anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Połączenie dwóch różnych produktów w katalogu w jeden.

MAMY ROZWIĄZANIE!
rolfa
#11 Animator#

Dodając produkty do katalogu stworzyłem dwa osobne produkty - tak jak to jest w rzeczywistości, tj. produkt DJ Nioska sypka oraz produkt DJ Nioska granulowana:

https://allegro.pl/oferta/dj-nioska-granulowana-pasza-dla-kur-25kg-neorol-12559968069
https://allegro.pl/oferta/dj-nioska-sypka-pasza-dla-kur-niosek-25kg-neorol-12560048070

Nie wiem dlaczego zostały połączone w katalogu w jeden produkt.
W związku z tym opinie o produkcie są mylące, np:

Opinia dodana dla produkty w formie sypkiej dostała recenzję:
"Pasza ma dużo pyłu, ale do zrobienia z ziemniakami jest ok."

Teraz ta sama opinia pojawia się także dla formy granulowanej co jest absolutnie nieprawidłowe, gdyż produkt w formie granulatu nie ma żadnego pyłu i nie bardzo nadaje się do zrobienia z ziemniakami.

W związku z tym wnioskuje o przywrócenie formy pierwotnej i rozłączeniu tych produktów na dwa osobne, tak żeby ewentualne recenzje i opinie nie były mylące.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@rolfa, przepraszam Cię za czas oczekiwania na odpowiedź.

Czy te produkty różni coś więcej oprócz formy sypkiej i granulowanej oraz kodu producenta?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
rolfa
#11 Animator#

Ale właśnie forma paszy jest tu kluczowa. Opinie dla formy sypkiej mogą być zupełnie odmienne niż dla formy granulowanej.

oznacz moderatorów
rolfa
#11 Animator#

Dla udowodnienia jak mylące jest połączenie tych produktów w jeden w katalogu podaje wiadomość od klienta:

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

screen.png

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa rozumiem, widzę, że sprawa była konsultowana z zespołem katalogu produktów. W tej kategorii identyfikujemy produktu po parametrach: "Kod producenta", "EAN", "Waga", które w zależności od formy powinny się zmieniać. W tych ofertach te parametry są takie same. 
Czy kody oraz numer EAN otrzymałeś od producenta? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
rolfa
#11 Animator#

Tak, kody producenta mam od producenta i nie są takie same, przecież różnią się od siebie:
W-2540-DB-G-25 i W-2540-DB-S-25.

Różnią się jedną literą, która w procedurze producenta jest kluczowa - to dwa różne kody pozwalające identyfikować towar: sypki lub granulowany.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@rolfa czy przypadkiem nie podpiąłeś sypkiej pod granulat który był w katalogu ??? Było utworzyć nowy produkt, przecież mają inne kody EAN skoro jest różnica 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
rolfa
#11 Animator#

Tak zrobiłem - utworzyłem dwa produkty - sypki i granulowany - a Allegro nie wiedząc dlaczego postanowiło je połączyć w jeden.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa w ofertach, które przesłałeś kod producenta jest taki sam (W-2540-DB-G-25), dlatego zostały połączone jako jeden produkt. Zmień proszę ten parametr w odpowiedniej ofercie, wówczas nie będą połączone.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
rolfa
#11 Animator#

Mają ponieważ zostały połączone w jeden produkt w katalogu. Przed połączeniem mialy inne kody co zresztą widać w odpowiedzi @mr_oma. Dlatego proszę o przywrócenie stanu sprzed zmiany w katalogu. Bo jak rozumiem teraz zmieniając kod musiałbym od nowa utworzyć produkt, który już był utworzony jednak został połączony z innym.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa poproszę o informację, który kod producenta odpowiada produktowi sypkiemu, a który granulowanemu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
rolfa
#11 Animator#

@la_nika :

W-2540-DB-S-25 DJ Nioska sypka

W-2540-DB-G-25 DJ Nioska granulowana

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa zgłosiłam prośbę o rozdzielenie tych produktów, ale jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi, gdy tylko dostanę informacje w tej sprawie, dam znać. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
rolfa
#11 Animator#

Jakieś wieści? @la_nika 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa wciąż działam, oferty są już rozłączone, teraz trzeba je odpowiednio podpiąć i już działam w tej sprawie, więc proces jeszcze nie jest zakończony, dlatego nie dawałam znać. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa wracam z potwierdzeniem - gotowe, oferty są już prawidłowo podpięte. Poproszę Cię jeszcze o ręczne zaktualizowanie kodu producenta w ofercie nr 12560048070 na W-2540-DB-S-25. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
rolfa
#11 Animator#

Bardzo dziękuję za pomoc! 🙂

Przy okazji mam jeszcze pytanie - co trzeba by zrobić, żeby producenta (Neorol) dopisać do listy marek? @la_nika 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa bardzo proszę! 🙂
Podaj proszę do jakiej konkretnie (pełne drzewko lub numer kategorii) ma zostać dodany, zgłoszę Twoją prośbę 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
rolfa
#11 Animator#

Najwygodniej byłoby dla:

Allegro > Firma i usługi > Przemysł > Rolnictwo > Hodowla

Ale jeżeli trzeba szczegółowiej to:
Allegro > Firma i usługi > Przemysł > Rolnictwo > Hodowla > Dla drobiu > Karmy i preparaty
oraz
Allegro > Firma i usługi > Przemysł > Rolnictwo > Hodowla > Żywienie i suplementacja zwierząt

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa dziękuję! Zgłaszam prośbę i wrócę jeszcze z potwierdzeniem, gdy marka zostanie dodana. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów