anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z wystawieniem produktu- warianty i katalog

Stylove-Meblove
#8 Zapaleniec#

Dzien dobry, mam problem z wystawieniem produktów przez serwis Sky-shop i bezpośrednio na allegro.

Mam w ofercie szafę, która ma wiele wariantów, w tym kolorów. Kolory to oddzielne produkty.
Przy próbie dodania szafy, dostaje komunikat, że taki produkt już istnieje i wskazana jest moja inna szafa.
Dodałem już w ten sposób kilka szaf i działało a nagle teraz matchowana jest z inną szafą - całkiem innym kolorem po zdjęciu. (Przykład : Szafa w kolorze czarnym matchuje się z szafą w kolorze Wenge, szafa w kolorze Dąb Sonoma matchuje się z szafą w kolorze Dąb Craft Złoty). Zdjęcia może i są odrobinę podobne, jednak widać, że to całkiem inny kolor oraz faktura.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Stylove-Meblove Czy mógłbyś podać mi konkretne przykłady ofert, abyśmy mogli to zweryfikować? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Stylove-Meblove
#8 Zapaleniec#

obraz.png

 

https://allegro.pl/oferta/szafa-bono-gold-oak-120cm-13276709895

Z tą szafą próbuje mi połączyć produkt który jeszcze nie istnieje i chcę go założyć. To jest inna szafa 🙂 Mam tego do zrobienia jeszcze koło 10 modeli po 5 wymiarów jako oferta wielowariantowa + założenie nowego produktu....

Jak wezmę zdjęcie o innym naświetleniu, to allegro próbuje połączyć produkt z kolejnym innym istniejącym już w katalogu.
Parametry kolorów zmieniam, reszta jest podobna.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Stylove-Meblove Dziękuję, skonsultuję tę kwestię z zespołem i wrócę do Ciebie z informacjami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Stylove-Meblove konsultowałam Twój problem z zespołem i dostałam informację, że w tej kategorii identyfikujemy produkt po parametrach: marka, głębokość, szerokość, wysokość i zdjęciu. Dlatego jeśli dodajesz produkt z takim samym lub bardzo podobnym zdjęciem i podstawowe parametry są takie same to nasz system automatycznie łączy go z produktem, który już mamy w katalogu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Stylove-Meblove
#8 Zapaleniec#

Czyli rozumiem, że automat nie jest jeszcze przygotowany do tego by identyfikować produkty. W związku z tym, że przez automat są brane tylko te parametry, które podała Pani w wiadomości wyżej nie mogę dodać większości mebli, które posiadamy. Automat powinien brać pod uwagę również kolor, proszę mi wierzyć, dla naszych klientów naprawdę istotny jest fakt w jakim kolorze mebel kupują. Kolor czarny i kolor szary w naszym mniemaniu stanowi istotną różnicę. W przypadku gdy, ktoś zamówi mebel z wybarwieniem szkła w kolorze czarnym a dostanie mebel w kolorze szarym, bo tak podlinkowało się u Was, argument, że automat Allegro uważa te produkty za jednakowe może nie być wystarczający...Najprostszym rozwiązaniem, które myślę rozwiąże problem wielu sprzedawców jest to, by automat brał pod uwagę również kolor mebla. Kolorów mamy tysiące, nie wszystkie różnią się od siebie jak zielony od czerwonego. Czarny to nie to samo co brązowy. Pani odpowiedź w dalszym ciągu nie rozwiązuje mojego problemu.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów