anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja a wielowariantowość

skarpetyeltom
#9 Pomysłodawca#

Jak to w końcu jest z tą produktyzacją ? Sprzedaję skarpetki, mam kilka różnych kolorów w kilku rozmiarach, po wprowadzeniu produktyzacji ich połączenie z wielowariantowości się nie wyświetla jest totalna wolna amerykanka w tym co jest połączone a co nie. 

dla przykładu na miniaturach w wariantach widać i zestaw i pojedyncza skarpetkę ale już po kliknięciu w pojedynczą zestaw się nie wyświetla

aukcja1.pngaukcja2.png

albo drugi przykład na tej aukcji widać +31 wzorów: 

skarpetyeltom_0-1673019740453.png

Klikam jeden z nich i po przejsciu do tej oferty widzę tylko kilka :

skarpetyeltom_1-1673019790798.png

Ktoś wie w czym problem ? jak mam to zrobić żeby wyświetlały się wszystkie warianty ? 
Czy każda kombinacja rozmiar/wzór ma być nowym produktem czy podpiąć wszystko pod jeden produkt w katalogu ? Allegro tak odpisuje że nic nie odpisuje... 

Cytat z jednej z odpowiedzi: 
"Widok wariantów ofert widoczny na drugim zrzucie ekranu (zrzut ekranu aukcja2) dotyczy nowej funkcjonalności na Allegro, czyli wariantów produktowych. W miejscu wielowariantowości wyświetlane są inne warianty danego produktu, wybrane na podstawie Katalogu Produktów Allegro"

Tylko na podstawie czego wybiera z katalogu ? 
mam tak porozwalane wszystkie aukcje... czasami kolor granat i czarny są do wyboru żeby identyczna aukcja z białymi skarpetkami była z niczym nie powiązana... 

Sprzedaż spadła prawie do zera... 

 

POMOCY !

 

 

 

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

-MIRO-
#7 Wielbiciel#

Aktualnie występujące u mnie problemy:

- warianty nie wyświetlają się na listingu, mimo, że wyświetlają się w ofercie(!)
- miniatura w wielowariancie nie pokrywa się ze zdjęciem głównym oferty, (wyswietla sie zdjecie z katalogu)
- wielowarianty działające w jedną stronę(!) tj z rozmiaru 1 można przejść na rozmiar 2 natomiast z powrotem na rozmiar 1 już nie, gdyż przestaje być widoczny. 
- tworzac zestaw 3x 'produkt A', w parametrach oferty widnieje 'liczba sztuk w zestawie: 1'(!)
- zebrane przeze mnie opinie o produkcie, pojawiły się w ofercie innego sprzedającego(!), a u mnie zniknęły.

Konsultant poinformował mnie, że jeżeli chcę, aby produkt z katalogu pojawił się jako wariant w ofercie to miniatura musi być tego samego typu, czyli zdjęcie musi mieć taki sam kształt ale może różnić się jedynie kolorem lub wzorem. Uważam, że taka komplikacja nie ma sensu, ponieważ jeśli przekręcimy produkt na zdjęciu o kilka stopni, system nie uzna go jako wariant. 

oznacz moderatorów

lidiotka
#9 Pomysłodawca#

To jest po prostu żenada i robienie ze sprzedających gamoni nie potrafiących samodzielnie ogarnąć swojego asortymentu... System "centralnie sterowany" jak za komuny.

Co do zdjęć tego samego typu: czyli nie można dodać real foto swoich produktów, tylko trzeba je generować w programie graficznym, żeby się idealnie pokrywały??? Kolejna bzdura.

oznacz moderatorów

skarpetyeltom
#9 Pomysłodawca#

 Jak widac nikt z moderatorow i allegro nie zamoerxa zabrwc glosu mimo obietnicy konsultacji tydzien temu

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@lidiotka @-MIRO- Jeśli chodzi o wielowariantowość to każdy przypadek jest inny i wiele aspektów różni się w zależności od kategorii, w której znajduje się dana oferta, więc jeśli mam wyjaśnić Wasze wątpliwości, podajcie mi proszę konkretne przykłady. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

skarpetyeltom
#9 Pomysłodawca#

Przykłady podałem w pierwszych postach, jakieś 2 tyg temu i nie uzyskałem żadnej odpowiedzi

oznacz moderatorów

B4science
#7 Wielbiciel#

Bardzo proszę: https://allegro.pl/oferta/legowisko-poduszka-psa-kota-domazoo-13148467365

Poduszka w kolorze niebieskim jest opisana jako szara.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@B4science Dziękuję, zgłosiłam parametr produktu do poprawy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

B4science
#7 Wielbiciel#

No, ale jeśli zmienicie kolor w PRIDUKCIE na niebieski, to wtedy druga poduszka, która jest faktycznie szara też się zmieni w tytule i opisie na niebieski (https://allegro.pl/oferta/legowisko-poduszka-psa-kota-domazoo-outlet-12121194348)? Czy tak? A jeśli chcę mieć np. 10 kolorów to co wtedy? Za każdym razem muszę pisać do allegro? Do tej pory wystawiałam każdy kolor w danym modelu jako osobny produkt, ale po zmianie nie mogę zrobić z tego wielowariantówki. To powinno działać inaczej, np. sprzedający powinien móc ustalić, które parametry PORODUKTU są "stałe" np. wymiary, a które "zmienne" np. kolor, nie powinno to być narzucane odgórnie. Bo to przecież zależy od tego, co sprzedajemy. Jeśli ktoś sprzedaje skarpetki, jak powyżej, to z kolei rozmiar też powinien być "zmienną".

oznacz moderatorów

skarpetyeltom
#9 Pomysłodawca#

W tym cały problem,  mam wiele skarpetek w danym modelu w różnych wzorach i każdy w kilku rozmiarach. Ni diabła dalej nie łączy jak powinno.. wystarczyłoby dodać jeden parametr albo zaznaczenie ten produkt jest wariantem i tutaj dopisać ean produktu z katalogu czy coś. 

oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

A co ja mam powiedzieć, jak mam 6500 różnych produktów i każdy model występuje również w conajmniej kilku, a często kilkunastu rozmiarach i kilku kolorach, te rozmiary to różnią się między sobą ułamkiem milimetra no. 1,6mm 1,8mm i długością po 1mm praktycznie dla oka żadnej różnicy, jednakże w zastosowaniu ogromnie ważne, bo klientka nie założy kolczyka do piercingu o grubości 1,6mm do dziurki 1,2mm 

Nie wspomnę już o średnicach kółek, w których katalog nazywa je po swojemu i według sobie znanych zlepek nazw, wprowadzając przy okazji kupującego w błąd w kwestii rozmiaru średnicy. 

Na razie 450 ofert zakończyłem bo miałem dość już ciągłego opisywania na pytania o rozmiar.

Wydaje mi się że znalazłem rozwiązanie na naprawę tego, ale czy na pewno?

Otóż dla każdego rozmiaru i koloru musi być osobne zdjęcie, nawet nic nie wnoszące różnice nie widocznie ludzkim okiem, każdy ułamek milimetra musi być osobno, 

Nie jestem przekonany do końca, bo ja wypinam produkty od katalogu Allegro, a ten cichaczem po nocy je znów wiążę.

Może po zmianie kilku tysięcy zdjęć i usunięciu z katalogu Allegro coś pomoże, bo już nie wiem.....

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

Alfasklepy
#9 Pomysłodawca#

Polecam utworzyć nowy produkt, marka to Twoja nazwa sklepu. (resztę zostaw jak jest)

Jak tak zmienisz wszystko powinno ładnie działać

oznacz moderatorów

gelek7
#9 Pomysłodawca#

Generalnie aktualnie allegro posługuje się pojęciami 'wariant produktowy' oraz 'wariant ofertowy'. 

Jeśli macie ofertę z wariantami produktowymi, pojawi się w niej suwak.
suwak2.jpg

dodatkowo jako bonus otrzymacie brak wyświetlania wariantów na listingu, co oczywiście negatywnie wpłynie na Waszą sprzedaż i efektywność wyróżnień oraz adsów (XD). 

suwak1.jpg

Może się również zdarzyć, że mimo iż nie posiadacie wariantów produktowych (brak suwaka), a jedynie warianty ofertowe, również znikną one z listingu, nie wiadomo z jakiego powodu:

suwak4.jpg

suwak3.jpg

I na koniec, jeżeli tworzycie nowy produkt, aby 'zagrały' warianty produktowe, tracicie wszystkie zebrane do tej pory opinie, co również negatywnie wpłynie na Waszą sprzedaż.

Powodzenia! 

oznacz moderatorów

skarpetyeltom
#9 Pomysłodawca#

Czyli jednym słowem nie ma dobrego i pewnego rozwiązania 🙂 

oznacz moderatorów

lidiotka
#9 Pomysłodawca#

A czym się różnią z definicji warianty produktowe od ofertowych??

oznacz moderatorów

best-cena
#1 Nowicjusz#

Produktowe to te co są podane w katalogu produktów, ofertowe to te, które podajesz w ofercie

oznacz moderatorów

skarpetyeltom
#9 Pomysłodawca#

Czy komuś udało się znaleźć rozwiązanie z produktyzacją tak żeby działało ? 

oznacz moderatorów

Alfasklepy
#9 Pomysłodawca#

Jedyna opcja jaka działa u mnie np. to zmiana marki na nazwę swojego sklepu allegro, usunięcie eanu. Próbowałem na skarpetach które mają markę np. Midini, to po połączeniu oferty w wielowariantową znikają wszystkie oferty wielowariantowe, po zmianie marki ładnie się łączy, tylko nie wiem jak zrobić tak żeby było dobrze (tak jak naprawdę jest). np. z aktówkami i paskami miałem tak że połączyłem produkty z katalogiem, wszystko ładnie działało, aż dostałem wiadomość @od allegro "połączyliśmy twoje oferty" i znowu rozpiernicz. Także narazie chyba nie ma sposobu. Możesz np. też zrobić tak że usuwasz eany z produktu, zmieniasz kolejność zdjęć i usuwasz z katalogu, tworzy się nowa oferta w katalogu, później edytujesz 2'gi raz i zmieniasz kolejność zdj. na taką jaka była i przez jakiś czas będzie dobrze, do momentu aż allegro nie zamieni ofert z katalogu

oznacz moderatorów

gelek7
#9 Pomysłodawca#

Te warianty produktowe sie tworza po parametrach i miniaturach, jak w katalogu jest jakas niescislosc w miniaturze, to uwali z tego odrebny wariant, a jak chcesz zrobic nowy produkt ze zmienionym jednym parametrem np 3pak, 5pak, 7pak, to Ci wyskoczy ze taki produkt juz istnieje, nawet jesli wstawisz inne zdjecia, bo katalog nie uwzglednia jakiegos parametru w różnicach. 

Oczywiscie mozna utworzyc zestaw np 5x 1szt. produktu, ale wtedy na miniaturze w wielowariancie bedzie widoczna 1szt., co jest bez sensu.

Dzis wybrałem z katalogu produkt w kolorze czarnym, a w wielowariancie sie swieci jako granat.

Ręce opadają.

oznacz moderatorów

beontime
#8 Zapaleniec#

Generalnie jest tragedia z tą produktyzacja i wielowariontowoscią zrobił sie taki bur...  jakiego chyba nie było na allegro odkąd prowadzę sprzedaż. Ktoś kto nie ma zielonego pojecia "z góry" wpadł na pomysł i jeszcze dostał pewnie sutą premie a sprzedawcy niech sie głowią i tracą czas na szukanie rozwiązań na pomysły z d... Niech Allegro weźmie sie za wystawianie faktur to im wychodzi najlepiej... Opinie o produkcie też są super typu jak w załączonym obrazku. Nie wiadomo gdzie kto co kupił a rykoszetem dostaje kazdy kto sprzedaje dany produkt bo kupujący klikając w ooinie automatycznie przypisze sobie infomacje do potencjalnego sprzedawcy. Szkoda strzepic ryja na to wszystko cytując klasyka...

oznacz moderatorów

beontime
#8 Zapaleniec#

Opinia o produkcie np. "Zapewne gdybym otrzymała ten wzór byłoby 5*, niestety otrzymałam zupełnie coś innego i nie koniecznie zgodnego z oczekiwaniem :("

oznacz moderatorów