anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja allegro - jak sproduktyzowac 600 aukcji ktore maja zla kategorie ?

cocoSpa
#8 Zapaleniec#

Dzien dobry , prosze o pomoc, mam kolo 600 aukcji na których jest sprzedaż, a nie mogę tych aukcji produktywizować bo kategorie sa inne niż w produktyzacji, a minęło za duzo czasu zebym mogla sama zmienic kategorie. Jak przesyłam listę produktów  do konsultantów allegro [edycja], itp z prosba o zmiane kategori wg kodow ean to mnie zbywaja i nie mam zadnej pomocy, automatycznie allegro tez samo nie chce produktyzowac aukcji , to co mam robic ? bo jestem w potrzasku , z gory dziekuej  

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

cocoSpa
#8 Zapaleniec#
  1. kurcze za kazdym razem podajecie co innego ma to zawierac i inaczej wygladac, prosze o jakis oficjalny regulamin czy procedure jak to do Was przeslac bo za kazdym razem piszecie co innego , ja na to poswiecam czas a i tak jest zle do poprawy 😞
oznacz moderatorów

cocoSpa
#8 Zapaleniec#

a co z poprzednim plikiem jaki do Pani przesłałam wg Pani wytycznych ? moja praca poszła na marne ? 😞

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@cocoSpa już wyjaśniam. Nie ma oficjalnej procedury ani regulaminu takiego działania. Zgłosiłaś, że masz dużo ofert z połączeniem których masz problem, więc staram Ci się pomóc. 
Wcześniej podałaś tylko numery EAN oraz kategorię - w tym przypadku zespół nie mógł działać z kategoriami, bo nie było informacji jakie oferty należy przenieść. 
Natomiast teraz po sprawdzeniu ofert, które chcesz przenieść okazało się, że nie będzie to możliwe, ponieważ te kategorie nie są właściwe dla produktów, czyli musimy sprawdzić EAN, w jakiej kategorii jest produkt, czy ta kategoria jest właściwa, następnie sprawdzimy w jakiej kategorii jest Twoja oferta i dopiero wtedy będziemy mogli albo zmienić kategorię produktu albo Twojej oferty.

Rozumiem, że ten temat jest zawiły i skomplikowany. Do przeniesienia ofert potrzebujemy tylko ID oferty i ID kategorii, ale jeśli kategoria dla oferty jest błędna to jej nie przeniesiemy, wtedy trzeba zmienić kategorię produktu. Opisałam to tutaj
"Dodatkowo, w ofertach w których jest błąd w katalogu zgłoś proszę błąd w produkcie np. dla oferty 12439899916 > tutaj. Produkt w katalogu jest w kategorii Włosy, Twoja oferta w kremach pod oczy, natomiast sam produkt jest produktem o działaniu przeciwzmarszczkowym do twarzy, więc sugeruję abyś zaproponowała kategorię Allegro > Uroda > Pielęgnacja > Twarz". 

Przykro mi, że masz wrażenie, że Twoja praca poszła na marne, jednak tak się nie stało. Do listy z EANami dodaj proszę numery swoich ofert, ale też poprawną kategorię, czyli np. 
EAN 5902574356987 oferta: 12439899916 prawidłowa kategoria dla produktu:  Allegro  >  Uroda >  Pielęgnacja >  Twarz >  Olejki do twarzy ( nr kat. 144743) - jeśli to jest prawidłowa kategoria dla tego produktu. 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

cocoSpa
#8 Zapaleniec#

Dzien dobry

 

Pani Moniko dobrze tak zrobie , czy na pewno to jest wersja ostateczna ?

 

ponizej przesylam skan listy jak miala wygladac poprzednio poprawiona

 

lista allegro do dyskusji.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@cocoSpa jest to wersja ostateczna. 
Tak jak wyjaśniłam prosiłam o kategorie i oferty, ponieważ myślałam, że zgłaszasz te oferty, które mają zostać przeniesione do innych kategorii, ponieważ produkt jest w innej, ale poprawnej kategorii. Poprosiłam o zgłoszenie pozostałych (niepoprawnych) przez formularz.
Teraz gdy podasz i kody EAN i numery ofert i poprawne kategorie będziemy mogli to wszystko zweryfikować. 
I już widać, że problem będzie polegał na tym, że jeden produkt (z jednym EANem) masz w kilku kategoriach, bo rozumiem, że to wielozadaniowy olejek i może być i w paznokciach i we włosach i w kremach do twarzy itp. Gdy zgrupujesz to w excelu będzie to widoczne, a zespół od katalogu będzie mógł zastanowić się gdzie umieścić taki produkt. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów