anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ogromny Bałagan w produktach

OskaritoSSS
#9 Pomysłodawca#

Allegro dalej nic nie robi z tym chaosem w produktach, a w tytułach aukcji są totalne bzdury! szacując ok. 70% -80% aukcji w kategoriach przedmiotów używanych ma błędne parametry i tytuł. Czy możemy liczyć że Allegro zmieni tytuł aukcji na ten , który napisał autor? Ten z produktu niestety nie pozwala na poprawne odnalezienie produktu.  W kilka minut znajde w Allegro setki takich aukcji czy allegro potrafi je poprawić skoro nie zna parametrów produktu bo nie ma o tym pojęcia??? Ja już nie wiem jak mam wystawiać aukcję zwłaszcza że nie zawsze znam numer OE produktu a te z allegro są w 98% błędne

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Zgłaszaj błędy i marnuj czas, taka jest recepta Allegro na to. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@OskaritoSSS Cześć. Jeśli znajdziesz produkt w Katalogu, który według Ciebie zawiera błąd, to możesz zgłosić w nim konieczność poprawki. Specjalny zespół zweryfikuje Twoje zgłoszenie. 

ko_alka_1-1658229477576.png

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka często jak przeglądam to 8 na 10 produktów jest źle połączonych, już chyba nikt nad tym nie panuje 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

OskaritoSSS
#9 Pomysłodawca#

A mogę zgłosić je grupowo a nie pojedynczo ?  W parę minut dam Wam pracy na cały dzień  w poprawianiu produktów , niestety takie są realia. Prosze odpowiedzieć czy allegro zmieni tytuł aukcji na ten autorski? Dam przykład klient szuka "Atrapy przedniej do VW Golf V plus " i to wpisuje w wyszukiwarkę a pojawiają mu się aukcje zatatuowane:

"

Volkswagen OE VWPLUP",

PC 5M0 853 665 9B9,

Volkswagen OE 5m0853655a,

PJ 951505,

Polcar 5M0833651A,

Audi OE 8W0919311,

PJ 951505,

Droga moderatorko proszę sobie wpisać w wyszukiwarce nazwę jakiejś części samochodowej i zobaczyć co się pojawi, totalne bzdury. Jedynie nowe części z prawidłowym numerem OE jakoś są posegregowane, a używane to jakaś masakra!!

itd.

skąd klient będzie wiedział co to jest PJ951505?? Skoro w wyszukiwarce wpisał "atrapa golf" ?? 

Tytuły to bzdura, a umieszczone katalogi błędne i takich aukcji jest większość, strata czasu na zgłaszanie ale jestem załamany bo nie potrafię dobrać produktu do aukcji bo jest ich bardzo dużo i większość błędne. Gdy wpisuję np. Drzwi audi a4 kolor LC9X , pojawiają mi się produkty wszystkie z tytułem LC9X  do wszystkich marek i modeli, nie wspomne już że pojawiają się i prawe i lewe i tylne oraz przednie... 

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka pierwsze z brzegu 

https://allegro.pl/oferta/elektryczny-zestaw-napedowy-tyl-350w-trapez-11729214753  przecież to nie rower 

tu to samo https://allegro.pl/oferta/zestaw-elektryczny-lovelec-centralny-350w-14-5-ah-11960066925?reco_id=7198... 

https://allegro.pl/oferta/moskitiera-magnetyczna-premium-36-magnesow-90x210-12127644165 Moskitiera do okna 130 x 150 cm a w opisie moskitiery na drzwi wynosi 90 × 210 cm. itd itd itd

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WeebAll_pl
#10 Popularyzator#

Mam to samo:

Sprzedaje:

"Uchwyt do nagrań stereo Fredman SM57 55°"

https://allegro.pl/oferta/11716448555 ale jakieś dziecko w Allegro lub stażysta albo co gorsza ktoś miał udar stwierdził że lepszą nazwą jest:

"Do mikrofonu WeebAll Fredman SM57 55°"

oczywiście zmienić nazwy nie można bo ona jest generowana automatycznie... super ! Na pewno to pomoże kupującemu znałeść to co szuka. Aż ciśnie się na usta klasycznym pytanie "co wy tam palicie..."

@k_owczarek1 @la_nika @ko_alka 

oznacz moderatorów

OskaritoSSS
#9 Pomysłodawca#

W dwie minuty wysłałem wam 16 błędnych produktów co daje 480 błędnych produktów na godzinę mojego wyszukiwania, a więc znajde dla was 3840 błędnych produktów każdego dnia jesli mnie zatrudnicie.

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

ko_alka

Serio????

W kategorii "Książki i komiksy" jest kilkaset tysięcy błędnych produktów. My mamy zgłaszać błędy, a Wy wyślecie maila chwaląc się że już 80% produktów połączyliście z katalogiem.

 

 

oznacz moderatorów

OskaritoSSS
#9 Pomysłodawca#

Proszę odnieść się do tego jak allegro zamierza ten temat naprawić, bo odpowiedz jest zbywająca i bezsensowna w tej sytuacji. Wystarczy użyć oryginalnego tytułu aby chociaż ogłoszenia ponownie były czytelne, a produkty niech żyją swoim życiem bo nikt nie jest w stanie ich naprawić.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@OskaritoSSS Sprawdziłam podane przez Ciebie sytuacje. W tym produkcie  na ten moment tytuły są tworzone na podstawie parametrów: Producent części Numer katalogowy części (i są to parametry obowiązkowe). Podobnie w tym produkcie.

Rozumiem, co masz na myśli i że może to być utrudnienie dla Kupujących, dlatego zgłosiłam już potrzebę poprawki w tytułach w podanych przez Ciebie przykładach.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Czy w tym temacie da się coś poprawić to mam mieszane uczucia . Patrząc jak te poprawki są robione to widzę szans na uporządkowanie . Źle nie  życzę bo wszyscy byśmy chcieli tu mieć jasne zasady zakupów i sprzedaży i żeby wszyscy byli zadowoleni a póki co to większość psioczy że jest coraz ciężej.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ko_alka Pytanie w temacie - jakiś czas temu wystawiałem przedmiot na sprzedaż. Nie było produktu w katalogu z tym konkretnym nr EAN widocznym na pudełku więc utworzyłem nowy produkt. Dziś dostałem maila, że produkt został usunięty z katalogu. O co chodzi?
Zrzut ekranu 2022-07-22 101129.jpg

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@komis-bell Jeśli chcesz abyśmy wyjaśniły lub zdobyły szczegóły w jakieś konkretnej sprawie zawsze potrzebujemy dokładnych numerów (oferty, zgłoszenia itp). Na podstawie samego EANu produktu nie jestem w stanie sprawdzić, dlaczego coś się wydarzyło tak, a nie inaczej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Nr aukcji 12370783033. Oferta była zakończona sprzedażą i dopiero po jakimś czasie dostałem takiego maila.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka wszyscy , którzy udzielają się w tym wątku mają rację , a wina leży po Waszej stronie . Z dowiadczenia powiem ,że sam robię Wam bałagan w katalogu bo nie mam innego wyjścia. Wcześniej łączyłem ofertę z katalogiem za pomocą EAN , ale aktualnie wyszukuję za pomocą frazy produkt najbardziej zbliżony do tego ,który wystawiam nie zwracając uwagi na parametry i EAN  tylko żeby tytuł z katalogu nie wprowadzał lub jak najmniej wprowadzał kupującego w błąd . Zgłaszane błędy nie przynoszą oczekiwanych efektów , więcej odsyłacie do producenta bo zastosował ten sam EAN dla opakowania z miejszą ilością sztuk niż było dotychczas , a mam to ...... połączę z innym podobnym produktem w końcu to Wasz katalog i Wasz problem . W katalogu dzięki obowiązkowi łączenia robi się coraz większy bałagan , w dzieciństwie nazwałbym to  SAYGON .

Załączę jeszcz zrzut i fotkę , dotyczą tego samego produktu . Fotka z najnowszego katalogu producenta zawiera EAN obraz_2022-07-19_151548430.png001.jpg

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria "Z dowiadczenia powiem ,że sam robię Wam bałagan w katalogu bo nie mam innego wyjścia."

 

Uważaj, bo mogą cię sprawdzić i całkowicie zablokować za złamanie regulaminu. Chociaż to i tak tajemnica poliszynela ale nie warto otwarcie mówić, co się robi i jak. Szczególnie pisząc z oficjalnego konta. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:94057046 jak sam widzisz nie mam nic do ukrycia i otwarcie wskazuję tym spod kapelusza co zostało sp...... oraz podpowiadam mniej zaawansowanym jak obejść patową sytuację .

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@mdrogeria ale właśnie to jest najzabawniejsze i najtragiczniejsze jednocześnie w tej sytuacji - że allegro WYMAGA od nas prawidłowego łączenia produktów z tym ich śmiesznym katalogiem, ale jednocześnie, w ten sam sposób, sam nam każe robić bałagan.

Sytuacja sprzed jakiegoś czasu (ta konkretna naprawiona, ale to tylko przykład): sprzedawałam gwizdki urodzinowe i oczywiście nie mogłam ich połączyć, ponieważ miały błędną kategorię. Jaką? No nie "gwiazdki urodzinowe" przecież - tylko KAPELUSZE XD Zwłaszcza że Allegro samo sobie przenosi oferty do kategorii, bez wiedzy Sprzedawcy, to już całkiem trudno ten bajzel ogarnąć.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Methrylis stawiają nas w patowej sytuacji , a .... Polak potrafi 😁

oznacz moderatorów