzisiaj sprzedajesz łącznik a jutro może to "magicznie" być gniazdko i "zwierny" nic nie pomoże

nie wiem czy z tego śmiać się czy płakać, magicznie zmieniają się nazwy produktów w katalogu do którego podpięte są produkty i nawet o tym nie powiadomią, jak jutro klient zapyta się mnie o "krowę" to już się nie zdziwię, bo jaka mam niby pewność ze ktoś sobie w nocy nie wymyśli ze to lepiej pasuje do mojej oferty ??????????????? a ja nawet nie będę mógł powiedzieć ze "krowy" nie sprzedaję bo skąd mam mieć pewność ze któryś z produktów nie zmienił się "magicznie" z tabliczki w "krowę"

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ofertikon dziękuję za zrzuty! Wyjaśniam jeszcze tę sprawę, musze poprosić Cię jeszcze o cierpliwość. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ofertikon
#9 Pomysłodawca#

@la_nikapoczekam jestem bardzo ciekawy wytłumaczenia

chociaż ja już wiem 😞

Allegro zmienia nazwy produktów jak chce i kiedy chce wprowadzając zamieszanie i nie powiadamiając  sprzedających ze produkty zmieniły nazwę

odpowiedz z podobnej sprawy z innego naszego konta:

"Nasz konsultant wysłał link do prawidłowego produktu. W momencie zgłoszenia tytuł produktu brzmiał "Tabliczka znak parking P14 parking prywatny 20x30", natomiast 14 września został on zmieniony na "Tabliczka Ofertikon Parking dla gości 30x45 cm niebiesko-biała". 

Czyli allegro wie lepiej niż ja ze sprzedaje "parking dla gości" mimo ze problem dotyczył tylko wymiarów "Tabliczka znak parking P14 parking prywatny 20x30"

i teraz najważniejsze jest kiedy allegro zacznie powiadamiać mailowo o zmianach w produktach ???? nie tylko parametrów podstawowych ale i nazw

jak pisałem wcześniej: mailem nie dostaję żadnych powiadomień o zmianach nawet tych o zmianach parametrów podstawowych. A jak widzę po odpowiedziach inni też nie.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ofertikon oki, mam odpowiedź, jest to trochę skomplikowane, spróbuję to zrozumiale rozpisać, ale oczywiście w razie wątpliwości daj znać.

Zgłosiłeś błąd w produkcie o nazwie "Tabliczka znak parking P01x dowolny tekst 50x75 cm", ponieważ były podane błędne wymiary w produkcie (nie zgadzały się z tytułem) osoba, która weryfikowała tą zmianę odrzuciła tę sugestię i jako powód podała  "zmiana doprowadzi do utworzenia wariantu produktu" i w ten sposób powstał drugi produkt o nazwie "Tabliczka z nadrukiem Ofertikon znak parking 80x20 cm niebiesko-biała" ten produkt został odrzucony. Dlatego, gdy wchodzisz w Zgłoszenia zmian to pokazuje się stary tytuł, a po wejściu w szczegóły ten nowy. W efekcie były dwa produkty o nazwie "Tabliczka z nadrukiem Ofertikon znak parking 80x20 cm niebiesko-biała" jeden jest już usunięty, drugi teraz już zgłoszę do usunięcia skoro wiemy co się stało. 
Przepraszam Cię za te problemy, wyniknęły z błędnego oznaczenia, ale teraz parametry tego produktu są prawidłowe i wszystko się zgadza (w tym produkcie).
Problem z powiadomieniami mailowymi ma być w najbliższych dniach rozwiązany, jednak powiadomienia wciąż będą dotyczyły tylko zmian w parametrach podstawowych, przekazałam Twoją sugestię, aby takie powiadomienia były wysyłane również przy zmianie tytułu. 

 Rozumiem, że sprawa produktu "Tabliczka znak parking P14 parking prywatny 20x30" została niejako rozwiązana, ponieważ przeniosłeś produkt? Przykro mi, że napotykasz takie problemy, rozumiem, że jest to frustrujące i jeśli znów pojawi się taki problem, a sugestia zostanie odrzucona to zgłoś to proszę tutaj na Gadane. Będziemy działać w tej sprawie. 

Dodam też, że zespół zajmujący się Katalogiem produktów pracuje nad wprowadzeniem innej ścieżki weryfikacji, tworzenia i poprawiania produktów dla producentów. Mam nadzieję, że wkrótce zostanie wdrożona i dzięki temu takie problemy nie będą już występować. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

@la_nika 
Dodam też, że zespół zajmujący się Katalogiem produktów pracuje nad wprowadzeniem innej ścieżki weryfikacji, tworzenia i poprawiania produktów dla producentów. Mam nadzieję, że wkrótce zostanie wdrożona i dzięki temu takie problemy nie będą już występować. 

Skoro jest tyle problemów z katalogiem, to do czasu zrobienia z tym porządku ukryjcie kupującym nazwy generowane przez Allegro.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kilowat_net przykro mi, ale taki pomysł nie będzie zrealizowany. Zdaję sobie sprawę, że z perspektywy forum, gdzie widzimy wątki na temat problemów z katalogiem może się wydawać, że jest tyle problemów, ale patrząc na ten trudny i skomplikowany proces z szerszej perspektywy to nie nasuwa się wniosek, że nazwy z katalogu powinny być ukryte. Sprzedający, którzy nie mają problemów z katalogiem o tym nie piszą. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

@la_nika 

To że inni nie piszą, nie oznacza, że nie mają problemów. Też do pewnego momentu nie pisałem.Ile macie zgłoszeń błędów w katalogu? Sam robię to kilka razy tygodniu. A inni sprzedawcy? To pewnie idzie w tysiące dziennie. To po co katalog, który zawiera tyle błędów?

Sprawdźcie, ile razy zgłaszałem błędy w tych samych produktach, bo ktoś uparcie twierdził, że np czarny produkt ma kolor "antracyt" i odwrotnie.

Albo zaczniecie weryfikować zmiany u producentów i blokować możliwość zmiany parametrów produktu gdy w 100% odpowiada katalogowi producenta, albo taka zabawa w zmiany będzie trwała w nieskończoność i nigdy nie będzie porządku.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ja napotykam ciągłe problemy z katalogiem, ale nie piszę o tym nigdzie, bo po prostu nie mam na to czasu. Szukam obejść i działam. Dlatego o tym nie piszą

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kilowat_net jeśli będą się zdarzać takie sytuacje (jak ta z kolorem produktu o której pisałeś) to zgłaszaj nam to tutaj.
Na bieżąco przekazujemy Wasze uwagi do działu, który zajmuje się katalogiem, ale jak na pewno wiesz, to nie ode mnie zależy przyszłość tego katalogu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ofertikon
#9 Pomysłodawca#

@la_nika  dziękuję za wyjaśnienia, rozumiem chronologię zdarzeń, chociaż dalej nie rozumiem procedur allegro które nie pomagają tylko wprowadzają bałagan bo

1. zgłosiłem błąd  który został odrzucony, choć powód mnie nie przekonał - więc normalnym wydaje się ze produkt zostaje tak jak był. ale nie, produkt nagle zmienia nazwę na nieistniejący w ofercie bo dla pracownika allegro ważniejsze są parametry niż nazwa przedmiotu  podpięte pod niego oferty i dlatego tworzy produkt w/g własnego widzimisię

2. Pisze Pani ze: "osoba, która weryfikowała tą zmianę odrzuciła tę sugestię i jako powód podała "zmiana doprowadzi do utworzenia wariantu produktu" i w ten sposób powstał drugi produkt o nazwie "Tabliczka z nadrukiem Ofertikon znak parking 80x20 cm niebiesko-biała"  - a to nieprawda bo to nie był nowy produkt bo nowy produkt nie ma gwiazdek zadowolenia klientów - to był produkt w którym poprawić parametrów się nie dało ale zmienić nazwę na wprowadzającą w błąd już tak.

3, owszem teraz to wyprostowane i teraz mam prawidłowo podpięte "te" oferty ale efekt jest taki ze wcześniej produkt miał gwiazdki od zadowolonych klientów a po mieszaniu przez pracownika allegro już nie ma

4. dlatego zastanawiam się skąd pomysł pracownika żeby zmieniać tytuł jeśli chodziło o zmianę parametrów i dlaczego procedury pozwalają na to żeby trwożyć całkiem inny produkt którego sprzedawca nie ma w ofercie  - przypominam ze były tam podpięte oferty przez jakiś czas

5. od Pani przeprosiny przyjmuję ( bo umiem oddzielić osobę od firmy) ale od Allegro już nie bo nie rozwiązują problemu odpowiedzialności- pracownik allegro zmienia tytuł produktu wiec zmienia ofertę widoczna przez klienta, bo klient widzi "produkt". na podstawie tej oferty z nazwą tego produktu dokonuje wyboru i zakupu, a jeśli dostanie przedmiot o innych parametrach niż te które widział w "produkcje z katalogu" będzie miał pretensje, ale wtedy cała odpowiedzialność przez allegro jest zrzucana na sprzedającego bo oferta była powiązana z produktem i sprzedający za to odpowiada. Allegro zmienia nazwę produktu jak chce umieszczając w niej parametry jakie mu się podobają i nie udostępnia sprzedającym nawet narzędzi to jakiejkolwiek kontroli tego procesu - ale w razie błędów odpowiada sprzedawca

6. Pisze Pani ".... zespół zajmujący się Katalogiem produktów pracuje nad wprowadzeniem innej ścieżki weryfikacji, tworzenia i poprawiania produktów dla producentów." - ale kiedy to będzie?

7. dziękuję za zgłoszenie mojej "sugestii" ale jeśli pracownicy allegro sami zmieniają tytuły a allegro obciąża sprzedających za poprawne podpięcie do katalogu to powiadamianie o zmianie nazwy produktu powinno być od dawna obowiązujące przecież nazwa często dla kupującego jest bardzo istotna szczególnie jak zawiera w sobie wymiary lub parametry

 

oznacz moderatorów

Ofertikon
#9 Pomysłodawca#

@la_nika  no i mailem nie dostaję żadnych powiadomień o zmianach nawet tych o zmianach parametrów podstawowych. A jak widzę po odpowiedziach inni też nie.

więc proszę o sprawdzenie czy to działa i czy nie mogło by też powiadamiać o zmianach nazwy "produktu"

oznacz moderatorów

Ofertikon
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

no to są po prostu "JAJA"

korespondencja z innego naszego konta:

Wysłane: 14.09.2022, 18:18
Do: allegro.kontakt@allegro.pl
Temat: Katalog Produktów - Zgłoszenie dotyczące sugestii zmiany

W nazwie produktu "Tabliczka znak parking P14 parking prywatny 20x30" jest zawarty wymiar 20x30 cm
wykonujemy te tabliczki więc wiemy jaki mają wymiar
więc dlaczego błędny wymiar 30x45 cm "lepiej opisuje produkt" ????????????????
czy to po to żeby wprowadzać w błąd kupujących a nas obciążać odpowiedzialnością za błędy w katalogu produktów ??????????????
czy ktoś nad tym się zastanawia czy klika na chybił trafił ????? "

Przesyłam link kierujący akurat do tego rozmiaru
 

https://ofertikon.pl/oznaczenia-parkingow-z-tekstem/284-tabliczka-znak-parking-p14-parking-prywatny....

 
oprócz tego ta tabliczka posiada już nr GTIN 5903933200309
 
Odpowiedz Allegro (Odpowiedź na zgłoszenie nr "26247338"😞  kontaktuję  się w sprawie zgłoszenia.

W  celu zgłoszenia zmian proszę to zrobić przez formularz.


Pod tym linkiem[klik] w formularzu, proszę przekazać wszystkie zmiany jak i link do produktu jeżeli Państwo posiadają.

Dopiero po wprowadzeniu sugestii, będziemy mogli je ręcznie wprowadzić w razie odrzucenia.

Ofertikon_0-1663667897156.gif

zauważyłem ze nazwa produktu jest inna niż produkt w którym zgłaszałem zmiany więc napisałem

Witam, dlaczego jeśli zgłaszałem problem z produktem " "Tabliczka znak parking P14 parking prywatny 20x30"
dotyczącym tabliczki "parking prywatny"

przesłał mi Pan link dotyczący 

Tabliczka Ofertikon Parking dla gości 30x45 cm niebiesko-biała

czyli tabliczki z tekstem "parking dla gości"
 
już nie tylko rozmiar się nie zgadza ale też produkt, i teraz nie wiem co zgłaszam ?? Parking Prywatny Czy Parking dla gości???? 

 

A teraz odpowiedź allegro :

dziękuję za wiadomość.

Nasz konsultant wysłał link do prawidłowego produktu. W momencie zgłoszenia tytuł produktu brzmiał "Tabliczka znak parking P14 parking prywatny 20x30", natomiast 14 września został on zmieniony na "Tabliczka Ofertikon Parking dla gości 30x45 cm niebiesko-biała". W tej sytuacji sugeruję również zgłoszenie przez formularz zmiany tytułu. W komentarzu na dole należy wkleić link do strony producenta.

​​​​​​​Jeżeli zgłoszenie zostałoby odrzucone proszę o ponowny kontakt.

 

przeniosłem oferty i "produkt w katalogu" niech sobie wisi pusty

To po co ja mam zgłaszać zmiany poprawiające błędne wpisy w katalogu jak i tak Allegro wie lepiej i z jednego produktu robi inny ????

oznacz moderatorów