anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z połączeniem z katalogiem Allegro

APTEKA-NAMEX
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, 

Mam problem z połączeniem produktu z katalogiem allegro. 

Numer oferty: 12096623079

Mimo prawidłowych parametrów wyskakuje mi taki komunikat:

 

APTEKANAMEX_0-1660735186612.png

 

 

Dodam, że ten sam problem mam z innymi ofertami.

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@APTEKA-NAMEX Treść komunikatu sugeruje problem z kategorią. Czy na pewno oferta została wystawiona w prawidłowej kategorii?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

APTEKA-NAMEX
#8 Zapaleniec#

Faktycznie, może tak jest. W takim razie jak mogę zmienić tą kategorię tak aby połączyć ofertę z katalogiem Allegro?

Mam również taką ofertę: 12128143273 

Nie mogę jej połączyć z katalogiem, ponieważ według Państwa produkt powinien być dopisany do kategorii: 
Zdrowie/Leki bez recepty/Oczy

Problem w tym, że ten preparat nie jest lekiem tylko wyrobem medycznym, także został źle przez Państwa zaklasyfikowany, co w takiej sytuacji? Mam mnóstwo takich produktów, gdzie sugerują Państwo dopisanie do kategorii LEKI BEZ RECEPTY, a te preparaty nie mają statusu leków bez recepty, tylko są to wyroby medyczne, suplementy diety, dietetyczne środki specjalnego przeznaczenia medycznego itp.

Bardzo proszę o pomoc.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@APTEKA-NAMEX Niestety nie zmieni Pani już kategorii w tej ofercie. Pozostaje ją zakończyć i wystawić ponownie we właściwej.

Jeśli natomiast uważa Pani, że kategoria w katalogu nie jest prawidłowa, proszę skorzystać z opcji "zgłoś błąd w produkcie" (tutaj instrukcja). Gdy potwierdzimy, że dane są błędne, zaktualizujemy je.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

APTEKA-NAMEX
#8 Zapaleniec#

Dobrze, dziękuję za odpowiedź jednak nadal nie wiem do końca co mam zrobić. 

1. Mam wystawioną aukcję: 12435735959

2. Jeżeli ją zakończę i będę chciała wystawić ponownie, to nie będę miała takiej możliwości, ponieważ według allegro, ten produkt powinien znaleźć się w kategorii: Zdrowie/Leki bez recepty/Stawy, mięśnie, kości.

3. Jest to kategoria od czapy i błędnie dopisana, ponieważ jest to nawilżający, żel do nosa, który NIE JEST LEKIEM, tylko wyrobem medycznym.

4. Jak mogę bez zakańczania aukcji, poprosić allegro, żeby prawidłowo spasowało się z katalogiem? Niestety nie widzę nigdzie w edycji produktu możliwości zgłoszenia błędu.

oznacz moderatorów

APTEKA-NAMEX
#8 Zapaleniec#

Kolejny produkt: 12435084561

Bardzo proszę o informację gdzie mam dopisać ten produkt? Rozumiem, że mam wystawić to do kategorii Zdrowie/Pozostałe a tym samym zapłacić 20% prowizji? 

oznacz moderatorów

APTEKA-NAMEX
#8 Zapaleniec#

Kolejne produkty:

1.  12348498773

2. 12344886528

3. 12331244196

4. 12336121357

 

Takich przykładów mam kilkadziesiąt. Te produkty nie są lekami. Nie chcę zakańczać aukcji, ponieważ jak zakończę aukcję i będę chciała wystawić ponownie, nie będę miała takiej możliwości, ponieważ te produkty są błędnie dopisane przez allegro do katalogu leków bez recept. Wystawianie produktów w tej kategorii jest możliwe tylko dla kont, które są zarejestrowane jako apteka, moje konto nie ma tej rejestracji mimo, że jesteśmy apteką. 

Bardzo proszę o informację, jak mogę nie zakańczać wszystkich aukcji tylko zgłosić błąd w produktach i poprosić o zmianę kategorii?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@APTEKA-NAMEX  jeżeli chodzi o ofertę nr 12435735959 to za pomocą tego formularza możesz zgłosić błąd w produkcie i zaproponować zmianę kategorii. 
W komentarzu napisz proszę dlaczego zaproponowana przez Ciebie kategoria pasuje lepiej. Informację na temat zgłaszanych zmian możesz sprawdzić tutaj

Jeśli chodzi o ofertę nr 12435084561 czy możesz podać kod EAN, ponieważ nie odnajduję tego produktu w katalogu. Być może nie został utworzony, wtedy możesz stworzyć produkt o ustalić kategorię oraz podstawowe parametry. Wejdź proszę w Mój asortyment wyszukaj ten produkt i kliknij "połącz z katalogiem".

Jeśli kategorie produktu dla tych ofert są błędne zgłoś błąd w produkcie.
W przypadku oferty nr 12348498773 produkt jest w tej samej kategorii co Twoja oferta, więc nie powinno być problemu z połaczeniem.

W przypadku oferty nr 12344886528 produkt jest w  kategorii Zdrowie -> Domowa apteczka -> Leki bez recepty -> Przeziębienie, grypa -> Preparaty złożone w tym wypadku możesz do nas napisać za pomocą tego formularza, aby do zbioru kategorii podobnych dla produktu o ID 379c762e-7f20-44e3-96f9-caa1aa48ffc8 została dodana kategoria  
Allegro >  Zdrowie >  Medycyna naturalna >  Preparaty, w której masz ofertę.

W przypadku oferty nr 12331244196 również napisz do nas z prośbą o dodanie kategorii do zbioru kategorii podobnych w produkcie o ID 990ab43b-0db0-43ec-8149-02406e1c1eb4

W przypadku oferty nr 12336121357 tak samo, poproś o dodanie do zbioru kategorii podobnych  
Allegro >  Zdrowie >  Medycyna naturalna >  Preparaty w produkcie o ID: 77344de2-a823-49c0-87a6-3b14eb5cb5cb. 


W tych produktach w zbiorze kategorii podobnych są tylko podkategorie z "Leki bez recepty", dlatego najpierw zapytaj proszę czy dodanie kategorii spoza "leków bez recepty" będzie możliwe. 
Na przyszłość aby sprawdzić jakie kategorie są w zbiorze kategorii podobnych dla danego produktu (na przykładzie oferty 12344886528):
Na formularzu wystawiania szukasz produktu (czasami trzeba przyciąć tytuł, żeby została tylko firma):

la_nika_0-1660815976802.png

Następnie wybierasz produkt i klikasz "zmień" przy kategorii:

la_nika_1-1660816050288.png


Wyświetla się zbiór kategorii podobnych. Jeśli nie widzisz Twojej kategorii możesz poprosić o jej dodanie za pomocą tego formularza.

ID produktu znajdziesz na formularzu zgłaszania błędu w linku strony:
https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zglos-blad-w-produkcie/379c762e-7f20-44e3-96f9-caa1aa48ffc8

 

Przy zgłaszaniu propozycji nowych kategorii nie musisz go podawać, ale podaj proszę EAN produktu. 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

APTEKA-NAMEX
#8 Zapaleniec#

Bardzo proszę o informację, czy jeżeli dodam produkt do kategorii "Zdrowie/Pozostałe" po czym zgłoszę błąd w kategorii, allegro pozytywnie zweryfikuje moje zgłoszenie i wtedy aukcja z automatu zostanie przypisana do prawidłowej kategorii, którą zasugerowałam czy jak wyglądają dalsze kroki?

oznacz moderatorów