anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podszywanie się pod produkty w katalogu produktów

ekopasz_hajnowka
#8 Zapaleniec#

Żeby zrozumieć w jak chamski sposób ciężka praca sprzedającego jest wykorzystywana, to wyobraźmy sobie taką sytuację.

Dziadek Władek sprzedaje na Allegro dżem na recepturze prababci Ani. Sam go robi, jest jedynym producentem i sam go sprzedaje na Allegro. Tworzy aukcje, tworzy swój produkt w katalogu produktów. Zaczyna sprzedawać. Dżem jest dobry, więc szybko zadowoleni klienci piszą pozytywne opinie o jego produkcie w katalogu produktów. Sprzedaż rośnie. Dziadek Władek zbiera owoce swojej ciężkiej pracy.  

Pan Czesio, również sprzedaje dżem, ale z marnym skutkiem. Słaba jakość szybko zostaje zauważona przez niezadowolonych klientów. 

Pan Czesio wpada na pomysł i na swojej aukcji wybiera jako produkt z katalogu produktów dżem dziadka Władka. W ten sposób na swojej aukcji marnego dżemu pojawiają się bardzo dobre opinie dżemu dziadka Władka. Pan Czesio chce być jeszcze bardziej sprytny i obniża cenę sprzedaży tak, aby sprzedawać swój marny dżem taniej niż dżem dziadka Władka. Jednym słowem, sprzedaż dżemu pana Czesia, jedzie na opiniach dżemu dziadka Władka. 

Co się wtedy dzieje. Ano chamstwo i patologia osiąga apogeum. 

1. Klienci którzy wchodzą na aukcję dżemu dziadka Władka, widzą tańszy dżem, myślą, że to ten sam i go kupują. Rozczarowani jakością dżemu piszą negatywne opinie.  Dzięki temu ciężka praca dziadka Władka idzie na marne, bo jego dżem zbiera negatywne opinie. Patologia, bo produkt zbiera nie swoje opinie. Sprzedaż stopniowo spada, a dziadek Władek nie wie czemu. Został wydymany i nawet nie jest tego świadomy. Przynajmniej na początku. 

2. Za to pan Czesio sprzedaje w najlepsze. Wykorzystuje sytuację ile wlezie.  Powoli doprowadza do sytuacji, że już nikt nie chce kupować dżemu dziadka Władka, bo opinie o tym produkcie są bardzo negatywne.  Pan Czesio się nie martwi, bo wykończył biznes dziadka Władka, zarobił krocie, a teraz będzie się podszywał pod inny dżem, który ma też bardzo dobre opinie. 

Czy widzicie jak chora jest ta sytuacja ?

Ja wiem, że zaraz szanowne Allegro mi odpisze, zgłaszaj dziadku Władku błędne powiązanie z produktem, ale jest to tylko bełkot chorej polityki Allegro, bo:

1. Wielokrotnie już to dziadek robił, różnymi drogami i prawie nigdy nie zostało to rozpatrzone z pierwszym razem. Allegro pisało mi klikaj przycisk "Zgłoś ofertę błędnie powiązaną z produktem⁠" przy danej aukcji. Nigdy, powtarzam nigdy, nikt na to nie zareagował. Dopiero jak dziadek zgłaszał to przez email to coś tam się działo, po paru emailach, telefonach, wywodach i tłumaczeniach w końcu z bóle, ktoś odpiął błędną ofertę od katalogu. I tak w kółko, bo sytuacja się powtarza z następnym sprzedawcą. I tak w kółko. Za każdym razem. Ucinasz smokowi jedną głowę, a odrastają trzy. 

2.  Dziadek nie mam czasu siedzieć i sprawdzać każdą swoją aukcję. Sprawa prosta. Dziadek jest producentem i nikt poza dziadkiem jego wyrobów na Allegro nie sprzedaje. Mimo, to nie ma możliwości zablokowania dziadka produktów w katalogu, tak aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości.

3. To jest rażące nieposzanowanie dla ciężkiej pracy sprzedającego.  Zbieranie dobrych opinii to ciężka praca. Allegro zarabia na sprzedających, których ciężkiej pracy jak widać nie szanuje. 

Mam nadzieję, że powyższa historia, jeśli nie zostanie usunięta, to da komuś z Allegro coś do myślenia. Wolałbym jednak, żeby dała coś do działania, bo to co się teraz dzieje to jest chamstwo. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

AnnaG-Antyki
#12 Orędownik#

Oj napisałeś się. Widzimy od dawna, burzymy się od dawna. A do allegro z tego co pamiętam cokolwiek dotarło tylko raz jak tłumaczono łopatologicznie na przykładzie podrabianych perfum zamiast markowych....

oznacz moderatorów

ekopasz_hajnowka
#8 Zapaleniec#

W jakim sensie dotarło do Allegro ? Coś się zmieniło w tym temacie ? 

Mój przykład jest jeszcze prostszy niż ten z podrabianymi perfumami, gdzie jedne perfumy z katalogu sprzedaje paru sprzedawców.

Tutaj jest tylko jeden sprzedawca, który sprzedaje swój produkt produkt, którego jest jednym producentem. Nikt inny nie sprzedaje tego produktu na Allegro. Wystarczyłaby prosta blokada produktu w katalogu. 

Aż trudno uwierzyć, że Allegro ma w nosie tak ważną rzecz dla sprzedających z których czerpie korzyści.  Przecież to nawet wprowadza kupującego w błąd, bo ogląda sobie oryginał, a nieświadomy czyta opinie o podróbce. Traci sprzedający, traci kupujący. No jak można tego nie zauważyć ? Nie rozumiem tego.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@mdrogeria Głośno wołasz ,ciekawe czy usłyszą i coś zaradzą.

oznacz moderatorów