anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

powtórzony nr EAN

wiki0441
#13 Ambasador#

Witam, mam pytanie o numery EAN w katalogu produktów. Próbuję połączyć produkt z katalogiem (lub stworzyć w nim nową pozycję), ale nie mogę, bo wyskakuje mi taki komunikat: 

"Nie udało się połączyć z Katalogiem 1 oferty.

Oferta 12374463401 - Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu."

Trzymam produkt w ręce i widzę, że EAN jest dobrze wpisany. Co z tym zrobić? Może ktoś inny kiedyś pomylił się w tym numerze wprowadzając inny produkt? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

wiki0441
#13 Ambasador#

Czekając na pomoc, próbuję łączyć kolejne produkty z katalogiem, ale widzę, że w/w sytuacja nie jest odosobniona- już znalazłam kolejny taki produkt: 

"Nie udało się połączyć z Katalogiem 1 oferty.

Oferta 12215351890 - Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu."

Co w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

Kolejny produkt: 

Nie udało się połączyć z Katalogiem 1 oferty.

Oferta 11620904754 - Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu.

 

oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

Przy okazji zapytam też, jak sprzedać zestaw produktów, które sprzedaję osobno, ale chciałam również w zestawie. Każdy w tych produktów ma swój nr EAN, ale nie mają wspólnego.

oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

kolejny:

"Nie udało się połączyć z Katalogiem 1 oferty.

Oferta 11417094142 - Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu."

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#10 Popularyzator#

Niestety każdy sprzedawca się boryka z tymi problemami.

Allegro postanowiło wprowadzić zmiany - mamy cudowny katalog

powodzenia walczę z tym codziennie.

oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

Najgorsze, że allegro wymusza na nas łączenie produktu z katalogiem, a w w/w przypadkach możliwe jest to tylko przez podanie wymyślonego numeru EAN i bawimy się dalej. Wolałabym tego nie robić, tylko podać prawdziwy numer, więc jeszcze cierpliwie poczekam, może ktoś z allegro podpowie, co z tym zrobić, by nie robić większego zamieszania?  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@wiki0441, czy oprócz numerów ofert możesz również podać odpowiadające im numery EAN? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

@mr_oma jasne:

1. nr oferty: 12374463401
nr EAN: 8690131102050

2. nr oferty: 12215351890

nr EAN: 5059018258441

3. nr oferty: 11620904754

nr EAN: 8690131113858

4. nr oferty:11417094142

nr EAN: 5059018128546

Bardzo proszę 😉

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wiki0441 Już wyjaśniam 🙂 
w przypadku 1:
Twoja oferta jest wystawiona w kategorii "Balsamy, masła, kremy", a produkt w katalogu jest w kategorii "Kremy do twarzy". 
W zbiorze podobnych kategorii są tylko kategorie, które sugerują, że ten krem jest do twarzy. Możesz albo zmienić kategorię oferty na tą samą co produkt, albo wybrać którąś ze zbioru podobnych:

la_nika_0-1659449938798.png

w przypadku 2:
podobnie - Twoja oferta jest w kategorii "Zestawy", a produkt jest w kategorii "Dezodoranty i wody zapachowe dla dzieci", tutaj sugeruję zmianę kategorii Twojej oferty, ponieważ nie jest to zestaw. 

w przypadku 3:
tutaj również kategoria produktu (Allegro > Uroda > Makijaż > Usta > Pozostałe) jest inna niż kategoria w Twojej ofercie (Allegro > Uroda > Makijaż > Oczy > Pozostałe). 
Tutaj zgłosiłabym błąd w produkcie i zasugerowała kategorię: Allegro >  Uroda > Pielęgnacja >  Twarz >  Oczyszczanie i demakijaż, czyli zmiana w ofercie i w produkcie. 

 W przypadku 4:
Również w ofercie jest podana inna kategoria (Uroda > Perfumy i wody > Zestawy > Damskie), niż w produkcie (Uroda - Perfumy i wody - Zapachy dla kobiet - Perfumy i wody perfumowane).
Tutaj jest to zestaw, więc ma sens dodanie tej kategorii do zbioru podobnych, w tej sprawie napisz proszę do nas za pomocą tego formularza

Jeśli chodzi o tworzenie zestawu to możesz wystawić zestaw składający się z produktów. Najpierw sprawdź czy masz włączoną tą opcję:

la_nika_1-1659450272858.png

Ja mam ją już włączoną, ale jeśli Ty nie masz, to w zaznaczonym miejscu będziesz mogła ją włączyć. Następnie wybierasz produkt do zestawu:

la_nika_2-1659450355606.png

Możesz wybrać "kontynuuj z 1 produktem" albo "dodaj kolejny produkt do zestawu".
Możesz w ten sposób w 1 ofercie mieć zestaw składający się z 5 produktów.  

la_nika_3-1659450456591.png

Tutaj artykuł na ten temat.

Gdyby coś było niejasne, śmiało pisz ponownie, chętnie pomożemy 🙂 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

Ale nr 1 nie jest kremem do twarzy, ktoś go źle zakwalifikował. To jest krem do całego ciała. Mam zmienić na błędną kategorię by zgadzało się z katalogiem Allegro?

oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

Nr 2 nie jest w kategorii zestawy, tylko Allegro - Dziecko - Zdrowie i higiena - Kosmetyki

wiki0441_0-1659518728699.png

 

oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

nr 3 masz rację, ale produkt nie jest połączony z katalogiem, więc nie ma w czy zgłaszać błędu. Może wystarczy zmienić kategorię w ofercie, tylko czy się da?

oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

Nr 4, przepraszam, ale nie rozumiem, mam wybraną dobrą kategorię, więc w jakiej sprawie mam pisać? Tego EANu, który jest przy innym produkcie w katalogu czy kategorii?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wiki0441 
1. Jeśli uważasz, że kategoria produktu jest błędna i jest to krem do całego ciała to proszę zgłoś bład w produkcie

2. Twoja oferta jest w kategorii "Zestawy kosmetyków" (nr 316040) co widać na Twoim zrzucie. Pełne drzewo kategorii wygląda tak: Allegro > Dziecko > Zdrowie i higiena > Kosmetyki > Zestawy kosmetyków. 

3. Żeby połączyć ofertę z produktem muszą być w tej samej kategorii. Czyli jeśli uważasz, że ta zaproponowana przeze mnie jest sensowna to najpierw zgłoś błąd w produkcie sugerując kategorię Allegro >  Uroda > Pielęgnacja >  Twarz >  Oczyszczanie i demakijaż, a następnie zmień kategorię w swojej ofercie i połącz ją z produktem (gdy już dostaniesz potwierdzenie, że zmiana została zaakceptowana, sprawdzisz to w tej zakładce). 
Jeśli minęło więcej niż 12h od wystawienia oferty to już nie zmienisz kategorii przez edycję oferty, ale możesz ją zakończyć i ponownie wystawić w odpowiedniej kategorii. 

4. Już wyjaśniam. Tutaj chodzi o to, że każdy produkt w katalogu ma przypisaną kategorię oraz zbiór podobnych kategorii, w ramach którego możesz wystawić ofertę podpinając ją pod przedmiot w katalogu nawet jeżeli są w róźnych kateogoriach (ale muszą być w zbiorze kategorii podobnych). Dla Twojego przykładu zbiór podobnych kategorii wygląda tak:

la_nika_0-1659523765732.png

Sprawdziłam jednak, że kod EAN jest przypisany do tego konkretnego zestawu, więc masz rację - zamiast proponować dodania kategorii "Zestawy > Damskie" do zbioru kategorii podobnych, zgłoś proszę błąd w produkcie i zasugeruj kategorię Allegro > Uroda > Perfumy i wody > Zestawy > Damskie. Po zmianie będziesz mogła połączyć swoją ofertę z produktem. 

Wszystkie linki jakie dodałam do wiadomości kierują Cię bezpośrednio do zgłoszenia błędu w tych konkretnych produktach. W razie pytań, chętnie pomogę 🙂 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów