anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kodem EAN w piórah wycieraczek. Allegro rząda 14 cyfrowego a mam 13 cyfrowy.

Motocomplex_eu
#8 Zapaleniec#

Przy dodawaniu piór wycieraczek do oferty Allegro wymaga 14-cyfrowego kodu EAN, mam 13 cyfrowy. Dodanie przez plik wyrzuca ciągle błędy, pomimo uzupełnionego kodu EAN wyrzuca błąd żeby ten EAN uzupełnić. Po dodaniu oferty ręcznie pozwala ją wystawić. jednak zrzut ofert do pliku do edycji nie pozwala edytować tych pozycji (ilości czy ceny),bo ciągle wymaga uzupełnienia kodu EAN, który w ofercie się wyświetla, nawet jest w okienku podkreślony na zielono (chyba, że to nie oznacza jego poprawności).

Nie jestem w stanie stanów pilnować ręcznie każdego dnia, jest to zbyt pracochłonne.

Czy da się to w jakiś sposób naprawić?

Dodam, że kody EAN są kodami zarejestrowanymi.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Motocomplex_eu podaj proszę kod EAN o którym piszesz. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Motocomplex_eu
#8 Zapaleniec#

5900875085544 np ten.

W pliku po próbie aktualizacji wyskakuje komunikat:

Motocomplex_eu_1-1671218097994.png

Parametry dodane, EAN tez.

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Motocomplex_eu Nie mamy w katalogu produktu z takim kodem.

W pierwszym poście piszesz, że przy wystawianiu przez formularz możesz dodać te dane i błąd się nie pojawia. Prześlij zrzut ekranu z widokiem formularza, w którym błąd EAN nie jest sygnalizowany i wskaż, o którą ofertę chodzi.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Motocomplex_eu
#8 Zapaleniec#

  Nie rozumiem jak nie macie w katalogu skoro jest to część, zaczerpnięta z katalogu TecDoc.Nie uzupełniałam sekcji pasuje do bo zostało to zaciągnięte z tecDOC. W spisie asortymentu również wyświetla się informacja: połaczono z katalogiem.Nie uzupełniałam sekcji pasuje do bo zostało to zaciągnięte z tecDOC. Chyba, ze chodzi o inny katalog, a ja czegoś nie rozumiem.

Chodzi mi o to, ze w formularzu wystawiania wpisując EAN podkreśla się na zielono - oznacza to że jest okej czy podkreślenie tego nie oznacza?

Motocomplex_eu_0-1671443240531.png

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Motocomplex_eu Chodzi o Katalog produktów Allegro

Gdy wpisujesz dane w polu EAN, są podkreślone na zielono prawdopodobnie dlatego, że pojawia się tam jakakolwiek wartość. Co się dzieje, kiedy uzupełnisz wszystkie dane i klikasz w "wystaw"? Czy wtedy pojawia się błąd? Jaki komunikat jest wtedy widoczny?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Motocomplex_eu
#8 Zapaleniec#

Nie pojawia się żaden błąd przy wystawianiu "z ręki", klikam wystaw i wystawia się oferta. Tyle.

Dopiero kiedy zrzucam sobie oferty do edycji np. stanów, i zaciągam plik do Allegro do zaktualizowania stanów nie auktualoizuje stanów i wyrzuca w raporcie komunikat, że EAN jest nie uzupełniony. Po wejsciu do edycji oferty EAN jest uzupełniony.

EAN jest zarejestrowany, produkt jest połaczony z katalogiem (taka informacja się wyświetla), dane techniczne i sekcja pasuje do również zaciągnięta z bazy tecdoc automatycznie.

Więc ja nie rozumiem, gdzie popełniam błąd, lub co robię nie tak lub czego nie rozumiem.

oznacz moderatorów

Motocomplex_eu
#8 Zapaleniec#

@la_nika@nat_not 

Jeśli dobrze rozumiem, jeśli nie macie w katalogu produktu, a jest on w bazie TecDoc to i tak jakby nie było tego produktu w waszym katalogu?

Choć do końca też nie rozumiem bo w Mój asortyment mam 100% ofert połączonych z katalogiem (jakim katalogiem??). W przypadku piór wycieraczek wymagacie kodu EAN, próbując zgłosić błąd w katalogu w celu uzupełnienia EANu pojawia się komunikat, że nie można poprawić danych produktu pobranego z katalogu TecDoc.

W tej chwili dodaje tarcze hamulcowe tego samego producenta. Tarcze dane poprzez zaciągnięcie pliku z danymi do wystawiania ofert.

Dziś chciałam edytować ilości poprzez zaciągnięcie pliku z nowymi ilościami. i niestety nie mogę tego zrobić bo wymaga uzupełniania parametrów podstawowych Strona zabudowy i typ samochodu - uzupełnione były te dane w trakcie zaciągania ofert sprzedaży do allegro (po wejściu w pojedynczy artykuł widać, że są uzupełnione). Edytować produktów z katalogu niestety nie można bo są to produkty zaciągnięte z TecDoc.

Proszę o rozwiązanie mojego problemu, bo ja nie mogę codziennie  ręcznie edytować stanów w ponad 200 artykułach, a będzie ich przybywać systematycznie.

Czy jedynym rozwiązaniem byłoby przesłanie przez producenta wam bazy danych swoich produktów do stworzenia produktów w katalogu Allegro, pomimo, ze są ich produkty w TecDoc??

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Motocomplex_eu Ponownie odsyłam na stronę, gdzie znajdziesz informacje czym jest Katalog produktów Allegro. Oferty z produktami łączysz w tej zakładce

Wystawiając oferty produktów, których nie ma w naszym katalogu, sam musisz je utworzyć. Jeśli produkt znajduje się w katalogu Allegro, ale - zgodnie z posiadanymi przez Ciebie informacjami - zawiera błędy, możesz je zgłosić. Jak i gdzie zgłaszałeś błędne wartości, kiedy otrzymałeś informację o tym, że nie można poprawić EAN-u?

Czy podczas próby edycji ilości korzystasz z zewnętrznego programu do obsługi Allegro czy z naszych narzędzi?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Motocomplex_eu
#8 Zapaleniec#

Ad.1. Czy jeśli w "tej zakładce" AUTOMATYCZNE POWIĄZANIA (0) to znaczy, ze żadna z wystawionych ofert nie jest połączona z produktem? pomimo, że ofert mam wystawionych 377?

ad.2. Zgłaszałam błędy poprzez jedną z przedstawionych opcji.Motocomplex_eu_0-1672744057738.png

EANu nie ma wcale. Chcąc go uzupełnić (5900875040253) i wysłać, pojawia się informacja:

Motocomplex_eu_1-1672744409541.png

Ad.3. podczas edycji ilości korzystam z pliku pobranego z Allegro (Wystaw z pliku -> edytuj oferty ->Pobierz plik z Twoimi ofertami) edytuję ilości w pliku pobranym z Allegro. Edytuje mi ilości w ofercie z kategorii Układ napędowy -> wały napędowe, ale z kategorii Układ hamulcowy > Hamulce tarczowe > Tarcze hamulcowe (250406) nie edytuje mi ilości ponieważ każe uzupełnić Strone zabudowy

Motocomplex_eu_2-1672744881123.png

A jak możesz sprawdzić w mojej ofercie, ten parametr jest uzupełniony. 

Czy może problemem jest to, że dostawca nie uzupełnił tej danej w TecDoc?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Motocomplex_eu Twoje oferty są połaczone z produktami. Brak ofert w tej zakładce oznacza, że nie masz ofert, które automatycznie powiążemy z produktami, jeśli nie zdecydujesz inaczej.

Pozostałe kwestie konsultuję. Kiedy dostanę odpowiedź, odezwę się ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Motocomplex_eu
#8 Zapaleniec#

Dziękuję.

Czekam w takim razie na pozostałe odpowiedzi.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

annas14firma_0-1671270924722.png

Kod 14 cyfrowy powstaje przez dodanie 0 na początku.

oznacz moderatorów

Motocomplex_eu
#8 Zapaleniec#

Dodanie 0 na początku nie pomaga 😞 dziękuję

oznacz moderatorów