anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowy EAN w kategoriach

MAMY ROZWIĄZANIE!
TNL_2020
#8 Zapaleniec#

Miałem wystawione przedmioty bez kodów ean bo takowych nie posiadają. skorzystałem z narzędzia przerwa w sprzedaży by później z niego zrezygnować. Teraz 95 moich ofert nie jest w stanie być wznowionym bo nie posiadają tegoż kodu. Jak aktywować te oferty ponownie?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
Client:44052296
#21 Demiurg#

@TNL_2020 jeżeli jest to parametr obowiązkowy to nie ominiesz tego. Może w innej kategorii spróbuj wystawić. W katalogu allegro niema tych produktów?

oznacz moderatorów
TNL_2020
#8 Zapaleniec#

No dobrze nie ominę tego jeśli ten KOD nie istnieje? Przecież to paranoja, te oferty były nieaktywne 1 dzień, wcześniej cały czas były aktywne i nikomu nie przeszkadzały...

oznacz moderatorów
TNL_2020
#8 Zapaleniec#

Witam, a co mam zrobić w przypadku gdy 95 moich ofert nie jest w stanie być wznowioną ponieważ nagle wymagają kodu EAN, a te produkty go nie posiadają?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@TNL_2020 Cześć. 🙂 Dlaczego produkty nie mają kodów EAN? Jesteś ich producentem czy dystrybutorem? 

Jeśli w danej kategorii wymagane jest uzupełnienie kodu EAN produktu, to niestety nie ma innej drogi — musisz uzupełnić kod lub wystawić oferty w innej kategorii. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
TNL_2020
#8 Zapaleniec#

Dystrybutorem, ale producent podaje, że nie ma kodów EAN.

Jeśli jest wymagane to dlaczego te produkty przed użyciem przerwy w sprzedaży były działające i nie wymagały połączenia z katalogiem, wręcz były połączone.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@TNL_2020 Ponieważ od 15 listopada część parametrów (w tym kody EAN w niektórych kategoriach) oznaczyliśmy jako obowiązkowe. 

Informowaliśmy o tym w Aktualnościach: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/od-15-listopada-przestalismy-wymagac-wybranych-parametrow-czesc... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
TNL_2020
#8 Zapaleniec#

W takim razie dlaczego nie było wymagane ode mnie żebym dodał te kody? Dopiero jak oferta zniknęła i pojawia się z powrotem to jest to wymagane?

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@TNL_2020 Zgodnie z informacją w podesłanym artykule: 

Co, jeśli nie uzupełnisz obowiązkowych parametrów

  • nie wystawisz nowej oferty
  • nie wprowadzisz zmian w trwającej ofercie
  • nie wznowisz oferty.

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
interszafa
#10 Popularyzator#

 Dzień dobry, proszę sprawdzić kategorię

  • Allegro
  • Sport i turystyka
  • Rowery i akcesoria
  • Odzież
  • Kurtki  - w tej kategorii towar mimo oznaczenia używany, nie może zostać wystawiony w ofercie bez EAN. Zgodnie z zapowiedziami, przedmioty używane miały być zwolnione z podawania kodu EAN. A tutaj raz klikam "wystaw" i wyskakuje kilka takich okienek. ean błąd 1.jpg

 

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@interszafa Czy możesz podać przykładowe numery ofert, których dotyczy ta sytuacja? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
interszafa
#10 Popularyzator#

tak, tutaj oferta https://allegro.pl/oferta/craft-bike-winter-kurtka-softshell-rowerowa-roz-m-13148354577 W tym przypadku TYMCZASOWO użyłem kodu EAN od innej kurtki Craft.

oznacz moderatorów